Architektura MuratorWydarzeniaWarsztaty studenckie Mini OSSA – Designing In The Dark w Krakowie

Warsztaty studenckie Mini OSSA – Designing In The Dark w Krakowie

Głównym założeniem warsztatów jest uświadomienie młodym projektantom potrzeb ludzi niepełnosprawnych, tak aby zapewnić im możliwie najdogodniejsze korzystanie z publicznych przestrzeni miejskich oraz przybliżenie zasad projektowania uniwersalnego

15-22.05.2011
miejsce: Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Warsztaty mają na celu przybliżenie przyszłym architektom problemu projektowania dla osób niepełnosprawnych, ze szczególnym uwzględnieniem osób niewidomych i niedowidzących. W założeniu studenci najpierw wcielają się w osoby z różnymi dysfunkcjami – próbując z zasłoniętymi oczami czy też na wózkach inwalidzkich dostać się w określone miejsce. Później, dzięki tym doświadczeniom, a także proponowanym wykładom i spotkaniom z osobami niepełnosprawnymi, tworzą projekty – niekoniecznie tylko architektoniczne – wykorzystujące zdobytą wiedzę.

Głównym założeniem warsztatów jest uświadomienie młodym projektantom potrzeb ludzi niepełnosprawnych, tak aby zapewnić im możliwie najdogodniejsze korzystanie z publicznych przestrzeni miejskich oraz przybliżenie zasad projektowania uniwersalnego.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na szereg otwartych wykładów prezentowanych przez znakomitych, polskich i zagranicznych gości, m.in. założycieli Designing In The Dark – belgijskich profesorów Marca Dujardina i Tomasa Oomsa.

Jestes studentem ?

Jeśli jesteś studentem wydziału architektury lub uczelni artystycznej, a pojęcie Universal Design kojarzy Ci się jedynie z wymiarami toalet dla niepełnosprawnych przyjedź do Krakowa na specjalne wydanie warsztatów Mini OSSA – Designing In The Dark! Będziesz mógł pochwalić się znajomością pojęć tactile model czy post occupancy evaluation. Możesz też stać się kolejnym cennym elementem na drodze rozwoju świadomego projektowania w naszym kraju, a także po prostu lepszym człowiekiem wrażliwym na potrzeby innych ludzi.

Możliwość rozwoju stoi przed Tobą otworem, wystarczy tylko wysłać wstępniaka na adres wstepniak@designinginthedark.pl i zapoznać się ze szczegółami przedsięwzięcia na stronie www.designinginthedark.pl.

fotka z /zdjecia/plakatdesigninginthedar.jpg
Wykład Specjalny – ARCHITECTURE DESIGN IN HOLLAND w ramach warsztatów Mini Ossy ‘Designing in the Dark’ Jakie jest myślenie Holendrów o architekturze dla osób niepełnosprawnych? Czy 'Universal design' to coś naturalnego w ich procesie projektowym?