Architektura MuratorWydarzeniaTargi STONE w Poznaniu

Targi STONE w Poznaniu

Już jutro rozpoczną się targi branży kamieniarskiej STONE w Poznaniu. Wystawcy przedstawią nowości produktowe wykorzystywane zarówno w obszarze budowlanym, jak i dekoracyjnym, a także rozwiązania, które mogą znaleźć zastosowanie na ostatnim etapie prac wykończeniowych.

STONE, targi branży kamieniarskiej w Poznaniu

W dniach 26-29 listopada w Poznaniu odbędą się targi branży kamieniarskiej STONE. Oprócz kamienia naturalnego z całego świata zaprezentowany zostanie beton woskowany. Do Poznania przywiezie go firma Stone Age B.V. z Holandii. To odporny na wodę i łatwy pielęgnacji materiał, który można wykorzystać zarówno do wykończenia kuchni, salonu czy loftu. Można nim pokryć powierzchnie użytkowe blatów kuchennych, umywalek, mebli, ścian i płyt ceramicznych.

Na targach STONE zaprezentowane zostaną różne zastosowania kamienia w tworzeniu przestrzeni publicznych i biznesowych, ale także w wykończeniu i dekoracji prywatnych domów, apartamentów oraz mieszkań. Na targowej ekspozycji znajdą się unikatowe egzemplarze kamiennych bloków. Dostawcy i importerzy udzielą informacji o ich właściwości, parametrach, czy sposobach montażu.

W czwartek i piątek odbędą się też warsztaty dla studentów architektury i młodych projektantów zatytułowane „Warsztat młodego projektanta: kamień”. Przez dwa dni studenci uczestniczyć będą w wykładach polskich i zagranicznych specjalistów z zakresu wykorzystania kamienia w projektach architektonicznych. Ponadto zaplanowano konsultacje z wystawcami targów STONE dotyczące struktury kamienia i różnych technik jego obróbki. Następnie na podstawie zdobytej wiedzy uczestnicy warsztatów przygotują projekt kamiennego elementu w jednej z trzech, wybranych przez siebie, kategorii: blat, open lub gadżet.

Tagi:
Czy beton może być eko? Beton i żelbet są materiałami, których wytwarzanie powoduje ogromne obciążenie dla środowiska. Przyczyniają się do emisji gazów cieplarnianych, odpowiadają za zużycie wody i deficytowego w wielu rejonach piasku. W tym odcinku naszego cyklu Technologie architektury przyszłości zastanawiamy się co zrobić, by beton mniej szkodził naszej planecie i jaką rolę mają tu do odegrania architekci.
W trosce o betonowe dziedzictwo XX wieku: podsumowanie projektu Innova Concrete Dobiegł końca trwający cztery lata międzynarodowy projekt badawczy Innova Concrete, którego celem było opracowanie nowoczesnych metod konserwacji historycznych konstrukcji betonowych i żelbetowych z XX wieku. Wzięło w nim udział 29 instytucji z 11 krajów na całym świecie.
CARBS – Concrete Kinetics: projekt artystyczny Matter Design Concrete Kinetics (CARBS) to seria wydarzeń on-line przygotowanych przez studio Matter Design z Bostonu we współpracy z galerią AEDES i firmą CEMEX. W ramach projektu będzie można zobaczyć specjalnie opracowaną choreografię z wykorzystaniem megalitycznych elementów z betonu, każdy o wadze od 400 do 1800 kg.
Stone Garden / Bejrut Charakterystycznym elementem budynku jest rzemieślniczo wykończona fasada, na której zamontowano donice z typową dla Bejrutu roślinnością śródziemnomorską - pisze Radosław Stach.
Si to jedna z czterech kolekcji paneli z betonu architektonicznego firmy Conmere, które nasycono naturalnymi składnikami: glinem, krzemem, żelazem oraz wapniem. Możliwość łączenia czterech pierwiastków, sześciu wybarwień i 14 elementów pozwala na tworzenie autorskich kompozycji. Krzemowa kolekcja Si łączy zarówno wzory nieregularne jak i symetryczne.
Hala Stulecia we Wrocławiu wśród najważniejszych betonowych konstrukcji Europy Hala Stulecia bierze udział w międzynarodowym projekcie badawczym InnovaConcrete, którego celem jest opracowanie nowoczesnych metod konserwacji historycznych konstrukcji betonowych i żelbetowych. Obiekt został wytypowany jako przykład jednego z największych osiągnięć przedwojennego modernizmu.