Architektura MuratorWydarzeniaMistrzowie Architektury w Katowicach: Alberto Veiga z Estudio Barozzi Veiga gościem SARP

Mistrzowie Architektury w Katowicach: Alberto Veiga z Estudio Barozzi Veiga gościem SARP

SARP o. Katowice zaprasza na kolejny wykład z cyklu Mistrzowie Architektury. W środę 7 listopada o działalności Estudio Barozzi Veiga opowie jeden z założycieli pracowni

Pracownia Estudio Barozzi Veiga powstała w 2004 roku. Jej założycielami są  przez urodzony we włoskim Trento Fabrizio Barozzi (1976) oraz pochodzący z Santiago w  Hiszpanii Albero Veiga (1972).
Większośc projektów firmy, której główna siedziba znajduje się w Barcelonie, zrealizowana została na Półwyspie Iberyjskim, we Włoszech i Niemczech. W 2007 EVB wygrało konkurs na realizowany obecnie  nowy budynek Filharmonii Szczecińskiej.
Estudio Barozzi Veiga otrzymało również I nagrodę za projekt Bündner Kunstmuseum w Chur w Szwajcarii (2012) i I nagrodę w konkursie Plate – Forme Pole Museal w Lozannie (2011).


Alberto Veiga | Estudio Barozzi Veiga
07.11.2012, środa godz. 18.00
Sala Audytoryjna ING Bank Śląski, Katowice, ul. Sokolska 34
Więcej informacji o pracowni:  www.barozziveiga.com
organizator: SARP Katowice
pomysłodawca cyklu: Wojciech Małecki
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc organizatorzy proszą o wcześniejszą rezerwację: biuro@sarp.katowice.pl

Sumienie detalu – kolejna edycja Forum Designu i Architektury. Budma 2021 Tegoroczne Forum Designu i Architektury odbędzie się 3 lutego w formule on-line. Wśród gości między innymi Tim Inglod, Lars Emil Kragh, Małgorzata Kucewicz, Zbigniew Maćków, Milena Trzcińska i Jakub Głaz.
Architektura Zagrzebia w latach 1850-1918 – wykład Pracownia Obszaru Postjugosłowiańskiego na Uniwersytecie Warszawskim zaprasza na wykład profesora Dragana Damjanovicia, wybitnego znawcy architektury okresu habsburskiego.
O Architekturze: Bolesław Stelmach W najbliższy czwartek Bolesław Stelmach na Politechnice Warszawskiej. Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury PW zaprasza na wykład z serii O Architekturze.
Odile Decq w Warszawie. Wykład Francuska architektka, ututytułowana projektantka muzeów, już w marcu w Warszawie. Fundacja im. Stefana Kuryłowicza zaprasza na wykład z serii Od wizji do projektu.
"Dlaczego innowacyjność jest ważna?" - pełen wykład Caroline Bos [FILM] Holenderska architektka z UNStudio porusza temat innowacyjności jako kluczowego narzędzia w procesie projektowym poprzez pryzmat ukończonych realizacji pracowni. Wykład został wygłoszony 16 listopada podczas gali konkursu "Innowacje w Architekturze".
Cykl wykładów "Mistrzowie Architektury": Henning Larsen Architects Dzisiaj w Katowicach o projektach jednego z największych biur w Skandynawii opowie jeden z partnerów w pracowni - Jacob Kurek.