17 grudnia (piątek), godz. 17.00 (wernisaż) Wystawa czynna 18 grudnia 2010 — 5 lutego 2011
miejsca: Muzeum Architektury we Wrocławiu Bernardyńska 5 i Akademia Sztuk Pięknych Plac Polski 3/4
Wystawa we Wrocławiu będzie prezentacją: malarstwa, rysunku, grafiki, rzeźby, instalacji, fotografii oraz sztuki multimedialnej wykładowców Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Doboru uczestników dokonali wrocławscy profesorowie: Anna Kowalska-Szewczyk, Andrzej Klimczak-Dobrzaniecki, Piotr Kielan. Za ekspozycję we Wrocławiu będą odpowiadać kuratorzy poznańscy: prof. Joanna Imielska, prof. Andrzej Zdanowicz, dr Justyna Ryczek.
Wystawa jest kolejną częścią wspólnego projektu/współpracy pomiędzy uczelniami we Wrocławiu i w Poznaniu. W październiku zeszłego roku miała miejsce ekspozycja obu akademii w MBWA w Lesznie, 9 listopada 2010 roku otwarta została wystawa wrocławskiej uczelni: „WROCŁAW NIE DO POZNANIA” w Słodowni Starego Browaru w Poznaniu.
Edukacja architektoniczna częścią programu nauczania wczesnoszkolnego? Edukatorki z wrocławskiego Muzeum Architektury przekonują, że to możliwe i uruchamiają pierwsze, prawdziwe laboratorium, w którym architektury się słucha, waży ją, a nawet wącha!
Szkice, rysunki architektoniczne, modele i teksty m.in. Bohdana Lacherta, Macieja Nowickiego, Jerzego Sołtana czy Heleny i Szymona Syrkusów to tylko część z bogatych zbiorów Muzeum Architektury we Wrocławiu, które możecie znaleźć w wirtualnym archiwum placówki.
Najnowsza wystawa w Muzeum Architektury we Wrocławiu prezentuje różne scenariusze przyszłości, powstałe w latach 70. XX wieku i dziś. Zestawione ze sobą opowiadają historię myślenia o jutrze, łącząc radykalizm konceptualnych eksperymentów z potrzebą powrotu do źródeł.
prezentuje i sławi innowacje, eksperymenty i idee pokolenia, które będzie zajmować się projektowaniem architektury i budową miast Europy w nadchodzących latach
Przed Muzeum Architektury we Wrocławiu stanęła papierowa konstrukcja projektu Jerzego Łątki. Obiekt zrealizowany ze studentami z Koła Naukowego Humanizacja Środowiska Miejskiego Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej powstał z okazji jubileuszu miesięcznika „Architektura-murator”.
Do 9 czerwca w Muzeum Architektury we Wrocławiu można oglądać wystawę grafik z XVI, XVII i XVIII wieku. Na ekspozycji prace m.in. Michała Anioła, Rafaela czy Bramantego.
Setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Wrocław uczci przekrojową wystawą poświęconą kolejnym próbom kreowania wspólnoty i poczucia narodowej tożsamości z wykorzystaniem architektury – po roku 1918, 1945 i 1989.