Architektura MuratorWydarzeniaZielona przestrzeń publiczna zamiast miejsc parkingowych? Warsztaty projektowe Park(ing) Day w Poznaniu

Zielona przestrzeń publiczna zamiast miejsc parkingowych? Warsztaty projektowe Park(ing) Day w Poznaniu

Park(ing) Day to międzynarodowe wydarzenie, podczas którego mieszkańcy miast przekształcają miejsca parkingowe w przyjazne i zielone mikroprzestrzenie. Podczas tegorocznej edycji pięć pracowni architektonicznych poprowadzi warsztaty projektowe Park(ing) Day w Poznaniu. Nabór zgłoszeń trwa do 15 czerwca 2014

Park(ing) Day to coroczne, międzynarodowe wydarzenie, podczas którego mieszkańcy miast przekształcają miejsca parkingowe w przestrzenie przyjazne dla ludzi. Na jeden dzień, tereny zazwyczaj zajmowane przez samochody, zmieniają się w mikroparki, zielone skwery w centrach miast. Udział w wydarzeniu biorą miejscy aktywiści, artyści, architekci i wszyscy mieszkańcy mający pomysł na stworzenie tymczasowej i przyjaznej przestrzeni publicznej.

Parking Day odbywa się co roku w trzeci piątek września. W ramach tegorocznej edycji w Poznaniu odbędą się interdyscyplinarne warsztaty projektowe prowadzone przez pięć pracowni architektonicznych: Front Architects, Ultra Architects, Trabendo., UGO architecture, Atelier Starzak Strebicki, Paweł Grobelny. Jeden z pomysłów, wybrany przez profesjonalne jury, zostanie zrealizowany w przestrzeni publicznej Poznania. W ubiegłorocznej edycji zwyciężył projekt: PIKNIK-BAR czyli miejskie śniadanie na trawie Katarzyny Zaręby.

Do udziału w warsztatach projektowych zaproszeni są wszyscy zainteresowani tworzeniem przyjaznego mieszkańcom miasta: architekci, architekci krajobrazu, ogrodnicy, artyści, studenci architektury i kierunków projektowych.

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 czerwca godz. 18.00, należy je kierować na adres warsztatysarp@gmail.com. (Zgłoszenie powinno zawierać następujące informacje i załączniki: imię, nazwisko, numer telefonu, kierunek studiów, rok studiów, portfolio - max. 5 mb, studenci kierunków humanistycznych - max 1 str A4 tekstu poświęconego roli przestrzeni publicznej w mieście).

Terminy warsztatów projektowych:
Do 15 czerwca 2014 godz. 18.00 – zapisy na warsztaty
24 czerwca 2014 godz. 10-18.00 – warsztaty projektowe na Placu Wolności w Poznaniu
25 czerwca 2014 godz. 12.00 – prezentacja projektów przez grupy, obrady jury, wyniki
wrzesień 2014 – realizacja zwycięskiej koncepcji

Na jednodniowe warsztaty projektowe zapraszają Malta Festival Poznań oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział w Poznaniu.

OSSA Gdynia 2022: Zanikanie Trwa rekrutacja do udziału w 28. edycji Ogólnopolskich Spotkań Studentów i Studentek Architektury – OSSA. Tegoroczne warsztaty odbędą się w Gdyni w dniach 4-11 września pod hasłem „Zanikanie”.
MEDS Silesia Revival dopiero za rok Międzynarodowe warsztaty MEDS w tym roku po raz pierwszy miały odbyć się w Polsce, jednak z uwagi na sytuację edpidemiologiczną organizatorzy podjęli decyzję o przełożeniu MEDS Silesia na 2021 rok.
Sukkot – let's build a tent! Podsumowanie warsztatów z okazji Święta Kuczek Zakończyła się kolejna edycja warsztatów Sukkot – let's build a tent! Przez 8 dni 32 studentów z Polski, Niemiec i Izraela pod okiem doświadczonych tutorów projektowało w Poznaniu współczesne wersje tradycyjnego szałasu na żydowskie Święto Kuczek. „Architektura-murator” była patronem medialnym tej edycji.
Przygarnij przestrzeń. Rezydencje architektoniczno-projektowe Przygarnij przestrzeń to program rezydencji, podczas których młodzi projektanci spędzą czas w wybranych małych polskich miejscowościach, aby wspólnie ze społecznościami lokalnymi określić, czego brakuje tam w przestrzeniach publicznych. Efektem ich pracy będą projekty, które zostaną zrealizowane w 2017 roku. Zgłoszenia można nadsyłać do 4 grudnia.
"Ekoteka" czyli ekoinnowacje w mieście. Warsztaty architektoniczne dla dzieci Centrum Poznawcze Hali Stulecia po raz kolejny zaprasza na cykl warsztatów architektonicznych dla dzieci. Tematem przewodnim spotkań będą ekoinnowacje. Najmłodsi architekci dowiedzą się m.in. czym są innowacje, co nowego można wynaleźć, by rozwijać miasto, a jednocześnie chronić przyrodę oraz czym są parki kieszonkowe.
Międzynarodowe warsztaty studenckie Mood for Wood W ramach międzynarodowych warsztatów Mood for Wood grupa 40 studentów zaprojektuje i zrealizuje przestrzenie do wypoczynku w czterech miejscach w Poznaniu. Zgłoszenia przyjmowane są do 7 sierpnia 2016 roku.