Architektura MuratorWydarzeniaV4 Family Houses 2016. Wystawa

V4 Family Houses 2016. Wystawa

Na wystawę V4 Family Houses 2016 składają się prezentacje kilkudziesięciu domów jednorodzinnych z krajów grupy wyszehradzkiej.

Dom w Świerklańcu, projekt: Jojko+Nawrocki Architekci
Dom w Świerklańcu, projekt: Jojko+Nawrocki Architekci – Marcin Jojko, Bartek Nawrocki, Przemysław Dziedzic. Budynek, którego charakterystycznym elementem są podcienia, zdobył już wyróżnienie w konkursie Architektura Roku Województwa Śląskiego 2015; fot. Michał Jędrzejowski/ serwis prasowy

To już dziewiąta edycja przedsięwzięcia, które zostało zainicjowane w 2008 roku przez Stowarzyszenie Architektów Węgierskich przy wsparciu Narodowej Fundacji Kultury Węgier. Wyboru prezentowanych obiektów dokonały organizacje architektów każdego z krajów grupy wyszehradzkiej: Magyar Építőművészek Szövetsége (Węgry), Obec Architektů (Czechy), Spolok Architektov Slovenska (Słowacja) i SARP. Polskę reprezentować będą cztery projekty: Arka Koniecznego (KWK Promes), dom w Świerklańcu (Jojko+Nawrocki Architekci), dom w Tatrach (Karpiel i Steindel) oraz przebudowa domu w Łaziskach (SLAS Architekci).

Wystawa 2-10 lutego

Galeria Architektury SARP, Kraków

www.sarp.krakow.pl

Polska Zagroda: nowoczesne siedlisko według BXBstudio W miejscu pięciu dawnych budynków gospodarczych architekci z BXBstudio zaprojektowali pięć nowych, w typologii nowoczesnej stodoły. Połączone bryły tworzą współczesne siedlisko, które poprzez pomosty i kładkę na piętrze zintegrowano z otaczającą zielenią.
Dom Graniczny w Rybniku według pracowni Toprojekt Dom Graniczny z jednej strony zamyka wnętrza na hałas dobiegający z pobliskiej ulicy, z drugiej otwiera widoki na intymne patio i daleką perspektywę ogrodu. Prezentujemy najnowszą koncepcję pracowni Toprojekt.
Honay House w Dursztynie koło Nowego Targu Na szczycie góry Honaj w polskiej części Spisza stanął niewielki Honay House. Wakacyjny domek z prefabrykatów zaprojektowali architekci z polsko-chińskiego studia JANG.
Dom w parku Cietrzewia w Warszawie W willowej okolicy na warszawskich Włochach stanął nowy dom jednorodzinny według projektu pracowni Kruszewski Architekci. Prosta, powściągliwa bryła kadruje widoki na pobliski park z zespołem malowniczych stawów.
Dom podążający za słońcem. Nowa realizacja biura Inter-Arch Dom w podwarszawskim Józefosławiu miał być pełen światła i pomieścić czteroosobową rodzinę. By zapewnić optymalne nasłonecznienie wnętrz, architekci skomponowali budynek z dwóch brył o nieco odmiennych rzutach.
Dom jednorodzinny The Sunny w Konstancinie The Sunny to kolejny po Kamiennej Rezydencji Steinhaus i Dworku w Lesie + dom jednorodzinny, który Biuro Architektoniczne Barycz i Saramowicz realizuje w ścisłym centrum Konstancina.