Architektura MuratorWydarzeniaMiędzynarodowa konferencja we Wrocławiu

Międzynarodowa konferencja we Wrocławiu

SAL 2017 Structure – Architecture – Landscape odbędzie się w dniach od 21 od 22 listopada. Termin rejestracji i nadsyłania abstraktów mija 27 października.

SAL Wrocław
Fot.: materiały prasowe

Najważniejszym celem konferencji jest wymiana idei i doświadczeń między doktorantami oraz studentami architektury, budownictwa, architektury krajobrazu i gospodarki przestrzennej. Głównym tematem konferencji są architektoniczne interwencje w istniejącym krajobrazie z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju. Problematyka poruszanych zagadnień obejmuje nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne, wyzwania w projektowaniu i nowe trendy w architekturze, ochronie dziedzictwa kultury i krajobrazów przyszłości.

Organizatorami są Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej, Centrum Historii Zajezdnia oraz Ośrodek Pamięć i Przyszłość.

Terminy:

27 października 2017 – ostateczny termin rejestracji i wysłania abstraktów

03 listopada 2017 – potwierdzenie akceptacji

15 listopada 2017 – ostateczny termin wniesienia opłaty konferencyjnej (150 zł)

Opłata członkowska zawiera koszty uczestnictwa, publikację pokonkursową, posiłki i przerwy kawowe.

Konferencja SAL 2017 odbędzie się w Ośrodku Pamięć i Przyszłość (ul. Grabiszyńska 184; 53-235 Wrocław).

Więcej informacji na stronie konferencji: instructa.pwr.edu.pl

Akademik BaseCamp we Wrocławiu W projekcie kluczowe było uwzględnienie w reprezentacyjnym kwartale miasta architektury tła, budynków poprzemysłowych sprzed ponad stu lat – o projekcie Grupy 5 Architekci pisze Aleksandra Czupkiewicz.
Apartamentowiec Odrzańska we Wrocławiu Fasada wpisuje się w rytm szczytów sąsiednich kamienic i jest nieomal niematerialna, jak generowane cyfrowo obrazy wyświetlane w komputerze – o projekcie pracowni ARCHE i greenGO pisze Jerzy S. Majewski.
Apartamentowiec Studio Plac Dominikański we Wrocławiu Zakończyła się realizacja siedmiopiętrowego apartamentowca Studio Plac Dominikański we Wrocławiu. Budynek dla TOSCOM Development zaprojektowało pracownia Dziewoński, Łukaszewicz Architekci.
Cafe Berg we Wrocławiu Ten mały punkt na mapie Wrocławia jest przykładem rewitalizacji, w której oryginalna konstrukcja i współczesne materiały wspaniale się uzupełniają – o projekcie grupy 33_03 pisze Aleksandra Czupkiewicz.
Budynek Braniborska 44 we Wrocławiu W trakcie projektowania budynku Braniborska 44 zgrabnie posłużono się metodą kształtowania jego elewacji poprzez negatyw i pozytyw. O nowej realizacji pracowni Arch_it pisze Anna Miśniakiewicz.
Dom handlowy Renoma we Wrocławiu: kolejna przebudowa [ZDJĘCIA] Dom handlowy Renoma we Wrocławiu po raz kolejny poddawany jest przebudowie. Właśnie zakończył się pierwszy etap modernizacji obiektu przeprowadzonej według koncepcji Maćków Pracownia Projektowa.