Architektura MuratorWydarzeniaPOZ _WRO. ROZ– POZNANIE MIEJSCA

POZ _WRO. ROZ– POZNANIE MIEJSCA

Wykładowcy Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu prezentują swoją twórczość w Muzeum Architektury

CZYTAJ TAKŻE>> Projekt. Edukacja Artystyczna

POZ_WRO
ROZ-POZNANIE MIEJSCA

17 grudnia (piątek), godz. 17.00 (wernisaż)
Wystawa czynna 18 grudnia 2010 — 5 lutego 2011

miejsca: Muzeum Architektury we Wrocławiu Bernardyńska 5 i Akademia Sztuk Pięknych Plac Polski 3/4

Wystawa we Wrocławiu będzie prezentacją: malarstwa, rysunku, grafiki, rzeźby, instalacji, fotografii oraz sztuki multimedialnej wykładowców Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Doboru uczestników dokonali wrocławscy profesorowie: Anna Kowalska-Szewczyk, Andrzej Klimczak-Dobrzaniecki, Piotr Kielan. Za ekspozycję we Wrocławiu będą odpowiadać kuratorzy poznańscy: prof. Joanna Imielska, prof. Andrzej Zdanowicz, dr Justyna Ryczek.

Wystawa jest kolejną częścią wspólnego projektu/współpracy pomiędzy uczelniami we Wrocławiu i w Poznaniu. W październiku zeszłego roku miała miejsce ekspozycja obu akademii w MBWA w Lesznie, 9 listopada 2010 roku otwarta została wystawa wrocławskiej uczelni: „WROCŁAW NIE DO POZNANIA” w Słodowni Starego Browaru w Poznaniu.

Artyści poznańscy uczestniczący w wystawie

fotka z /zdjecia/poz_wro.JPG
Architektura w laboratorium Edukacja architektoniczna częścią programu nauczania wczesnoszkolnego? Edukatorki z wrocławskiego Muzeum Architektury przekonują, że to możliwe i uruchamiają pierwsze, prawdziwe laboratorium, w którym architektury się słucha, waży ją, a nawet wącha!
Zbiory Muzeum Architektury we Wrocławiu dostępne on-line! Szkice, rysunki architektoniczne, modele i teksty m.in. Bohdana Lacherta, Macieja Nowickiego, Jerzego Sołtana czy Heleny i Szymona Syrkusów to tylko część z bogatych zbiorów Muzeum Architektury we Wrocławiu, które możecie znaleźć w wirtualnym archiwum placówki.
Archiwum Przyszłości – od Müllera i Koolhaasa do Laurino i Fink Najnowsza wystawa w Muzeum Architektury we Wrocławiu prezentuje różne scenariusze przyszłości, powstałe w latach 70. XX wieku i dziś. Zestawione ze sobą opowiadają historię myślenia o jutrze, łącząc radykalizm konceptualnych eksperymentów z potrzebą powrotu do źródeł. prezentuje i sławi innowacje, eksperymenty i idee pokolenia, które będzie zajmować się projektowaniem architektury i budową miast Europy w nadchodzących latach
Otwarcie Obiektu Niemożliwego we Wrocławiu [GALERIA] Przed Muzeum Architektury we Wrocławiu stanęła papierowa konstrukcja projektu Jerzego Łątki. Obiekt zrealizowany ze studentami z Koła Naukowego Humanizacja Środowiska Miejskiego Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej powstał z okazji jubileuszu miesięcznika „Architektura-murator”.
Dzieła mistrzów renesansu w Muzeum Architektury we Wrocławiu Do 9 czerwca w Muzeum Architektury we Wrocławiu można oglądać wystawę grafik z XVI, XVII i XVIII wieku. Na ekspozycji prace m.in. Michała Anioła, Rafaela czy Bramantego.
Trzy początki. 1918, 1945, 1989 – od portu w Gdyni do Solpolu Setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Wrocław uczci przekrojową wystawą poświęconą kolejnym próbom kreowania wspólnoty i poczucia narodowej tożsamości z wykorzystaniem architektury – po roku 1918, 1945 i 1989.