Architektura MuratorWydarzeniaMuzeum II Wojny zbuduje na Westerplatte apartamenty

Muzeum II Wojny zbuduje na Westerplatte apartamenty

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ogłosiło przetarg na Punktu Obsługi Ruchu Turystycznego. W budynku mają się znaleźć także apartamenty na wynajem.

Muzeum II Wojny zbuduje na Westerplatte apartamenty
Plaża na Westerplatte, w tle Port Północny; fot. Nemo / CC BY-SA 3.0

Ogłoszenie o postępowaniu przetargowym na wielobranżowy projekt parkingu oraz budynku Punktu Obsługi Ruchu Turystycznego wraz z elementami zagospodarowania terenu na Westerplatte pojawiło się na stronie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku 10 czerwca. Zarówno parking, jak i nowy obiekt powstać mają tuż obok plaży na Westerplatte, przy ul. Sucharskiego. Dwukondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej wynoszącej 1655 m² pomieści sklep z pamiątkami, salę restauracyjną oraz pięć apartamentów, w tym jeden „oficerski”, 65-metrowy, z wyjściem na taras. Bryła budynku ma mieć prostą formę, architektura powinna być zgodna z duchem czasu. Dobrze widziane rozwiązania materiałowe na elewacji nawiązujące do zastosowanych w siedzibie głównej Muzeum II Wojny Światowej – czytamy w specyfikacji.

Czytaj też: Kaplica w Tarnowie na sprzedaż! |

Uczestnicy mają też przedstawić projekt „parkingu plażowego” dla minimum 180 samochodów osobowych i 20 autokarów z zadaszonym stanowiskiem postojowym o szerokości 4 i długości 15 metrów. Na terenie projektowanej inwestycji występuje zadrzewienie kolidujące z inwestycją, na które jest wymagana zgoda na wycinkę przed przystąpieniem do robót budowlanych – przestrzega placówka. Oferty można zgłaszać do 9 lipca. O wyborze najkorzystniejszej w 60% zdecyduje cena, w 40% kwalifikacje zawodowe i doświadczenie zespołu.

Konkurs na projekt cmentarza wojskowego na Westerplatte rozstrzygnięty
Konkurs na projekt cmentarza wojskowego na Westerplatte rozstrzygnięty Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku rozstrzygnęło konkurs na projekt nowego cmentarza wojskowego na Westerplatte. Jury pod przewodnictwem Bolesława Stelmacha za najlepszą uznało pracę biura NM architekci.
Tagi:
Autor: Piotr Prus
Apartamentowiec Chlebova w Gdańsku: nowa realizacja Roark Studio Apartamentowiec Chlebova w Gdańsku stanął w miejscu dawnej piekarni. Architekci z sopockiej pracowni Roark Studio przy realizacji wykorzystali elementy pochodzące z rozbiórki historycznego budynku.
Warszawa ma pomnik, Gdańsk tramwaj Zachwatowicza Po gdańskich torach jeździ tramwaj im. Jana Zachwatowicza. W ten sposób władze Gdańska uhonorowały kolejną zasłużoną dla miasta postać. Architekt odegrał znaczącą rolę w odbudowie miasta z wojennych zniszczeń.
Rusza budowa kolejnego budynku DOKI Living według projektu pracowni FORT Targowski W nowym budynku realizowanym w ramach inwestycji DOKI Living powstaną 292 mieszkania. Obiekt składać się będzie z dwóch skrzydeł połączonych wysokim parterem z funkcjami usługowymi.
Gdańska Rada Architektury rozpoczęła działalność! 25 czerwca zainaugurowała działalność Gdańska Rada Architektury. W skład tego 18-osobowego gremium wchodzą m.in. Magdalena Kozień-Woźniak, Ewa Kuryłowicz, Zbigniew Maćków, Bolesław Stelmach, Jacek Droszcz i Monika Arczyńska. Zadaniem rady jest dbanie o wysoką jakość rozwiązań architektonicznych i urbanistycznych na terenie miasta.
Osiedle Nadmotławie Apartments w Gdańsku Powstaje kolejny etap osiedla Nadmotławie Apartments w Gdańsku. Projekt całego założenia opracowało lokalne biuro SIM Architekci.
Zespół biurowy Wave w Gdańsku projektu medusa group [NOWE ZDJĘCIA] Prezentujemy Wave projektu medusa group. Po odwołujących się do industrialnej przeszłości realizacjach w Katowicach, Bytomiu, Gliwicach i Łodzi, przyszła kolej na Gdańsk. Tym razem architekci zaprojektowali budynki inspirowane rytmiczną kompozycją portowych składów kontenerowych.