Architektura MuratorWydarzenia MO(NU)MENT: architektura, przestrzeń publiczna i pomniki; miejskie symbole

MO(NU)MENT: architektura, przestrzeń publiczna i pomniki; miejskie symbole

Goethe-Institut i Dom Spotkań z Historią zapraszają do udziału w międzynarodowym konkursie fotograficznym. Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 23 sierpnia 2013

Monument. Konkurs fotograficzny
Monument. Konkurs fotograficzny

Pomniki, tablice z nazwami ulic, szyldy, loga, miejsca-symbole na mapie twojego miasta, dzielnicy, osiedla … Zewsząd otaczają nas symbole – powszednie i obce, nowe i stare. Jak postrzegają je młodzi ludzie? W jaki sposób symbol wpływa na swoje otoczenie? I na odwrót – jaki wpływ wywiera otoczenie na postrzeganie monumentów i symboli? Czy uliczna tablica informacyjna może także funkcjonować jako symbol? – pytają organizatorzy konkursu.

W międzynarodowym konkursie fotograficznym brać mogą udział fotografowie w wieku od 16 do 25 lat. Ich prace stanowić będą element „debaty wizualnej” na temat pomników i symboli. Tematem zdjęć mogą być pomniki, szyldy, tablice i inne symbole występujące w przestrzeni publicznej, współczesne lub stanowiące tylko relikt przeszłości.
Fotografie mogą być obrabiane i przekształcane cyfrowo, mile  widziane będą także fotograficzne kolaże. Najlepsze nadesłane na konkurs fotograficzny prace wezmą udział w międzynarodowym finale. Obok uczestników z Polski, w projekcie brać będą udział młodzi fotografowie z Czech, Słowacji, Węgier, Litwy.

Tremin nadsyłania zdjęć upływa 23 sierpnia 2013.
Więcej informacji: www.facebook.com/goetheinstitut.warszawa
Kontakt: Ewelina Pękała, Dom Spotkań z Historią, 22 255 05 30, e.pekala@dsh.waw.pl