Architektura MuratorWydarzeniaWirtualna podróż po Warszawie lat 30.

Wirtualna podróż po Warszawie lat 30.

Przedwojenna Warszawa w technologii 3D – załóż gogle VR i zobacz, jak wyglądała dawna architektura Warszawy.

Wirtualna podróż po Warszawie lat 30.
Salon firmowy Polskiego Fiata w sąsiedztwie placu Piłsudskiego. Budynek znajdował się w miejscu wschodniego skrzydła hotelu Sofitel Victoria; il. dzięki uprzejmości Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego

W gmachu dawnego banku Wilhelma Landaua przy ul. Senatorskiej 38 od 2015 roku mieści się nowa stołeczna placówka muzealna, prowadzony przez prywatną fundację: Park Miniatur Województwa Mazowieckiego. Na razie można tam zobaczyć kilka najbardziej charakterystycznych warszawskich budynków, które na zawsze zniknęły z krajobrazu miasta, ale organizatorzy mają ambicję utworzyć największy park miniatur w Europie Środkowo-Wschodniej i jeden z największych na świecie. Od 7 października przy Senatorskiej dodatkowo można będzie obejrzeć wystawę Wirtualna podróż, przygotowaną w technologii 3D przez firmę TIME TEC. Po włożeniu specjalnych okularów znajdziemy się w samym środku przedwojennego placu Piłsudskiego i zobaczymy nie tylko jak wtedy wyglądało to tętniące życiem miejsce, ale będziemy mieli wrażenie, że tam jesteśmy, że przenieśliśmy się fizycznie w lata 30. Dodatkowo na wystawie zobaczymy ponad 30 specjalnych grafik prezentujących plac oraz będziemy mogli pobrać bezpłatnie aplikacje, które umożliwią wszystkim zwiedzającym oglądanie Warszawy dawniej i dziś – czytamy w informacji prasowej. Wystawę można oglądać od 7 października w Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego przy ul. Senatorskiej 38. Organizatorzy: Park Miniatur Województwa Mazowieckiego, TIME TEC i Tralabum.

Warszawa z drona: nowy fotoplan stolicy Jak wygląda Warszawa z lotu ptaka? W stołecznym serwisie mapowym jest już dostępny nowy fotoplan, który powstał na podstawie zdjęć lotniczych wykonanych wiosną tego roku.
Ogrody Ulricha: WXCA rewitalizuje teren przed centrum handlowym Wola Park [NOWE WIZUALIZACJE] Ogrody Ulricha WXCA projektuje jako wielofunkcyjną przestrzeń służącą nie tylko klientom centrum handlowego Wola Park, ale też okolicznym mieszkańcom. Koncepcja powstała na podstawie wielostopniowego procesu konsultacji. Budowa ma się rozpocząć wiosną 2021 roku.
Modernizacja willi na Starym Żoliborzu – Kulczyński Architekt Jedna z ostatnich realizacji pracowni Kulczyński Architekt to przebudowa kilkudziesięcioletniej willi na Starym Żoliborzu. Obiekt zyskał przeszklone skrzydło od strony ogrodu i zupełnie nową aranżację wnętrz.
Ciasteczka na Foksal: Grzegorz Stiasny Mimo estetycznej rezerwy dla eklektycznych fasad uważam, że zdecydowanie trafniejsze etycznie są decyzje remontowania i ratowania tych domów. Nie mam śmiałości niszczenia tego, co stworzyli starsi o pokolenia koledzy po fachu. Cieszą więc odnowione kamienice przy ulicy Foksal. Nawet gdy ich dekoracje – świadectwo minionej epoki – zupełnie nie mieszczą się w moim guście – o modernizacji kamienic na Foksal w Warszawie pisze Grzegorz Stiasny.
Elektrownia Powiśle: architektura i miasto według APA Wojciechowski Architekci Po dwunastu latach od rozpoczęcia prac projektowych Elektrownia Powiśle została udostępniona mieszkańcom. Po zmodernizowanym zespole oprowadzili nas projektanci z APA Wojciechowski Architekci [GALERIA].
Fabryka PZO: zespół biurowo-mieszkalny na warszawskiej Pradze Dobiegła końca realizacja inwestycji pod nazwą Fabryka PZO. W ramach przedsięwzięcia modernizacji poddane zostały zabudowania dawnych zakładów optycznych na Kamionku. Za projekt przebudowy pofabrycznych obiektów odpowiada warszawska pracownia Konkret Architekci.