Architektura MuratorWydarzeniaOgłoszono program 8. Dolnośląskiego Festiwalu Architektury

Ogłoszono program 8. Dolnośląskiego Festiwalu Architektury

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 28 września – 5 października pod hasłem „Miasto poprzemysłowe”. Stare fabryki, browary i kopalnie, relacja między ich dawną a nową funkcją, staną się przedmiotem wystaw, dyskusji i warsztatów.

Ogłoszono program 8. Dolnośląskiego Festiwalu Architektury

Wrocławski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich organizuje 8. edycję Dolnośląskiego Festiwalu Architektury. Wydarzenie odbywa się regularnie od 2011 roku, skupiając środowisko zainteresowane rozwojem Wrocławia i innych dolnośląskich miast. Prócz głównego założenia programowego, polegającego na propagowaniu wysokiej jakości przestrzeni publicznej, DoFA ma na celu dogłębną diagnozę i dokumentację dorobku architektonicznego naszego regionu oraz promocję twórczości architektonicznej jako działalności kulturalnej. Chcemy też uhonorować godne naśladowania osiągnięcia w architekturze, urbanistyce i dziedzinach pokrewnych, a także ukazać jak najszersze spektrum zagadnień związanych z kreowaniem ładu przestrzennego – piszą organizatorzy. W tym roku festiwal odbywa się pod hasłem „Miasto poprzemysłowe”. Przestrzeń miejska i jej architektura będą rozważane z perspektywy ciągle zmieniających się warunków produkcji. Jaką rolę pełnią dziś nieużytki tętniące niegdyś przemysłowym życiem?

Więcej informacji tu.

Warsztaty projektowe w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Architektury Do 11 października trwa nabór na interdyscyplinarne warsztaty projektowe w ramach 7. edycji Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DoFA, który w tym roku odbędzie się pod hasłem Miasto w zieleni. Warsztatom towarzyszyć będą wykłady międzynarodowych specjalistów z dziedziny kształtowania krajobrazu i placemakingu.