Architektura MuratorWydarzeniaWakacyjny staż w Angoli dla studentów architektury

Wakacyjny staż w Angoli dla studentów architektury

Firma Infinity Residence zaprasza studentów architektury do udziału w letnim stażu w Angoli. Zgłoszenia można przesyłać do 18 czerwca 2014. Wybrane osoby zdobędą doświadczenie przy projektowaniu i budowie nowego osiedla mieszkaniowego

Organizatorem wakacyjnego stażu dla studentów architektury jest Infinity Residence – deweloper działający na rynku Południowej Afryki a w szczególności w Angoli, Mozambiku i RPA. Firma poszukuje 3 studentów architektury zainteresowanych zdobyciem doświadczenia przy projektach realizowanych w Angoli. Organizator zapewnia: zakwaterowanie, przelot,  niezbędne szczepienia, stałą opiekę koordynatora z Polski, wynagrodzenie w wysokości 350 USD/miesięcznie.

Praktyki trwają 12 tygodni – od 1 lipca do 15 września 2014 r. W tym czasie zwycięzcy będą uczestniczyć w procesie powstawania nowego osiedla mieszkaniowego w segmencie domów luksusowych, realizowanego na terenie Luandy. Projekt obejmuje cały proces od koncepcji architektonicznej poprzez budowę, aż po wykańczanie domów i adaptację dla indywidualnych potrzeb klienta.

CV oraz krótką odpowiedź na pytanie „Dlaczego ja?” należy przesyłać na adres konkurs@projectsouthafrica.pl do 18 czerwca 2014. Rekrutacja przebiega dwuetapowo. W pierwszej kolejności kandydaci zostaną wyłonieni na podstawie przesłanego CV i krótkiego uzasadnienia. W drugim etapie zostanie przeprowadzona video-konferencja z przedstawicielami firmy Infinity Residence.

Szczegółowe informacje na stronie: http://projectsouthafrica.pl/

Zderzenie z rzeczywistością - czyli kiedy student przychodzi pierwszy raz do biura Z perspektywy studenta praca architekta wydaje się niezwykle twórcza i ekscytująca, jednak nie zawsze tak jest. Czasami są to godziny spędzone na żmudnym poprawianiu rysunków czy nanoszeniu korekt, zostawaniu dłużej w pracy, bo terminy są napięte. Nie zawsze też trafiają się fascynujące tematy - o pierwszej pracy w biurze architektonicznym opowiada ambasadorka „Architektury-murator" Zuzanna Matuszna.
Praktyki architektoniczne w pracowni SOM w Chicago Nie jestem utalentowanym architektem, jestem bardzo ciężko pracującym architektem. Znalezienie się w punkcie, w którym jestem zajęło mi dużo czasu – mówi Mark Nagis, dyrektor ds. projektów w chicagowskim oddziale pracowni SOM. Publikujemy wywiad, jakiego architekt udzielił studentce Klaudii Gołaszewskiej oraz jej relację z praktyk w biurze SOM w Chicago.
Praktyka architektoniczna w Londynie Publikujemy relację Marka Grodzickiego, studenta Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, z praktyki w londyńskim oddziale pracowni Gensler oraz wywiad, jaki przeprowadził z jednym z dyrektorów biura – Łukaszem Płatkowskim.
Praktyka w Brazylii Studentka Aleksandra Raniewicz wspomina staż, który odbyła w pracowni Gabinete de Arquitetura w Natal oraz rozmawia z jej właścicielką, architektką Gracitą Cardoso Lopes, na temat warunków pracy w Brazylii i nowej zabudowy tamtejszych miast.
Praktyki studenckie w pracowni architektonicznej Estudio Barozzi Veiga Studentka V roku architektury Politechniki Poznańskiej opisuje praktykę architektoniczną w hiszpańskiej pracowni Estudio Barozzi Veiga, podczas której pracowała nad projektem Filharmonii Szczecińskiej. Relacja ukazała się w lipcowym numerze "Architektury-murator"
Praktyki studenckie w baurmann.dürr Architekten. „Architektura-murator” 12/ 2013 W grudniowym numerze miesięcznika „Architektura-murator” Weronika Dettlaff, doktorantka na Politechnice Gdańskiej, opisuje swoją praktykę architektoniczną w niemieckiej pracowni baurmann.dürr architekten oraz przeprowadza wywiad z jej założycielami Martinem Dürrem i Henningiem Baurmannem