Architektura MuratorWydarzeniaWarsztaty Architektour w Bytomiu

Warsztaty Architektour w Bytomiu

Ósma edycja ogólnopolskich warsztatów architektonicznych z cyklu Architektour odbędzie się w terminie 20-26 kwietnia w Bytomiu. Tematem tegorocznego spotkania będzie szeroko rozumiana rewitalizacja.

Warsztaty Architektour w Bytomiu

Ponad setka studentów kierunków projektowych z całej Polski spotka się w Bytomiu, by pod okiem architektów i aktywistów miejskich zmierzyć się problematycznymi i decydującymi dla miasta obszarami. Uczestnicy warsztatów znajdą się takimi zagadnieniami jak rewitalizacja, miejscowe interwencje i adaptacje wnętrz urbanistycznych. W tym roku postanowiono szczególnie zaakcentować temat rewitalizacji w ujęciu nie tylko przestrzennym, lecz także społecznym. Poruszone zostaną problemy przekształcania przestrzeni publicznych poprzez działania aktywizujące lokalną społeczność. Bardzo ważnym aspektem śląskiej edycji Architektour będzie też integracja oraz koegzystencja wielu różnych grup wiekowych i społecznych zestawione z aktualnymi problemami współczesnych polskich miast średniej wielkości. Uczestnicy warsztatów zmierzą się z próbą wypracowania realnych i prostych metod interwencji przestrzennych mających wpływ na jakość przestrzeni publicznej.

Udział w tegorocznej edycji jak dotąd potwierdzili: Sebastian Nagy – założyciel autorskiej pracowni sebastian nagy architects w Bratysławie, Agnieszka Labus – fundatorka oraz prezes zarządu Fundacji Laboratorium Architektury 60+, Sylwia Widzisz – Pronobis i Grzegorz Pronobis, założyciele Pronobis Studio, Łukasz Pancewicz - urbanista, członek TUP i ISOCARP, założyciel a2p2 architecture & planning, Bartosz Haduch – architekt i nauczyciel akademicki, założyciel pracowni NArchitekTURA, Wojciech Mazan oraz Paul Cetnarski reprezentujący grupę PARERGA, Kacper Radziszewski – założyciel Architektura Parametryczna, a także Jerzy Łątka oraz Katarzyna Piskorek – architekci, doktoranci na Wydziale Architektury Uniwersytetu Technicznego w Delft i Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej.

Zarówno uczestnicy warsztatów jak i mieszkańcy Bytomia będą mieli okazję udziału w wykładach otwartych, podczas których wystąpią architekt oraz urbanista Stefan Werrer – wykładowca na FH AACHEN | University of Applied Sciences, architekt Hubert Trammer, Wojciech Kłosowski - ekspert samorządowy, specjalista w zakresie strategicznego planowania rozwoju lokalnego i regionalnego oraz rewitalizacji miast.

Swój udział w Architektour 2017 w Bytomiu mogą zgłaszać studenci kierunków projektowych z Polski oraz zagranicy. Warunkiem uczestnictwa w rekrutacji na warsztaty jest przygotowania projektu kwalifikacyjnego, czyli wstępniaka. Uczestnictwo w wydarzeniu jest płatne. Nabór do udziału w warsztatach rusza w marcu. Wszystkie aktualizacje dostępne na stronie internetowej www.architektour.pl oraz profilu www.facebook.com/Architektour.

Tagi:
Kurs naturalnego projektowania w Gniewoszowie Są jeszcze miejsca na letni kurs naturalnego projektowania w Gniewoszowie w Kotlinie Kłodzkiej. Pięciodniowe warsztaty poprowadzą architekci Magdalena Górska z pracowni eKodama, Tomasz Mielczyński z biura TXMA oraz Ben Lazar, specjalista od permakultury.
Architektura Betonowa 2021 – Gra o tron [FOTOREALACJA] Zakończyła się 6. edycja warsztatów studenckich Architektura Betonowa 2021. 24 studentów z Krakowa, Zielonej Góry, Warszawy, Wrocławia, Lublina i Poznania projektowało, a następnie wykonało fizyczne szalunki, aby na koniec wypełnić je mieszanką betonową i stworzyć niepowtarzalne rzeźby – trony.
Warsztaty MEDS Silesia Revival 2021 Warsztaty architektoniczno-designerskie MEDS Silesia 2021 trwają od 14 do 19 sierpnia. Hasło tegorocznej edycji, odnosi się do miejskiego i architektonicznego kontekstu Górnego Śląska jako terenu kopalń, szybów i fabryk.
O wolności w czasach izolacji - relacja z warsztatów studenckich Think Freedom Godziny spędzone na telekonferencjach, mnóstwo zdjęć, skanów, rozmów i e-maili. Tak wyglądały warsztaty, które odbyły się w po ogłoszeniu zawieszenia zajęć na uczelniach wyższych. Planowane były spotkania w Muzeum Żydowskim i synagodze w Oświęcimiu, jednak dynamiczna sytuacja epidemiczna w kraju zmusiła do zmiany formy warsztatów na zdalną.
Studio Zoochitecture: Iza Rutkowska przekształca kolejne przestrzenie publiczne według pomysłu dzieci Najpierw był Madryt, teraz Wilno, wkrótce będzie Warszawa. Artystka Iza Rutkowska wraz ze studiem Zoochitecture przeprojektowuje przestrzenie publiczne według pomysłów najmłodszych. 15 października ruszają w Warszawie warsztaty dla dzieci. Wstęp wolny, ale obowiązują zapisy!
SPOT – Survival Budowlany 2020. Warsztaty studenckie Do 30 maja trwa rejestracja na Survival Budowlany SPOT 2020. Organizatorzy zapraszają studentów i absolwentów kierunków technicznych z całej Polski. „Architektura-murator” jest patronem medialnym wydarzenia.