Architektura MuratorWydarzeniaRenato Rizzi z wykładem w Warszawie

Renato Rizzi z wykładem w Warszawie

Już w najbliższy piątek Renato Rizzi, autor projektu Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku, wygłosi wykład na Politechnice Warszawskiej.

Renato Rizzi
Fot. Marcin Czechowicz

Stowarzyszenie Akademickie WAPW wraz z Wydziałem Architektury PW zapraszają na pierwszy w tym roku akademickim wykład z cyklu „o Architekturze”. Gościem będzie prof. Renato Rizzi, włoski architekt, wykładowca na Università Iuav di Venezia. Rizzi uważany jest za architekta bezkompromisowego, który nie poddaje się przemijającym modom. Jest autorem Pałacu Sportu w Trento, 2002 i renowacji Muzeum Depero w Rovereto, 2008. Współpracował z Peterem Eisenmanem przy projekcie parku de la Villette w Paryżu. Wydał m.in. prace poświęcone twórczości Eisenmana i Johna Hejduka, a także L’inscalfibile, Parma Inattesa oraz trylogię: Il Daimon di Architettura, 1-Theoria, 2-Manuale, 3-Parva Mundi. W Polsce znany z projektu siedziby Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku ("Architektura-murator" nr 11/2014).

Wykład odbędzie się 3 marca na warszawskim Wydziale Architektury o godzinie 18.30 w audytorium im. Stanisława Noakowskiego nr 103 (pierwsze piętro). Część pierwsza nosi tytuł Architecture of words, część druga Theatre on stage. Po wykładzie w sali 302 (trzecie piętro) odbędzie się kameralna rozmowa, którą poprowadzi Przemysław Chimczak (BlokBlog). Zarówno wykład jak i rozmowa odbędą się w języku angielskim.

Tagi:
Sumienie detalu – kolejna edycja Forum Designu i Architektury. Budma 2021 Tegoroczne Forum Designu i Architektury odbędzie się 3 lutego w formule on-line. Wśród gości między innymi Tim Inglod, Lars Emil Kragh, Małgorzata Kucewicz, Zbigniew Maćków, Milena Trzcińska i Jakub Głaz.
Architektura Zagrzebia w latach 1850-1918 – wykład Pracownia Obszaru Postjugosłowiańskiego na Uniwersytecie Warszawskim zaprasza na wykład profesora Dragana Damjanovicia, wybitnego znawcy architektury okresu habsburskiego.
O Architekturze: Bolesław Stelmach W najbliższy czwartek Bolesław Stelmach na Politechnice Warszawskiej. Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury PW zaprasza na wykład z serii O Architekturze.
Odile Decq w Warszawie. Wykład Francuska architektka, ututytułowana projektantka muzeów, już w marcu w Warszawie. Fundacja im. Stefana Kuryłowicza zaprasza na wykład z serii Od wizji do projektu.
"Dlaczego innowacyjność jest ważna?" - pełen wykład Caroline Bos [FILM] Holenderska architektka z UNStudio porusza temat innowacyjności jako kluczowego narzędzia w procesie projektowym poprzez pryzmat ukończonych realizacji pracowni. Wykład został wygłoszony 16 listopada podczas gali konkursu "Innowacje w Architekturze".
Cykl wykładów "Mistrzowie Architektury": Henning Larsen Architects Dzisiaj w Katowicach o projektach jednego z największych biur w Skandynawii opowie jeden z partnerów w pracowni - Jacob Kurek.