Architektura MuratorWydarzeniaUrbanity 20 Years Later

Urbanity 20 Years Later

W Galerii Miejskiej w Berlinie odbędzie się wystawa zorganizowana przez Środkowoeuropejskiego Centrum Architektury CCEA oraz Niemieckiego Centrum Architektury DAZ w ramach projektu “Urbanity Twenty Years Later”. Wielkoformatowe fotografie ze stolic środkowej i wschodniej Europy przedstawiają miejsca poddane największym przeobrażeniom podczas ostatnich dwudziestu lat.

fotka z /zdjecia/urbanity_eu_01.jpg

2-11.07.2010 Berlin
City Gallery - Potsdamer Platz

Szybki rozwój miasta i tempo zachodzących bezprecedensowych, architektonicznych i ekonomicznych zmian budzi zainteresowanie. Interdyscyplinarny projekt URBANITY Twenty Years Later dotyczy radykalnych zmian pejzażu miejskiego ostatnich dwudziestu lat w krajach postsocjalistycznych. Architekci, fotografowie, socjologowie, psychologiowie i politolodzy z siedmiu europejskich stolic reagują krytycznie na globalizację, jako przejaw nowej formy europejskiej totalności. Projekt zmusza do reflekcji nad znaczeniem pojęcia "lokalności" i stwarza pole do dalszej dyskusji na temat 'idealnego miasta'.

Artyści
Tomas Pospech -- Praga
Martin Zeman -- Praga
Thomas Kutschker -- Berlin
Erik-Jan Ouwerkerk -- Berlin
Maros Krivy --Bratysława
Illah Van Oijen -- Bratysława
Kudasz Gabor Arion -- Budapeszt
Domen Grogl -- Ljubljana
Szymon Roginski - Warszawa
Reiner Riedler -- Wiedeń
Wolfgang Schneider -- Wiedeń

Organizatorzy: CCEA in 2008-2010 http://www.ccea-info.org/en/
Współpraca: DAZ http://www.daz.de/


Więcej informacji: http://www.urbanityproject.eu/

fotka z /zdjecia/urbanity_eu.JPG
Kraj, którego już nie ma. Fotografie z NRD Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie i Goethe-Institut Krakau zapraszają na wystawę prac fotografów z agencji Ostkreuz. W obiektywie:  wschodnioniemieckie miasta i ich mieszkańcy, od górników po punków z blokowisk
Trajlusiem przez miasto. Warszawa lat 50. i 60. w 3D Fotoplastikon Warszawski w kwietniu prezentuje wystawę stereoskopowych fotografii stolicy autorstwa inżyniera Zbigniewa Szczypki
BAKU, EREWAŃ, TIBILISI: ODBIÓR! Fotografie, filmy i obiekty przestrzenne ukazują krajobraz i architekturę tego rejonu świata, naznaczoną historią i przemianami społeczno-ekonomicznymi, oraz codzienną egzystencję mieszkańców.