Architektura MuratorWydarzeniaRewitalizacja terenów pokolejowych w Wągrowcu. Konkurs

Rewitalizacja terenów pokolejowych w Wągrowcu. Konkurs

Zarząd Oddziału SARP w Poznaniu ogłasza konkurs na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej zdegradowanych obszarów miejskich i aktywizacji terenów pokolejowych w Wągrowcu

Wągrowiec - rewitalizacja terenów pokolejowych
Fot.: materiały prasowe SARP oddział Poznań

Wągrowiec to niewielkie miasto położone w odległości ok. sześćdziesięciu kilometrów na północny wschód od Poznania. Obszar objęty konkursem zajęty jest przez tory wraz z zapleczem kolejowym i dzieli zwartą zabudowę centrum miasta. Możliwość zredukowania obszaru zajętego przez torowisko daje szansę na zapełnienie wyrwy w miejskiej przestrzeni. Celem konkursu jest uzyskanie najlepszej koncepcji przestrzennej, a także opracowanie programu funkcjonalnego, adekwatnego do lokalizacji. Jury oceniać będzie szczególnie jakość zaplanowanej przstrzeni i jej atrakcyjność dla mieszkańców. Wyłoniony w konkursie zespół autorski ma otrzymać zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie projektu rewitalizacji zabytkowego budynku dworca PKP wraz z otoczeniem. Teren ten obejmować będzie plac przed dworcem, ulicę,  parkingi: samochodowy i  rowerowy wraz z  miejscami parkingowymi postoju krótkotrwałego. Projekt obejmować będzie także przystanki komunikacji miejskiej i gminnej oraz postój taxi, elementy małej architektury, oświetlenie, zieleń i inne elementy. Konkurs ma charakter otwarty, jednoetapowy, w części realizacyjny. Więcej informacji na stronie organizatora: poznan.sarp.org.pl

Terminy
22.03.2012 - ostateczny termin składania wniosków o zakwalifikowanie do udziału w konkursie
27.03.2012- ogłoszenie listy uczestników
16.04.2012 - składanie pytań konkursowych
20.04.2012 - udzielenie odpowiedzi na pytania 
15.06.2012 -  termin składania prac
29.06.2012 - ogłoszenie wyników konkursu, dyskusja pokonkursowa

Nagrody
I nagroda 60.000  złotych oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie projektu „Rewitalizacja budynku dworca PKP i jego otoczenia oraz budowa parkingu” (parking naziemny)
II nagroda  25.000  złotych
III nagroda 10.000  złotych
Wyróżnienia 15.000 złotych  do podziału wg uznania Sądu.

Organizator konkursu zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w zakresie kolejności, liczby i wysokości nagród i wyróżnień, przy zachowaniu łącznej puli nagród wynoszącej 110 000 złotych

Materiały konkursowe
Komplet materiałów w cenie 150 zł. brutto dostępny jest w siedzibie Pełnomocnika Zamawiającego – w Sekretariacie SARP Oddział w Poznaniu (pon., śr., ptk 9.00-15.00; wt., czw., 15.00-20.00).

 

Wilanów Park: konkurs inwestorski na projekt ogólnodostępnego parku w Warszawie Firma Ceetrus Polska wraz z warszawskim oddziałem SARP zapraszają do udziału w otwartym konkursie na projekt parku miejskiego w Wilanowie. Koncepcja przeszło dwuhektarowego założenia zostanie wyłoniona w tzw. formule flamandzkiej.
Nagroda SARP 2020: laureaci konkursu o Nagrodę SARP 2020 [GALERIA] Prezentujemy laureatów konkursu o Nagrodę SARP 2020. Jury pod przewodnictwem Bohdana (Bisia) Lisowskiego przyznało 6 nagród, 10 równorzędnych wyróżnień oraz Grand Prix. Poznaj najbardziej cenione przez środowisko realizacje architektoniczne 2019 roku.
Wyniki konkursu na projekt szkoły przy ul. Świderskiej w Warszawie Na warszawskiej Białołęce powstanie nowa szkoła! Władze dzielnicy rozstrzygnęły właśnie konkurs na projekt podstawówki przy ul. Świderskiej w Warszawie. Zwyciężyła koncepcja pracowni Bujnowski Architekci.
Modelowe Schronisko Górskie na Lubaniu – konkurs SARP Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Kraków ogłasza międzynarodowy, jednoetapowy konkurs architektoniczno-urbanistyczny na stworzenie budynku Schroniska Górskiego Na Lubaniu.
Nagroda POLITYKI – finaliści 2020 Znamy finalistów Nagrody Architektonicznej POLITYKI 2020. Swoje nominacje do tegorocznej edycji zgłosił także zespół redakcji „Architektura-murator”.
Rewitalizacja centrum Myszkowa – wyniki konkursu na nowe zagospodarowanie centrum Myszkowa Gmina Myszków we współpracy z częstochowskim oddziałem SARP rozstrzygnęła konkurs na koncepcję rewitalizacji centrum 30-tysięcznego Myszkowa w województwie śląskim. Zwyciężyła pracownia 4am Architekci z Warszawy. Na podium także Bartosz Kowal i Bartłomiej Poteralski oraz JAZ+Architekci.