Architektura MuratorWydarzeniaWystawa: Coś, które nadchodzi. Architektura XXI wieku

Wystawa: Coś, które nadchodzi. Architektura XXI wieku

Co jest architekturą XXI wieku? Tematem wystawy jest architektura przyszłości rozumiana nie tylko jako budynki, czy miasta, ale także w kontekście relacji społeczno-ekonomicznych. Głos zabierają architekci, dizajnerzy i artyści poszukujący rozwiązań współczesnych problemów występujących w przestrzeni miejskiej

Coś, które nadchodzi. Architektura XXI wieku

wernisaż 22.11.2011, godz. 19.00
wystawa 22.11-31.12.2011

Biblioteka Narodowa, al. Niepodległości 213, Warszawa

Coś, które nadchodzi. Architektura XXI wieku

Tematem tegorocznego projektu jest przyszłość miasta i architektury, której punktem odniesienia jest Warszawa przechodząca gwałtowną transformację. Miasto nieustannie poddawane jest eksperymentom kształtującym jej tożsamość. Wizjonerskie myślenie o przyszłości rozumiane jako utopijne projekty nie leży w polu zainteresowania dyskursu polityczno-ekonomicznego.

Architektura XXI wieku

Żeby wiedzieć, czym będzie architektura przyszłości, musimy najpierw dowiedzieć się, czym ma być społeczeństwo przyszłości. Założeniem cyklu wydarzeń Architektura XXI wieku jest umieszczenie przyszłości architektury w szerszym planie społecznym, który dotyczy nie tylko budynków, nowych możliwości technologicznych, czy postawy architektów,  ile ma wpływ na związki architektury z ekonomią i polityką.

WYDARZENIA DODATKOWE / ARCHITEKTURA WIEDZY
OPROWADZANIA KURATORSKIE: 26.11, 3.12, 17.12, godz. 11.00

BUDYNEK BIBLIOTEKI NARODOWEJ. WYCIECZKI: 29.11, 2.12, 9.12, 13.12, godz. 11.00
ilość miejsc ograniczona, zapisy: bec@architekturaXXI.info

O projekcie
Synchronicity_Warsaw. Projekty dla Warszawy przyszłości to projekt realizowany przez Fundację Bęc Zmiana, w którym głos zabierają architekci, dizajnerzy i artyści poszukujący rozwiązań współczesnych problemów występujących w przestrzeni miejskiej, problemów funkcjonalnych społecznych, ekonomicznych, estetycznych, emocjonalnych. Tematem głównym tegorocznej edycji jest Architektura XXI wieku.Informacje:
http://www.funbec.eu/Grand Prix dla Najlepszego Obiektu Architektury XXI wieku w Polsce przyzna Prezydent RP Bronisław Komorowski. Zobacz film! To pierwsza w historii Polski nagroda w dziedzinie architektury przyznana przez Prezydenta RP. Zapraszamy do obejrzenia filmowej prezentacji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE
Coś, które nadchodzi. Architektura XXI wieku Fundacja Bęc Zmiana przygotowała antologię tekstów poświęconych architekturze przyszłości, czynnikach, które wpływają na jej zmianę jej form i funkcji
Architektura XXI wieku - dyskusja w księgarni Zachęty Narodowa Galeria Sztuki Zachęta zaprasza 9 lutego na spotkanie promocyjne książki Coś, które nadchodzi. Architektura XXI wieku, przygotowanej przez fundację Bęc Zmiana. O architekturze współczesnej i jej związkach z ekonomią, socjologią czy polityką dyskutowac będą Marlena Happach, Piotr Laskowski, Grzegorz Piątek i Bogna Świątkowska.
DYSKUSJA: ARCHITEKTURA XXI WIEKU SYNCHRONICITY_Projekty dla Warszawy przyszłości Czy jest dziś możliwe wizjonerskie, całościowe myślenie o przyszłości, charakterystyczne dla utopijnych projektów modernistycznych? Jakiego rodzaju jakość dodają do przestrzeni miast działania architektów szukających nowych dróg, działających poza światem budowlanego biznesu?