Architektura MuratorWydarzeniaMiędzynarodowa konferencja na temat projektowania parametrycznego Shapes of Logic

Międzynarodowa konferencja na temat projektowania parametrycznego Shapes of Logic

Koło naukowe LabDigiFab oraz Samorząd Studentów Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej zaprasza na międzynarodową konferencję projektowania parametrycznego Shapes of logic która odbędzie się w dniach 13-15 marca we Wrocławiu.

Shapes of Logic

Główne tematy konferencji Shapes of Logic to projektowanie parametryczne, projektowanie generatywne, cyfrowa fabrykacja i druk 3D. Konferencja ma na celu wymianę poglądów na temat zastosowania i roli nowoczesnych technologii w procesie projektowym oraz przyszłości dziedziny określanej szeroko jako projektowanie parametryczne. Spotkanie służyć będzie również wymianie wiedzy dotyczącej wykorzystywanych technologii i metodologii oraz wymianie kontaktów w branży, aby umożliwić inwestorom, wykonawcom i projektantom znalezienie partnerów posiadających wiedzę i oferujących usługi zupełnie unikatowe na polskim rynku.

Prelegenci gościnni:

Robert Cervellione- dyrektor CERVER Design Studio, absolwent architektury na Pratt Institute in New York. Zajmuje się zastosowaniami sztucznej inteligencji, parametrycznego projektowania i cyfrowej fabrykacji

Alessio Erioli, Andrea Graziano - założyciele włoskiej grupy Co-de-iT. Najważniejszym punktem ich zainteresowań jest wpływ komputacji jako środka projektowania w dyscyplinach kreatywnych

Przemysław Jaworski - właściciel Jawor Design Studio, konstruktor pierwszej polskiej drukarki 3D

Volker Mueller - dyrektor badań nad komputacyjnym projektowaniem w Bentley’s Applied Research group oraz menedżerem produktu - programu do projektowania parametrycznego GenerativeComponents

Michal Piasecki - projektant, współzałożyciel CSTM, warszawskiego start-upa zajmującego się personalizacją mebli w rzeczywistości rozszerzonej

Terminy:

31 grudnia 2014 - zakończenie rejestracji dla prelegentów
15 stycznia 2015 - termin nadsyłania abstraktów
1 marca 2015 - termin nadsyłania tekstów
1 marca 2015 - zakończenie rejestracji dla słuchaczy
1 marca 2015 zakończenie rejestracji na warsztaty

Konferencja odbędzie się w dniach 13-15 marca
Miejsce: Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5, Wrocław

Wydarzenie organizowane jest przez koło naukowe LabDigiFab oraz Samorząd Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.
Aktualne informacje dotyczące harmonogramu konferencji publikowane są na stronie wydarzenie www.shapesoflogic.com. Dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem shapesoflogic@pwr.edu.pl

Mieszkalnictwo przyszłości. Konferencja reSITE w Pradze Alternatywne modele własności, finansowania i rewitalizacji: to najgorętsze tematy współczesnego mieszkalnictwa. Rozmawiamy z Martinem Barry, dyrektorem tegorocznej konferencji reSITE.
50 pomysłów na miasto – relacja z konferencji DIVERCITY we Wrocławiu W dwudniowym spotkaniu, które odbyło się pod hasłem Pomysł na miasto, wzięło udział blisko 300 gości z Polski i z zagranicy, zarówno architektów i urbanistów, jak i przedstawicieli samorządów, firm deweloperskich czy ruchów miejskich. Jako resort zajmujący się wszechstronną tematyką, od handlu zagranicznego po politykę rozwoju kraju, czujemy odpowiedzialność, aby dyskusje o sprawach dotyczących miast były możliwie jak najbardziej wieloaspektowe, aby odpowiadały bogactwu i różnorodności miejskiego życia – mówił, rozpoczynając konferencję, Paweł Chorąży, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.
Konferencja „Transmutacje betonu” W dniach 24-25 listopada 2017 w Krakowie odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa z cyklu „Definiowanie przestrzeni architektonicznej”. Wydarzenie stanowi początek dyskusji na temat przemian w architekturze.
Nasze osiedla. Konferencja Organizatorzy toruńskiej konferencji Nasze osiedla. Architektura mieszkaniowa XX wieku w Polsce chcą prześledzić jak w kontekście polskiego mieszkalnictwa sprawdziła się idea spółdzielni. Termin nadsyłania abstraktów upływa 31 stycznia.
Polskie miasto dostępne dla wszystkich Towarzystwo Urbanistów Polskich i Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji zapraszają we wrześniu na konferencję Miasto Dostępne. Propozycje wystąpień i posterów dotyczących projektowania uniwersalnego można zgłaszać do 30 lipca.
Architektura przeciw przestępczości. Konferencja Prorevita w Łodzi W dniach 16-17 października w Łodzi odbędzie się konferencja z cyklu Prorevita. Spotkanie poświęcone będzie zagadnieniom przeciwdziałania przestępczości poprzez projektowanie architektoniczno-urbanistyczne oraz wpływ funduszy europejskich na przebieg i kierunki rewitalizacji.