Architektura MuratorWydarzeniaV edycja konkursu dla młodych projektantów „make me!”

V edycja konkursu dla młodych projektantów „make me!”

Łódź Art Center zaprasza dizajnerów do udziału w piątej edycji  konkursu organizowanego w ramach Międzynarodowego Festiwalu Designu w Łodzi

make me!
Fot.: materiały prasowe Łódź Design Festival

make me!
Konkurs adresowany jest do młodych projektantów, w wieku 20-30 lat, w tym studentów i absolwentów kierunków artystycznych. Na konkurs nadsyłać można projekty z różnych dziedzin wzornictwa przemysłowego i grafiki, w tym z dziedziny tkanin, mody, szkła, ceramiki z wyjątkiem dzieł unikatowych. Do konkursu zgłaszać można prace powstałe nie wcześniej, niż trzy lata temu. W tegorocznej edycji organizatorzy po raz pierwszy zrezygnowali ze zgłoszeń w dziedzinie architektury. Każde zgłoszenie jest oceniane przez międzynarodowe jury, w którego skład wchodzą eksperci w dziedzinie wzornictwa.  Nazwiska jurorów ogłoszone zostaną na stronie organizatora 15 lipca 2012 roku.
Wyróżnione projekty zaprezentowane będą na  wystawie pokonkursowej.

Poprzednie edycje
W ubiegłym roku na konkurs wpłynęło ponad 280 zgłoszeń z kilkudziesięciu krajów świata, między innymi Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, USA, Korei, Malezji, Tajwanu, Egiptu i Izraela. Za najlepszą pracę Jury uznało zestaw porcelanowych butelek do wina "Porcelain" francuskiego projektanta Thibaut Godarda.

Zwycięzcy poprzednich edycji konkursu „make me!”:

2008  Bartosz Mucha (POOR), projekt: Spinacz
2009  Paulina Lis, projekt: (wy)Mydelniczka
2010  Kamila Niedźwiedzka, Nikodem Szpunar, projekt: Lampa Komar

Terminy i nagrody
Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody:
- nagroda główna:  20 000 zł
- wyróżnienia w postaci wyjazdów studyjnych i staży


Po raz pierwszy udział w konkursie jest płatny. Opłata zgłoszeniowa wynosi 100 PLN/ 30 EUR/ 40 USD Zgłoszenia można przesyłać jedynie drogą elektroniczną na adres: makeme@lodzdesign.com.

ogłoszenie składu jury: 15.05.2012
ostatni dzień przyjmowania zgłoszeń:  30.06.2012
ogłoszeniewyników konkursu: 15.09.2012  


Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy: www.lodzdesign.com
 

 

Wzorowe Śląskie. Konkurs dla młodych projektantów Śląski Zamek Cieszyn poszukuje młodych, twórczych projektantów z województwa śląskiego, chcących wdrożyć nowy produkt albo usługę. Trzy zespoły mają szansę na nawiązanie współpracy z producentami.