Architektura MuratorWydarzeniaMiędzynarodowa konferencja Leaders in Architecture

Międzynarodowa konferencja Leaders in Architecture

W dniach 1-2 czerwca w Warszawie odbędzie się międzynarodowa konferencja Leaders in Architecture, poświęcona wyzwaniom stojącym przed architektami w obliczu gwałtownego wzrostu urbanizacji na świecie. Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele polskich i zagranicznych pracowni, m.in. Kuryłowicz & Associates, APA Wojciechowski, Estudio Lamela, F.C. Moller czy Henning Larsen Architects.

Polska podobnie jak sąsiadujące z nią kraje Europy Środkowo-Wschodniej, Indie, Chiny czy Brazylia, znajduje się na liście krajów, które w najbliższych latach mają doświadczyć największego wzrostu branży budowlanej w związku z rosnącą urbanizacją. W krajach regionu szczególną rolę odegrają projekty związane z modernizacją infrastruktury publicznej. Stwarza to nowe możliwości i wyzwania dla lokalnych pracowni architektonicznych.

Leaders in Architecture CEE/CIS to wydarzenie, którego celem jest wzmocnienie kontaktów pomiędzy architektami, architektami wnętrz z międzynarodowych pracowni, oraz deweloperów i inżynierów. Tematem dwudniowej konferencji będą wyzwaniom stojącym przed architektami oraz nowym materiałom i technologiom. W spotkaniu uczestniczyć będzie ponad 250 profesjonalistów ze świata. Prelekcje i dyskusje odbywać się będą w kilku blokach tematycznych:

-pomysły dla architektury jutra

-sukces poprzez dizajn

-trendy w architekturze wnętrz

-architektura zrównoważona

Wśród zaproszonych panelistów znaleźli się przedstawiciele polskich i zagranicznych pracowni architektonicznych. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: registration@intlbc.com. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej wydarzenia.

Prelegenci
Tagi:
Międzynarodowa Konferencja Naukowa ACPS 2021: Architecture, City, People, Structure Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej zaprasza do udziału w konferencji ACPS 2021: Architecture, City, People, Structure. Jak zapowiadają organizatorzy, spotkanie będzie doskonałą okazją do zaprezentowania swoich najnowszych prac i przemyśleń na temat kierunków kształtowania architektury w XXI wieku.
The invincible city: międzynarodowa konferencja z udziałem ekspertów UNESCO, ICOMOS i ICCROM Jak na przestrzeni lat zmieniło się podejście do rekonstrukcji historycznych zespołów? Jakie mamy dziś możliwości ochrony zagrożonego dziedzictwa i jakie wyzwania stoją przed architektami i konserwatorami zabytków? Między innymi na te pytania spróbują znaleźć odpowiedź uczestnicy międzynarodowej konferencji „The invincible city. Society in cultural heritage recovery” organizowanej z okazji 75-lecia odbudowy Warszawy i 40. rocznicy wpisania stołecznej starówki na listę UNESCO.
Po co nam rzemiosło? Konferencja o nowym rzemiośle Kim jest nowy rzemieślnik? Czy jest sens odróżniać nowe rzemiosło od tradycyjnego? Rzemiosło to moda, czy społeczny trend? Między innymi na te pytania będą starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji „Wytwórczo / Makingly” organizowanej przez Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.
Well-Being Design 2020: projektowanie dla przyszłości Cztery tytuły wnętrzarskie, wykłady i dyskusje z udziałem architektów, designerów i specjalistów z dziedziny projektowania doświadczeń. Już 5 listopada odbędzie się całodniowa konferencja Well-Being Design 2020 poświęcona projektowaniu, które skupia się na podnoszeniu jakości życia użytkowników i trosce o środowisko!
BIM DAYS 2020: podsumowanie konferencji Autodesk Jakie trendy zdominują przyszłość polskiej architektury? Czy BIM w Polsce się opłaca? Jak wykorzystać BIM w procesie projektowania konstrukcji i planowania realizacji? To tylko niektóre z zagadnień, które zostały omówione podczas październikowej konferencji BIM DAYS 2020.
Konferencja „Miasta Przyszłości” 2020 W dniach 15-17 września odbędzie się 3. edycja konferencji „Miasta Przyszłości” poświęconej najnowszym trendom i rozwiązaniom dla miast. Wśród prelegentów architekci, aktywiści i samorządowcy.