www.zyciewarchitekturze.pl" />
Architektura MuratorWydarzeniaRun Colors zwycięzcą plebiscytu na Ulubieńca Polski

Run Colors zwycięzcą plebiscytu na Ulubieńca Polski

Tytuł Ulubieńca Polski 2013-2014 otrzymała realizacja Run Colors w Poznaniu, projektu mode:lina architekci. W plebiscycie na Ulubieńca Polski rywalizowało 47 obiektów architektury, wybranych przez jury VIII edycji konkursu Życie w Architekturze spośród 314 nadesłanych zgłoszeń. Głosowanie odbywało się na stronie www.zyciewarchitekturze.pl

RunColors

Projekt sklepu Run Colors z Poznania wykorzystuje nazwę oraz logotyp RunColors i stawia na motyw „biegnących kolorów”. Sznurowadło - element charakterystyczny logotypu - zainspirowało projektantów do stworzenia wielobarwnej, dynamicznej instalacji złożonej z linek przypominających sznurowadła. Ściany mają kolor grafitowy. Wnętrze uzupełniają pomalowane na czarno antyki. Projekt zrealizowany został w 2013 roku. Jego autorem jest pracownia mode:lina architekci w składzie: Paweł Garus, Jerzy Woźniak (główni projektanci), Kinga Kin, Agnieszka Owsiany (zespół projektowy).

W plebiscycie na Ulubieńca Polski rywalizowało 47 obiektów architektury, wybranych przez jury Konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE spośród 314 zgłoszeń. Głosowanie odbywało się na stronie www.zyciewarchitekturze.pl

Autorowi i inwestorowi realizacji wyłonionej w plebiscycie na Ulubieńca Polski zostanie przyznana specjalna pamiątkowa tablica do zawieszenia na obiekcie, którą zaprojektowała znana pracownia Towarzystwo Projektowe.

W najbliższych dniach redakcja "Architektury-murator" nagrodzi najlepsze wypowiedzi zamieszczone pod obiektami.

ŻYCIE W ARCHITEKTURZE – rozstrzygnięcie VIII edycji konkursu 17 kwietnia poznaliśmy wszystkich laureatów VIII edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE na najlepsze realizacje powstałe w Polsce w latach 2013-2014. Grand Prix Prezydenta RP otrzymała filharmonia w Szczecinie, która wkrótce potem zdobyła najważniejszą nagrodę architektoniczną Unii Europejskiej – Mies van der Rohe Award. W tym numerze podsumowujemy ostatnią edycję konkursu, publikujemy fotoreportaż z gali finałowej, a także przypominamy wszystkich tegorocznych finalistów i laureatów: zdobywców Grand Prix, nagród głównych i nagród specjalnych.
VIII edycja konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Fotoreportaż z obrad jury W dniach 11-12 marca 2015 roku w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki odbyło się otwarte dla publiczności posiedzenie jury. Autorzy nominowanych realizacji prezentowali swoje projekty, próbując przekonać sędziów, że to właśnie one zasługują na zwycięstwo.
VIII edycja konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Fotoreportaż z gali finałowej W 2014 roku miesięcznik „Architektura-murator” obchodził jubileusz 20-lecia istnienia, w tym – mija 20 lat od zorganizowania przez redakcję I edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Od tego czasu odbyło się w sumie siedem kolejnych edycji konkursu, w których wzięły udział 2764 realizacje. W 2000 roku nagrody główne wręczał premier Jerzy Buzek, a w 2012 roku – Grand Prix prezydent Bronisław Komorowski, który osobiście wyłonił też zwycięzcę. Była to pierwsza nagroda w dziedzinie architektury przyznana w Polsce przez głowę państwa. W zakończonej właśnie VIII edycji konkursu o statuetkę ARCHITEKTURY walczyły obiekty oddane do użytku w latach 2013-2014. Laureata Grand Prix dla Najlepszego Obiektu Architektury po raz drugi wybrał prezydent Bronisław Komorowski.
Finaliści VIII edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE Spośród 314 obiektów zgłoszonych do konkursu jury w II etapie obrad wybrało 47 finalistów. Brali oni udział w plebiscycie na Ulubieńca Polski. To także spośród nich jury wybrało 15 nominacji. Poniżej prezentujemy 47 obiektów w podziale na kategorie (kolejność losowa): 10 budynków użyteczności publicznej, 10 wnętrz użyteczności publicznej, 10 budynków wielorodzinnych, 10 domów jednorodzinnych i 7 przestrzeni publicznych.
Gala Finałowa VIII edycji Życia w Architekturze [FILM] To na pewno najważniejszy konkurs architektoniczny w Polsce - powiedział Antoni Domicz, przewodniczący sądu konkursowego VIII edycji ŻYCIA W ARCHITEKTURZE, w której nagrodzono najlepsze obiekty zrealizowane w Polsce w latach 2013-2014. Prezentujemy wideorelację z Gali Finałowej oraz wywiady z laureatami konkursu.
PLEBISCYT NA ULUBIEŃCA POLSKI 2013-2014 ULUBIENIEC POLSKI 2013-2014: PLEBISCYT INTERNAUTÓW ŻYCIE W ARCHITEKTURZE VIII EDYCJA NAJLEPSZY POLSKI BUDYNEK 2013-2014