Architektura MuratorWydarzeniaWystawy "Architektury-murator" na bulwarach wiślanych

Wystawy "Architektury-murator" na bulwarach wiślanych

Korzystając z otwarcia po modernizacji drugiego i trzeciego odcinka bulwarów wiślanych, redakcja "Architektury-murator" prezentuje tam dwie wystawy. Ekspozycje można oglądać do 31 października.

Wystawy "Architektury-murator" na bulwarach wiślanych
Fot. Katarzyna Szadkowska

Jeszcze do 3 września w otwartych pawilonach w pobliżu nowej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej można zobaczyć ekspozycję Bulwary nad Wisłą – architektoniczna opowieść, a już 5 września w tym samym miejscu zaprezentowana zostanie wystawa Polska. Architecture przygotowana przez „A-m” i Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej MSZ RP. Prezentuje ona 24 wybitne nowo zbudowane lub zrewitalizowane polskie realizacje z ostatniej dekady i gościła już w takich krajach jak Azerbejdżan, Chiny, Indie czy Kanada. Natomiast w przejściu na wysokości ul. Bednarskiej zapoznać się można z oddanymi niedawno do użytku w stolicy budynkami muzeów i uczelni. Znalazły się tu takie realizacje jak Muzeum Katyńskie, Wydział Sztuki Mediów ASP, Muzeum Warszawskiej Pragi, Centrum Kultury Nowy Teatr, Muzeum Warszawy i Wydział ASP na Powiślu. Obie ostatnie wystawy można oglądać do 31 października na Bulwarach nad Wisłą w Warszawie (przy pawilonach włoskim i arabskim).

Wystawa, filmy i dyskusje z okazji 40 lat pracy Ewy P. Porębskiej w mediach architektonicznych Archikolaże to osobiste refleksje o przełomach w achitekturze, o ludziach architektury, o architektonicznych ideach i przewartościowaniach.
„Architektura-murator” z prezentem! Do bieżącego wydania dołączamy najnowszy numer magazynu „Architekt Wnętrz”. Pakiet dostępny m.in w salonach Empik i dla prenumeratorów.
Wartości w architekturze: ostatnia dyskusja i podsumowanie cyklu Miesięcznik „Architektura-murator” zaprasza na piąte, ostatnie spotkanie z cyklu Wartości w architekturze. Dyskusję z udziałem Anny Cymer, Anny Dudzińskiej, Grzegorza Stiasnego, Marcina Szczeliny, Huberta Trammera i Ewy P. Porębskiej poprowadzi Tomasz Fudala.
Miasto dla ludzi: polscy eksperci w Gruzji Na zaproszenie Fundacji Solidarności Międzynarodowej polscy eksperci promowali w Gruzji idee inkluzywnego projektowania urbanistycznego. Rodzime doświadczenia w tym zakresie prezentowała m.in. Ewa P. Porębska, redaktorka naczelna „Architektury-murator”.
Priorytety w architekturze [FILM] Prezentujemy nagranie drugiej dyskusji z cyklu Wartości w Architekturze. Tym razem zaproszeni przez redakcję goście dyskutowali na temat priorytetów: jakie były, są, a jakie będą? Spotkanie z udziałem Urszuli Forczek-Brataniec, Macieja Miłobędzkiego i Zbigniewa Maćkowa poprowadziła dziennikarka Anna Dudzińska.
Priorytety w architekturze: kolejna dyskusja „Architektury-murator” Miesięcznik „Architektura-murator” zaprasza na drugie spotkanie z cyklu Wartości w architekturze. Dyskusję z udziałem Urszuli Forczek-Brataniec, Macieja Miłobędzkiego i Zbigniewa Maćkowa poprowadzi dziennikarka Anna Dudzińska.