Architektura MuratorWydarzeniaSubiektywna Linia Autobusowa

Subiektywna Linia Autobusowa

Jedna z największych atrakcji Gdańska – stocznia - jest niedostępna i ogrodzona murem. Tereny dawnej stoczni gdańskiej są w trakcie przebudowy w nową dzielnicę pod nazwą Młode Miasto, wiele konstrukcji i budynków zostanie wyburzonych, dynamicznie zmienia się industrialne otoczenie. Subiektywna Linia Autobusowa pozwala uczestnikom stać się żywymi świadkami transformacji.

fotka z /zdjecia/stop_01.jpg

SUBIEKTYWNA LINIA AUTOBUSOWA
Do 12 września dwa razy dziennie jeżdzi Subiektywna Linia Autobusowa i można zwiedzać Warsztat Lecha Wałęsy
Do 30 września trwa wystawa "Rzeczy polityczne"
wszystkie projekty autorstwa Grzegorza Klamana

Trwająca około 60 minut wycieczka po stoczni, zaczyna się na specjalnym przystanku przed Bramą nr 1.Trasa prowadzi przez  kilka wybranych przez zwiedzających, jak i przewodnika, ważnych miejsc związanych z historią Solidarności i stoczni, jak Warsztat Wałęsy, Brama Historyczna nr 1i Bramy na Drodze do Wolności, dawna sala BHP, budynki na terenie stoczni, miejsce w którym Wałęsa przeskoczył mur stoczniowy, wystawa w ISW.

Tereny dawnej stoczni gdańskiej są w trakcie transformacji i przebudowy w nową dzielnicę pod nazwą Młode Miasto, wiele konstrukcji i budynków zostanie wyburzonych, dynamicznie zmienia się industrialne otoczenie, projekt pozwala uczestnikom stać się żywymi świadkami transformacji i jej aktywnymi subiektywnymi nosicielami pamiętania na przyszłość.

Pierwsza odsłona wydarzenia miała miejsce w 2002 roku w ramach międzynarodowego projektu City Transformers. Jedna z największych atrakcji Gdańska – stocznia - jest niedostępna i ogrodzona murem, Subiektywna Linia Autobusowa otworzy ją i zbliży do przestrzeni publicznej.


Szczgóły na stronie http://www.wyspa.art.pl/

fotka z /zdjecia/stop.jpg
Kontenerowe miasteczko na terenie Stoczni Cesarskiej zaprojektowali studenci! Sylwia Skwarczyńska i Magdalena Maczan z Wydziału Architektury Sopockiej Szkoły Wyższej zwyciężyły w konkursie na projekt mobilnego miasteczka kontenerowego na terenie Stoczni Cesarskiej w Gdańsku.
Henning Larsen zaprojektuje Stocznię Cesarską w Gdańsku! Rozstrzygnięto międzynarodowy konkurs inwestorski na opracowanie koncepcji zabudowy dla terenu Stoczni Cesarskiej. Duńska pracownia Henning Larsen pokonała biura MVRDV i Studio Paola Vigano.
Wyniki konkursu architektonicznego „Konkurs na Drogę do Wolności” Warszawscy architekci z pracowni Grupa 5 Architekci wygrali konkurs na projekt architektoniczno-krajobrazowy dla promenady miejskiej w Gdańsku. Droga do Wolności przebiega przez teren dawnej Stoczni Gdańskiej.
Szlakiem kobiet: artystek, działaczek i robotnic po Stoczni Gdańskiej Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku zaprasza do udziału w projekcie Metropolitanka. Artyści związani ze stocznią w lipcu i sierpniu prowadzić będą spacery po postindustrialnych terenach