Architektura MuratorWydarzeniaW stronę Niepodległej – konferencja naukowa w Stalowej Woli

W stronę Niepodległej – konferencja naukowa w Stalowej Woli

Już 12 października w Bibliotece Międzyuczelnianej w Stalowej  Woli odbędzie się jubileuszowa konferencja „W stronę Niepodległej – gospodarka, przedsiębiorczość, kapitał”.  Wezmą w niej udział nie tylko naukowcy, ale też uczestnicy życia publicznego – przedstawiciele biznesu, samorządów i organizacji pozarządowych.

W stronę Niepodległej – konferencja z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości oraz 80-lecia Stalowej Woli

Konferencja, przygotowana z okazji stulecia odzyskania niepodległości oraz 80-lecia Stalowej Woli, przybliży zagadnienia gospodarcze oraz ważne inwestycje niepodległej Polski, m.in. powstanie Stalowej Woli, sztandarowej inwestycji Centralnego Okręgu Przemysłowego. Jak czytamy w informacji prasowej, dziejowy sukces z 1918 roku to efekt starań wielu pokoleń Polaków, którzy w zmaganiach o wolność narodu i odrodzenie własnego państwa wybierali różne formy walki. W cieniu zmagań militarnych toczył się równie istotny bój o byt, przetrwanie i rozwój. Wysiłek na polu gospodarczym i pomnażanie polskiego kapitału stał się cennym sojusznikiem aspiracji niepodległościowych, a w dużym stopniu je warunkował. Celem konferencji jest przypomnienie tych aspektów polskiej drogi ku niepodległości. Spotkanie odbywa się w ramach projektu pn. Spotkania z Niepodległą, którego organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, oraz w ramach Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Szczegółowy program konferencji dostępny tu.

W stronę Niepodległej – gospodarka, przedsiębiorczość, kapitał

Kiedy: 12 października 2018 roku

Gdzie: Biblioteka Międzyuczelniana w Stalowej Woli, ul. Ks. J. Popiełuszki 10

Organizatorzy: Województwo Podkarpackie​, Miasto Stalowa Wola, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, Uniwersytet Rzeszowski

Tagi: