Architektura MuratorWydarzeniaZielone Miasto. Konferencja

Zielone Miasto. Konferencja

Tematem szóstej edycji Warszawskich Rozmów Architektonicznych jest Zielone Miasto – Miasto jako ogród.

Zielone Miasto
Wizja Zielonego Miasta. Il. Coqui Malachowska Stadtebau Landschaftsarchitektur

Konferencja dotyczyć będzie „zielonych” strategii rozwoju miast, w tym takich zagadnień, jak planowanie terenów publicznych w Berlinie i Warszawie, przestrzenie dla dzieci i zielone dachy. Wydarzenie, współorganizowane przez Ambasadę Niemiec, biuro COQUI MAŁACHOWSKA COQUI, Fundację Twórców Architektury i Fundację Konrada Adenauera, stanowi część obchodów Roku Jubileuszowego 25 lat podpisania Polsko-Niemieckiego Traktatu o Dobrym Sąsiedztwie i Przyjaznej Współpracy. Od maja do listopada trwa też Festiwal Ogrodów – w drewnianych skrzyniach ustawionych w centrum Warszawy pojawiają się stworzone przez projektantów z Niemiec i Polski tymczasowe ogrody, a ich inauguracji towarzyszy specjalny program imprez. Wstęp na konferencję jest bezpłatny, wymagana rejestracja: wra@cmcberlin.de.

10 czerwca

Pawilon SARP, Warszawa

www.25de.pl, www.wra.org.pl

WRA 8: Warszawskie Rozmowy Architektoniczne o konkursach i planowaniu Już 13 października odbędzie się 8 edycja Warszawskich Rozmów Architektonicznych. Gościem specjalnym będzie Markus Pfisterer, partner w znanej niemieckiej pracowni gmp – Architekten von Gerkan, Marg und Partner.
Warszawskie Rozmowy o rewitalizacji Konfrontacja niemieckich i polskich doświadczeń w dziedzinie rewitalizacji była tematem siódmej edycji Warszawskich Rozmów Architektonicznych. W trakcie spotkania zastanawiano się m.in., czy odnowa miast musi wiązać się z dużymi nakładami finansowymi oraz jak prowadzić projekty partycypacyjne, by w dyskusję o przyszłości angażowały się nie tylko organizacje pozarządowe, ale również mieszkańcy.
Revital Total. Konferencja Pażdziernikowa polsko-niemiecka konferencja z cyklu Warszawskie Rozmowy Architektoniczne poświęcona będzie przeprowadzanej w przestrzeni publicznej rewitalizacji.
Współczesne miasta ogrody – doświadczenia niemieckich architektów Konferencja poświęcona otwartym terenom miejskim, wycieczki rowerowe, warsztaty oraz Festiwal Ogrodów to tylko niektóre z wydarzeń odbywających się w ramach polsko-niemieckiego projektu Zielone Miasto.
Innowacyjne mieszkanie. Warszawskie Rozmowy Architektoniczne 16 listopada odbędzie się piąta edycja Warszawskich Rozmów Architektonicznych. Tym razem tematem prelekcji i dyskusji będą innowacyjne mieszkania omawiane na przykładzie dwóch modelowych inwestycji - IBA w Hamburgu i Nowych Żernik we Wrocławiu. Zgłoszenia tylko do 10 listopada!
Warszawskie rozmowy architektoniczne. "CZYNSZÓWKI – mieszkanie dla każdego" "Warszawskie rozmowy architektoniczne" to cykl wykładów i dyskusji na tematy urbanistyczne, architektoniczne i z zakresu architektury krajobrazu. 28 listopada odbędzie się kolejne spotkanie, tym razem poświęcone tematowi małych mieszkań w Polsce i Europie. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 listopada.