Architektura MuratorWydarzeniaRevital Total. Konferencja

Revital Total. Konferencja

Pażdziernikowa polsko-niemiecka konferencja z cyklu Warszawskie Rozmowy Architektoniczne poświęcona będzie przeprowadzanej w przestrzeni publicznej rewitalizacji.

Trammplatz
Trammplatz w pobliżu nowego ratusza – jedna z przestrzeni publicznych Hannoweru po rewitalizacji; fot. Landeshauptstadt Hannover/serwis prasowy

Przedyskutowane zostaną kwestie zarządania projektami rewitalizacyjnymi oraz związane z nimi koszty. Można będzie zapoznać się również z przykładami transformacji stref śródmiejskich Berlina i Hanoweru, Łodzi i warszawskiej Pragi, a także innych polskich miast.

Konferencja zatytułowana REVITAL TOTAL – NOWE, STARE MIASTA. Rewitalizacja zaniedbanych obszarów śródmiejskich to już siódma edycja Warszawskich Rozmów Architektonicznych. Celem spotkań jest wymiana innowacyjnych idei i doświadczeń między projektantami z Polski i Niemiec. Koncepcja merytoryczna i organizacja cyklu: Izabela Małachowska-Coqui.

14 października

Pawilon SARP, Warszawa

www.wra.org.pl

Rejestracja trwa do 11 października 2016 roku i odbywa się za pośrednictwem strony internetowej http://wra7.evenea.pl/

Międzynarodowa Konferencja Naukowa ACPS 2021: Architecture, City, People, Structure Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej zaprasza do udziału w konferencji ACPS 2021: Architecture, City, People, Structure. Jak zapowiadają organizatorzy, spotkanie będzie doskonałą okazją do zaprezentowania swoich najnowszych prac i przemyśleń na temat kierunków kształtowania architektury w XXI wieku.
The invincible city: międzynarodowa konferencja z udziałem ekspertów UNESCO, ICOMOS i ICCROM Jak na przestrzeni lat zmieniło się podejście do rekonstrukcji historycznych zespołów? Jakie mamy dziś możliwości ochrony zagrożonego dziedzictwa i jakie wyzwania stoją przed architektami i konserwatorami zabytków? Między innymi na te pytania spróbują znaleźć odpowiedź uczestnicy międzynarodowej konferencji „The invincible city. Society in cultural heritage recovery” organizowanej z okazji 75-lecia odbudowy Warszawy i 40. rocznicy wpisania stołecznej starówki na listę UNESCO.
Po co nam rzemiosło? Konferencja o nowym rzemiośle Kim jest nowy rzemieślnik? Czy jest sens odróżniać nowe rzemiosło od tradycyjnego? Rzemiosło to moda, czy społeczny trend? Między innymi na te pytania będą starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji „Wytwórczo / Makingly” organizowanej przez Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.
Well-Being Design 2020: projektowanie dla przyszłości Cztery tytuły wnętrzarskie, wykłady i dyskusje z udziałem architektów, designerów i specjalistów z dziedziny projektowania doświadczeń. Już 5 listopada odbędzie się całodniowa konferencja Well-Being Design 2020 poświęcona projektowaniu, które skupia się na podnoszeniu jakości życia użytkowników i trosce o środowisko!
BIM DAYS 2020: podsumowanie konferencji Autodesk Jakie trendy zdominują przyszłość polskiej architektury? Czy BIM w Polsce się opłaca? Jak wykorzystać BIM w procesie projektowania konstrukcji i planowania realizacji? To tylko niektóre z zagadnień, które zostały omówione podczas październikowej konferencji BIM DAYS 2020.
Konferencja „Miasta Przyszłości” 2020 W dniach 15-17 września odbędzie się 3. edycja konferencji „Miasta Przyszłości” poświęconej najnowszym trendom i rozwiązaniom dla miast. Wśród prelegentów architekci, aktywiści i samorządowcy.