Najfajniejsze kartki świąteczne od pracowni architektonicznych AD 2022
Kartki świąteczne od pracowni architektonicznych zwykle wyróżniają się pomysłem i oryginalną kreską, nierzadko stanowią też komentarz do najważniejszych wydarzeń minionego roku, prezentują architektoniczne credo bądź szczególnie istotny dla danego biura projekt. Publikujemy najfajniejsze kartki świąteczne, jakie w tym roku dostaliśmy od pracowni architektonicznych.
Kartka od pracowni PORT
Kartka i życzenia od pracowni WXCA
Kartka i życzenia od pracowni KWK Promes
Kartka i życzenia od pracowni RS+ Robert Skitek
Kartka i życzenia od pracowni PORT
Kartka i życzenia od pracowni Horizone Studio
Kartka i życzenia od pracowni Małeccy Biuro Projektowe
Kartka i życzenia od pracowni Ingarden & EwýArchitekci
Kartka i życzenia od pracowni P2PA
Kartka i życzenia od pracowni Zalewski Architecture Group
Kartka i życzenia od pracowni Skidmore, Owings & Merrill
Kartka i życzenia od pracowni Benthem Crouwel Architects
Kartka i życzenia od pracowni Zaha Hadid Architects
Kartka i życzenia od pracowni 3LHD
Kartka i życzenia od pracowni Lorcan O’Herlihy Architects
Kartka i życzenia od pracowni 2H+ Architekci
Kartka i życzenia od pracowni Artur Jasiński i Wspólnicy
Kartka i życzenia od pracowni MWM Architekci
Kartka i życzenia od pracowni Studio Rygalik
Kartka i życzenia od pracowni Zieta Studio
Kartka i życzenia od pracowni MVRDV
Kartka i życzenia od pracowni Menthol Architects
Kartka i życzenia od pracowni TKHolding
Kartka i życzenia od Agnieszki Labus z zespołem Fundacji LAB 60+
Kartka i życzenia od Biura Architektonicznego Barycz i Saramowicz
Kartka i życzenia od pracowni Chamielec Architekci
Kartka i życzenia od pracowni Euro-Projekt Grzegorz Latecki
Te prawie 30 lat to nie jest żelazny dorobek, od którego powinniśmy teraz odcinać kupony. Rzeczy, którymi się dziś chwalimy, za 15 lat mogą być inaczej odbierane, bo przyczyniły się do tego, że z klimatem jest gorzej. Trzymam się zasady: dotychczasowe doświadczenia nas oczywiście budują, ale jest jak w piłce: jesteś tylko tak dobry, jak twój ostatni mecz – z okazji jubileuszu Maćków Pracowni Projektowej ze Zbigniewem Maćkowem rozmawia Maja Mozga-Górecka.
W nowym cyklu z praktycznymi poradami dotyczącymi możliwości budowania kariery architektonicznej na wymagającym rynku międzynarodowym Konrad Brzykcy o pracy w Nowym Jorku.
Czym jest architektura zrównoważona? Jaką rolę odgrywają w niej drewno i papier? W jaki sposób architekci, projektując, mogą pomagać uchodźcom i ofiarom katastrof? Jakie problemy w tym zakresie można napotkać w Polsce? O postrzeganiu komfortu, kontekstu i dobrostanu z architektem Shigeru Banem rozmawia Magda Pios.
24 stycznia w wieku 95 lat zmarł indyjski architekt Balkrishna Doshi. Ten dawny współpracownik Louisa Kahna i Le Courbusiera w ciągu ponad sześćdziesięcioletniej kariery zyskał uznanie za etos odpowiedzialności społecznej zawartej w swoich projektach.
Platforma Architecture Snob po raz kolejny włącza się w zbiórkę, organizując akcję „Architekci grają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”. Wśród tegorocznych licytacji m.in. spacer po targowisku Bakalarska z architektką Aleksandrą Wasilkowską, projekt domu do 150 m², który przygotuje Pracownia nad Wartą czy wizyta w ikonicznej Arce Roberta Koniecznego i biurze projektanta w Unikato.
Deweloperzy i architekci koniecznie chcą budować w Gdyni białe budynki, bo mówiło się o przedwojennym mieście, że było białe. A jak tłumaczę w książce, wcale białe nie było – mówi Grzegorz Piątek, laureat Paszportu POLITYKI za książkę „Gdynia obiecana. Miasto, modernizm, modernizacja 1920-1939”.