Ślad węglowy w budownictwie: konferencja Polskich Domów Drewnianych oraz SGGW
Jaka jest różnica między śladem węglowym budynków z drewna i z betonu? W jaki sposób uwzględniać poziom emisji gazów cieplarnianych w architekturze? I czy budownictwo drewniane naprawdę może przyczynić się do ich redukcji? Na te i wiele innych pytań spróbują odpowiedzieć uczestnicy konferencji Ślad węglowy w budownictwie.

Konferencja Ślad węglowy w budownictwie organizowana jest wspólnie przez Polskie Domy Drewniane, państwową spółkę powołaną w celu realizacji budynków mieszkalnych i usługowych z drewna, oraz Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W spotkaniu udział wezmą: Andrzej Schleser, członek Zarządu ds. Handlowych PDD, Jakub Gawron, adiunkt w Katedrze Inżynierii Produkcji Instytutu Inżynierii Mechanicznej SGGW, Magdalena Pios, przewodnicząca Koła Architektury Zrównoważonej OW SARP, Joanna Zdanowska, naczelnik wydziału w Departamencie Ochrony Powietrza i Polityki Miejskiej Ministerstwa Klimatu i Środowiska i Anna Rozkosz z firmy JARS, świadczącej m.in. usługi laboratoryjne i techniczne w dziedzinie ochrony środowiska.
W trakcie spotkania poruszone zostaną takie kwestie jak wyzwania dla branży budowlanej w kontekście Nowego Zielonego Ładu, ślad węglowy w budownictwie drewnianym na tle budownictwa betonowego czy projektowanie budynków z uwzględnieniem poziomu emisji gazów cieplarnianych. Organizatorzy przewidują możliwość zadawania pytań. Konferencja odbędzie się 24 marca (środa) o godz. 11.00 na platformie PINE. Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny na budownictwo-drewniane.eventmanago.com.

co tydzień nowa porcja najświeższych architektonicznych newsów z Polski i ze świata!