Architektura MuratorWydarzeniaNa pierwszy rzut oka

Na pierwszy rzut oka

Wystawa okładek polskich magazynów w galerii martini|50 w Niemczech. Każdy tytuł zawiera krótki opis, informacje o cenie, nakładzie i stronie internetowej. Wśród czasopism znalazła się "Architektura-murator"!!

fotka z /zdjecia/zaproszenie_art(2).jpg

Na pierwszy rzut oka – Auf den ersten Blick
Wernisaż
3 lutego 2011, godz. 19.00
Czas trwania wystawy 3 lutego - 20 lutego 2011 (godziny otwarcia - czwartki 15.00-19.00, niedziele 11.00-17.00)
Miejsce wystawy martini|50 – Forum für Architektur und Design, Martinistraße 50, 49078 Osnabrück, Niemcy

Wstęp wolny

W galerii martini|50 w Osnabrück w Niemczech trwa wystawa dizajnu okładek polskich magazynów zatytułowana „Na pierwszy rzut oka – Auf den ersten Blick”. Ekspozycja przedstawia wybór okładek dokonany przez zaproszone do projektu redakcje czasopism ukazujących się na polskim rynku prasowym. Zaprezentowane zostaną magazyny „Futu”, „Polityka”, „Architektura-murator”, „Lampa”, „Świerszczyk”, „Architektura i Biznes”, „2+3D”, „Machina” oraz „FORUM”. Wystawę otworzy wykład profesora Lexa Drewinskiego, honorowego członka STGU, międzynarodowej sławy plakacisty i wykładowcy na Wydziale Projektowania Graficznego Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Poczdamie. Partnerami projektu są Stowarzyszenie Twórców Grafiki Przemysłowej (STGU), Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Hamburgu oraz Szkoła Wyższa w Osnabrück.

Prezentowane w galerii eksponaty będą zachęcały zwiedzających nie tylko do podziwiania okładek, ale również do przeglądania treści i szaty graficznej wybranych czasopism. Każdy tytuł zostanie opatrzony tablicą informacyjną zawierającą krótki opis magazynu oraz najważniejsze dane o czasopiśmie, np. informacje o cenie, nakładzie i stronie internetowej. Dodatkowo wszystkie polskojęzyczne slogany i teksty umieszczone na okładkach będą przetłumaczone na język niemiecki, by ułatwić zwiedzającym zrozumienie konceptu danego numeru.


martini|50 Forum für Architektur und Design w Osnabrück w Niemczech promuje dobrą architekturę i wartościowy, ciekawy dizajn głównie na obszarze północno-zachodnich Niemiec. martini|50 jest platformą interdyscyplinarnego dialogu w dziedzinach architektury, designu oraz rozwoju i planowania przestrzeni miejskiej. Galeria jest partnerem Stowarzyszenia Twórców Grafiki Przemysłowej.

Dalsze informacje na stronie internetowej galerii http://www.martini50.de/ lub pod numerem telefonu +490541/40895-0

fotka z /zdjecia/zaproszenie_art(2).jpg
„Architektura-murator” z prezentem! Do bieżącego wydania dołączamy najnowszy numer magazynu „Architekt Wnętrz”. Pakiet dostępny m.in w salonach Empik i dla prenumeratorów.
Wartości w architekturze: ostatnia dyskusja i podsumowanie cyklu Miesięcznik „Architektura-murator” zaprasza na piąte, ostatnie spotkanie z cyklu Wartości w architekturze. Dyskusję z udziałem Anny Cymer, Anny Dudzińskiej, Grzegorza Stiasnego, Marcina Szczeliny, Huberta Trammera i Ewy P. Porębskiej poprowadzi Tomasz Fudala.
Miasto dla ludzi: polscy eksperci w Gruzji Na zaproszenie Fundacji Solidarności Międzynarodowej polscy eksperci promowali w Gruzji idee inkluzywnego projektowania urbanistycznego. Rodzime doświadczenia w tym zakresie prezentowała m.in. Ewa P. Porębska, redaktorka naczelna „Architektury-murator”.
Priorytety w architekturze [FILM] Prezentujemy nagranie drugiej dyskusji z cyklu Wartości w Architekturze. Tym razem zaproszeni przez redakcję goście dyskutowali na temat priorytetów: jakie były, są, a jakie będą? Spotkanie z udziałem Urszuli Forczek-Brataniec, Macieja Miłobędzkiego i Zbigniewa Maćkowa poprowadziła dziennikarka Anna Dudzińska.
Priorytety w architekturze: kolejna dyskusja „Architektury-murator” Miesięcznik „Architektura-murator” zaprasza na drugie spotkanie z cyklu Wartości w architekturze. Dyskusję z udziałem Urszuli Forczek-Brataniec, Macieja Miłobędzkiego i Zbigniewa Maćkowa poprowadzi dziennikarka Anna Dudzińska.
Serwis www.architektura.murator.pl od teraz bez rejestracji! Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom, znosimy obowiązkową rejestrację do serwisu. Dostęp do unikatowych materiałów jest teraz łatwiejszy niż kiedykolwiek przedtem.