Architektura MuratorWydarzenia„Urbanized". Pokaz filmu i dyskusja w lubelskim Ośrodku "Brama Grodzka - Teatr NN"

„Urbanized". Pokaz filmu i dyskusja w lubelskim Ośrodku "Brama Grodzka - Teatr NN"

11 maja UNDP Biuro Projektowe w Polsce zaprasza do Teatru NN w Lublinie na prezentację filmu  „Zurbanizowani” oraz  dyskusję pod hasłem „Zrównoważone miasta przyszłości: plany czy marzenia?"

Zurbanizowani - pokaz filmu w Lublinie

O filmie
Zrealizowany w  2011 roku brytyjski obraz  poświęcony został zagadnieniom postępującej coraz szybciej urbanizacji oraz związanymi z tym szansami i zagrożeniami. Reżyser dowodzi, że projektowanie miast w dobie postępującej urbanizacji staje się jednym z największych wyzwań współczesnego świata. W filmie zaprezentowano doświadczenia z historii architektury i urbanistyki (Nowy Jork), spektakularne porażki zarządzania przestrzenią (Brazylia) ale też wiele pozytywnych przykładów np. budownictwa socjalnego (Ameryka i Afryka Południowa) czy rewitalizacji (Nowy Jork). Oddając głos nie tylko architektom i ekspertom w dziedzinie planowania miast, ale też współczesnym ruchom obywatelskim, Hustwit pokazuje kto i w jaki sposób naprawdę kształtuje miasto.

Debata
Po filmie odbędzie się dyskusja pt. "Zrównoważone miasta przyszłości: plany czy marzenia?", którą poprowadzi Józef Szopiński z Radia Lublin. W dyskusji udział wezmą Główny Architekt Miasta Mirosław Hagemejer, Dyrektor Biura Projektowego UNDP w Polsce Kamil Wyszkowski oraz przedstawiciel stowarzyszenia Forum Rozwoju Lublina Daniel Stelmasiewicz.

Organizator
UNDP - Biuro Projektowe Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju to agenda ONZ, tworząca ogólnoświatową sieć służącą szeroko pojmowanemu rozwojowi. Agenda działa w 166 krajach. Działania UNDP wspierają  zmiany rozwojowe poprzez udostępnianie społeczeństwom wiedzy,  doświadczenia oraz środków finansowych i intelektualnych. UNDP zapewnia poszczególnym krajom i ich mieszkańcom wsparcie w postaci szkoleń, porad ekspertów oraz środków finansowych. Dzięki pomocy UNDP kraje rozwijające się mogą w efektywny sposób wykorzystywać otrzymaną pomoc.


Urbanized
reż. Gary Hustwit
11.05.2012 (piątek), godz. 17.00
 Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN"
ul. Grodzka 21 w Lublinie

Zurbanizowani...
Idealny zespół mieszkaniowy? Konferencja „Architektury-murator” i Ambasady Holandii „Architektura-murator" i Ambasada Holandii zapraszają 21 maja do Klubu Kultury Saska Kępa na konferencję poświęconą współczesnej architekturze mieszkaniowej