Architektura MuratorWydarzeniaNajlepsza polska wizualizacja z kolejną międzynarodową nagrodą

Najlepsza polska wizualizacja z kolejną międzynarodową nagrodą

Cyfrowe wyobrażenie schroniska na wzgórzach Thórsmörk autorstwa architekta Bartosza Domiczka zdobyło jedną z głównych nagród w corocznym konkursie na najlepszą pracę z dziedziny wizualizacji architektonicznej organizowanym przez portal cgarchitect.com [WIDEO]

Najlepsza wizualizacja architektoniczna na świecie powstała w Bielsku-Białej
Northern Wisps – schronisko na wzgórzach Thórsmörk na Islandii, proj. Bartosz Domiczek

Organizowany od 15 lat konkurs CGarchitect Architectural 3D Awards to największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie dla branży architektonicznych wizualizacji 3D na świecie. Swoje prace mogą zgłaszać zarówno profesjonalne studia, jak i freelancerzy czy studenci. Nagrody przyznawane są w 9 kategoriach, osobno dla prac profesjonalistów i amatorów, osobno za animację, pojedynczy obraz czy projekt interaktywny. Wizualizacja Bartosza Domiczka zdobyła pierwsze miejsce w kategorii prac, których nie wykonano na zlecenie (więcej o projekcie może przeczytać tu).

Czytaj też: Wizualizacje 3D: przegląd programów do wizualizacji architektonicznej |

Ceremonia rozdania nagród odbywa się co roku w innym mieście. W tej edycji miała miejsce w Wiedniu podczas konferencji D2 (24-25 sierpnia). Zwycięzca oprócz statuetki otrzymuje też nagrodę finansową. Pula nagród w tegorocznej edycji wynosiła  ponad 436 000 $.