Architektura MuratorWydarzeniaPlac Zabaw. Noc Muzeów na Wydziale Architektury

Plac Zabaw. Noc Muzeów na Wydziale Architektury

Wieczorem 16 maja w Warszawie rozpocznie się kolejna edycja Nowy Muzeów, w której udział weźmie również Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. Odwiedzający będą mogli wytworzyć małe przedmioty z betonu, poznać zasady ergonomicznego projektowania oraz obejrzeć instalację SCULPT the LIGHT nagrodzoną przez Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego.

Noc Muzeów
Instalacja SCULPT the LIGHT autorstwa Michała Kuleszy i Jana Szeligi

W ramach mini warsztatów, przy pomocy studentów WAPW, odwiedzający będą mogli m.in. wykonać własne ozdoby z betonu, wyciąć dowolny kształt ze styropianu ekstrudowanego, sprawdzić swoją orientację przestrzenną w labiryncie. Poznają różne metody zabezpieczania drewna, zapoznają się z budową struktur origami oraz modelowaniem ekologicznych przegród z ubitej ziemi. By unaocznić gościom konieczność planowania przestrzeni zgodnie z ergonomią w budynku Politechniki Warszawskiej powstaną różne biegi schodów – zaprojektowanych dobrze i nieprawidłowo. Odwiedzający zobaczą również w jaki sposób zmiana kolorów ścian wpływa na odbiór pomieszczenia.

Czytaj też: Architektura: studia w Polsce. Jak wyglądają, jak się dostać, gdzie najlepiej studiować architekturę |

Podczas Nocy planujemy dwukrotnie odbędzie się performans Liwii Bargieł "Glow" z wykorzystaniem instalacji Modular Light Cloud. Zaprezentowana zostanie także instalacje SCULPT the LIGHT autorstwa Michała Kuleszy i Jana Szeligi, która zdobyła I nagrodę w konkursie Polskiego Związku Przemysłu Oświetleniowego.

16/17 maja 2015, godz. 19.00-3.00
Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej
ul. Koszykowa 55, Warszawa

Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Tree house 2021 Anna Piątek, Piotr Gajdka i Mikołaj Kociołek zdobyli wyróżnienie w międzynarodowym konkursie na zaprojektowanie domku na drzewie Tree house 2021. Projekt jest nie tylko spełnieniem dziecięcych marzeń, lecz także odpowiedzią na bieżące problemy, z którymi mierzy się ludzkość.
Obiekty Niemożliwe: spotkanie z Przemem Łukasikiem i Zumtobel Group w Warszawie Przemo Łukasik w wykładzie opowiedział o kulisach projektu i związku z opracowywanym miejscem – dawną elektrociepłownią Szombierki. Projekt ma na celu zwrócenie uwagi na Szombierki w najbliższej okolicy i zaapelowanie o ochronę dziedzictwa poprzemysłowego Bytomia.
Nagroda Dziekana Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej 2019 Już 21 marca wernisaż wystawy najlepszych prac dyplomowych obronionych w 2018 roku na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Podczas spotkania wręczona zostanie także Nagroda Dziekana im. Haliny Krzemiński za najlepszy dyplom inżynierski.
Remanenty Sławomira Gzella – wystawa Tylko do 2 listopada na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej można oglądać wystawę projektów profesora Sławomira Gzella. Ekspozycja „Remanent. Nostalgia magazynów” przybliża wciąż mało znany dorobek twórczy tego wybitnego badacza, teoretyka, autora wielu prac z dziedziny urbanistyki i planowania przestrzennego.
Przedproże kina Iluzjon – wyniki konkursu Konkurs miał charakter zamknięty i przeznaczony był dla studentów drugiego semestru studiów inżynierskich WA PW. Uczestnicy mieli za zadanie zaaranżować przestrzeń wokół kina Iluzjon, spełniającą między innymi funkcję informacyjną (repertuar i historia miejsca) i rekreacyjną. Pracowali w dwuosobowych zespołach w ramach zajęć z kursu Projektowanie wstępne.
PRIX SARP FR dla projektu Młodzieżowego Centrum Muzyki Współczesnej Stowarzyszenie Architektów Polskich we Francji przyznało nagrody dla najlepszych prac dyplomowych inżynierskich za 2015 rok. PRIX SARP FR otrzymał Piotr Zbierajewski za projekt Młodzieżowego Centrum Muzyki Współczesnej.