Architektura MuratorWydarzeniaMuzeum II Wojny zbuduje na Westerplatte apartamenty

Muzeum II Wojny zbuduje na Westerplatte apartamenty

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ogłosiło przetarg na Punktu Obsługi Ruchu Turystycznego. W budynku mają się znaleźć także apartamenty na wynajem.

Muzeum II Wojny zbuduje na Westerplatte apartamenty
Plaża na Westerplatte, w tle Port Północny; fot. Nemo / CC BY-SA 3.0

Ogłoszenie o postępowaniu przetargowym na wielobranżowy projekt parkingu oraz budynku Punktu Obsługi Ruchu Turystycznego wraz z elementami zagospodarowania terenu na Westerplatte pojawiło się na stronie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku 10 czerwca. Zarówno parking, jak i nowy obiekt powstać mają tuż obok plaży na Westerplatte, przy ul. Sucharskiego. Dwukondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej wynoszącej 1655 m² pomieści sklep z pamiątkami, salę restauracyjną oraz pięć apartamentów, w tym jeden „oficerski”, 65-metrowy, z wyjściem na taras. Bryła budynku ma mieć prostą formę, architektura powinna być zgodna z duchem czasu. Dobrze widziane rozwiązania materiałowe na elewacji nawiązujące do zastosowanych w siedzibie głównej Muzeum II Wojny Światowej – czytamy w specyfikacji.

Czytaj też: Kaplica w Tarnowie na sprzedaż! |

Uczestnicy mają też przedstawić projekt „parkingu plażowego” dla minimum 180 samochodów osobowych i 20 autokarów z zadaszonym stanowiskiem postojowym o szerokości 4 i długości 15 metrów. Na terenie projektowanej inwestycji występuje zadrzewienie kolidujące z inwestycją, na które jest wymagana zgoda na wycinkę przed przystąpieniem do robót budowlanych – przestrzega placówka. Oferty można zgłaszać do 9 lipca. O wyborze najkorzystniejszej w 60% zdecyduje cena, w 40% kwalifikacje zawodowe i doświadczenie zespołu.

Konkurs na projekt cmentarza wojskowego na Westerplatte rozstrzygnięty
Konkurs na projekt cmentarza wojskowego na Westerplatte rozstrzygnięty Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku rozstrzygnęło konkurs na projekt nowego cmentarza wojskowego na Westerplatte. Jury pod przewodnictwem Bolesława Stelmacha za najlepszą uznało pracę biura NM architekci.
Tagi:
Autor: Piotr Prus
Gdańska Rada Architektury rozpoczęła działalność! 25 czerwca zainaugurowała działalność Gdańska Rada Architektury. W skład tego 18-osobowego gremium wchodzą m.in. Magdalena Kozień-Woźniak, Ewa Kuryłowicz, Zbigniew Maćków, Bolesław Stelmach, Jacek Droszcz i Monika Arczyńska. Zadaniem rady jest dbanie o wysoką jakość rozwiązań architektonicznych i urbanistycznych na terenie miasta.
Osiedle Nadmotławie Apartments w Gdańsku Powstaje kolejny etap osiedla Nadmotławie Apartments w Gdańsku. Projekt całego założenia opracowało lokalne biuro SIM Architekci.
Zespół biurowy Wave w Gdańsku projektu medusa group Prezentujemy Wave projektu medusa group. Po odwołujących się do industrialnej przeszłości realizacjach w Katowicach, Bytomiu, Gliwicach i Łodzi, przyszła kolej na Gdańsk. Tym razem architekci zaprojektowali budynki inspirowane rytmiczną kompozycją portowych składów kontenerowych.
Piotr Lorens architektem miasta Gdańska Władze Gdańska rozstrzygnęły konkurs na stanowisko architekta miasta. Funkcję tę już od kwietnia będzie pełnił Piotr Lorens, kierownik Katedry Urbanistyki i Planowania Regionalnego Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej.
Gdańsk szuka architekta Władze Gdańska ogłosiły konkurs na stanowisko architekta miasta: po raz pierwszy od 1989 roku. Zakres jego obowiązków i kompetencji magistrat wzorował na modelu łódzkim i wrocławskim. Ważne jest nadanie decyzyjnej roli architektowi miasta, aby miał wpływ na kreowanie wizerunku, charakteru oraz skali miasta – mówi „A-m” Zbigniew Reszka.
Lahdelma & Mahlamäki projektują w Gdańsku [NOWE WIZUALIZACJE] Fińska pracownia Lahdelma & Mahlamäki Architects, znana w naszym kraju przede wszystkim z realizacji Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, zaprojektowała nowy kwartał na terenie Stoczni Gdańskiej. Zespół mieszkaniowo-biurowy pod nazwą Żurawie otrzymał już pozwolenie na budowę. Obecnie rozpoczyna się sprzedaż mieszkań w pierwszym etapie inwestycji.