Architektura MuratorWydarzeniaWarsztaty projektowe w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Architektury

Warsztaty projektowe w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Architektury

Do 11 października trwa nabór na interdyscyplinarne warsztaty projektowe w ramach 7. edycji Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DoFA, który w tym roku odbędzie się pod hasłem Miasto w zieleni. Warsztatom towarzyszyć będą wykłady międzynarodowych specjalistów z dziedziny kształtowania krajobrazu i placemakingu.

Warsztaty projektowe w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Architektury

Motywem przewodnim tegorocznych warsztatów będzie kształtowanie przestrzeni publicznych na styku nowej i starej tkanki urbanistycznej. Zadaniem uczestników będzie zaproponowanie rozwiązań dla niewielkiej działki między ulicą Traugutta a rzeką Oławą, która nie pełni obecnie żadnej wyraźnej funkcji – jest zapleczem dla historycznych kamienic, miejscem składowania i dzikim parkingiem. Temat „Park Sensoryczny” ma nadać projektowanej przestrzeni charakter, sens i przeznaczenie. Interdyscyplinarne warsztaty projektowe połączą siły przyszłych architektów i artystów, którzy ze wsparciem specjalistów z zakresu dydaktyki i projektowania spróbują odpowiedzieć na postawione pytania w formie propozycji projektowych, zaprezentowanych następnie podczas towarzyszącej warsztatom wystawy. Rezultaty działań projektowych mają otworzyć dyskusję publiczną. Będą też wstępem do projektu Parku Sensorycznego, który ma zostać zrealizowany w przedmiotowym obszarze wspólnymi siłami miasta i prywatnego inwestora – tłumaczą organizatorzy. Warsztatom towarzyszyć będą wykłady międzynarodowych specjalistów z dziedziny kształtowania krajobrazu i placemakingu, przedstawicieli interdyscyplinarnej londyńskiej agencji Futurecity i pracowni Gillespies. Więcej informacji tu.

Dolnośląski Festiwal Architektury – przegląd najciekawszych wydarzeń Już 20 października rusza 7. edycja Dolnośląskiego Festiwalu Architektury, tym razem pod hasłem „Miasto w zieleni”. Po raz pierwszy w kilkuletniej historii DoFA zaprezentuje tak szerokie spektrum środków, za pomocą których mieszkańcy mogą wpływać na kształtowanie własnego otoczenia.
Dolnośląski Festiwal Architektury – woda w mieście Jaką rolę odgrywa woda we współczesnym mieście? I czy władze Wrocławia mają świadomość i plany, jak różnicować charakter przepływających przez to miasto rzek? – m.in. nad tymi zagadnieniami zastanawiali się organizatorzy piątej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Architektury (DoFA), który odbył się na początku października 2015 roku – relacja Aleksandry Czupkiewicz.
Konkursy architektoniczne w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Architektury 2014 Celem konkursów architektonicznych organizowanych przez wrocławski SARP jest promowanie dokonań młodych architektów, dobrych rozwiązań z zakresu przestrzeni publicznej oraz architektury wnętrz i dizajnu. Konkursy odbywają się w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Architektury 2014