Trilux

i

Autor: Trilux

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Nowy poziom światła

2024-03-06 14:20 Materiał sponsorowany

Co musi osiągnąć oświetlenie, aby sprostać wymaganiom firm, pracowników i środowiska nie tylko dziś, ale także w przyszłości? Pod hasłem "Gdzie jest światło, tam jest życie" TRILUX przedstawia innowacyjne rozwiązania dla niemal wszystkich profesjonalnych zastosowań na rynku oświetleniowym. Joachim Geiger, CSO & CMO firmy TRILUX, wyjaśnia: "Przekładamy odpowiedzialność ekologiczną i zrównoważony rozwój ekonomiczny na najnowocześniejsze, przyjazne dla użytkownika i bezpieczne rozwiązania. Dostosowane do potrzeb oświetlenie, które wyróżnia się efektywnością, jakością, inteligencją i zrównoważonym rozwojem, staje się coraz ważniejszym elementem budowania konkurencyjności i przyszłości firm". Innowacje TRILUX zostały zaprezentowane na targach Light + Building.

Biuro - holistyczne koncepcje biurowe

Niezależnie od tego czy jest to nowa praca, czy tradycyjne środowisko biurowe, oświetlenie obejmuje obecnie coś więcej niż tylko standardy, efektywność i koszty. Wraz z rozwojem przepisów dotyczących pracy zdalnej i niedoborem wykwalifikowanych pracowników, firmy aktywnie poszukują sposobów na podniesienie jakości miejsc pracy, poprzez przeprojektowanie koncepcji i zwiększenie ich atrakcyjności, dzięki wysokiej jakości inteligentnemu oświetleniu. Do tej pory brakowało rozwiązania oświetleniowego, które byłoby w stanie zharmonizować wszystkie te wymagania.

YONOS - TWÓJ PRZYSZŁY SYSTEM BIUROWY

YONOS to uniwersalny system oświetleniowy dla przyszłościowych biur o wysokim standardzie. Dzięki modułowej, łączącej i adaptacyjnej konstrukcji, YONOS doskonale spełnia wszystkie potrzeby oświetleniowe w środowisku biurowym. Rdzeniem systemu jest solidny profil aluminiowy, w którym znajduje się zintegrowany zasilacz - kanał infrastruktury. Ten podstawowy element jest dostępny w różnych długościach i oferuje elastyczność montażu natynkowego lub zawieszenia, zarówno jako pojedyncza oprawa, jak i ciąg świetlny. Złącza L, T i X umożliwiają tworzenie skomplikowanych i elastycznych struktur.

Element bazowy YONOS można wyposażyć w szeroki wybór opraw i modułów funkcjonalnych, w tym optykę planarną, optykę soczewkową ConVision lub wkłady reflektorowe do oświetlenia akcentującego. Ofertę uzupełniają dekoracyjne wkładki do opraw, blendy, moduły pośrednie i czujniki.

Unikalną cechą systemu jest jego wysoki stopień elastyczności, a co za tym idzie, możliwość dostosowania do przyszłych potrzeb. W przypadku zmian w zakresie wielkości projektu lub wykorzystania przestrzeni, YONOS można łatwo dostosować, dodając lub usuwając podstawowe elementy lub wymieniając moduły. Zapewnia to ciągłość, a tym samym trwałość oświetlenia.

TRILUX RAIL - Podążając właściwą ścieżką w biurze

Akcentujące i emocjonalne oświetlenie odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu hybrydowych środowisk pracy. TRILUX RAIL to idealny system do osiągnięcia tego celu. Służy jako niezwykle elastyczna podstawa dla atrakcyjnych i adaptowalnych koncepcji oświetleniowych, wraz z inteligentną łącznością ułatwioną przez dwie linie DALI. Dzięki podtynkowym wkładkom i adapterom, RAIL emanuje elegancką i minimalistyczną estetyką porównywalną do szynoprzewodów 230V, zwykle spotykanych tylko w niskonapięciowych systemach szynowych. Różne opcje montażu, szeroka gama akcesoriów i duży wybór pasujących opraw oświetleniowych pozwalają na spersonalizowane rozwiązania dla koncepcji biurowych o dowolnym wzornictwie i stylu.

Przemysł - teren pełen wyzwań

Oszczędność energii, poprawa jakości oświetlenia i bezpieczeństwa, cyfryzacja i oczywiście zachowanie wszystkich opcji otwartych na przyszłość - to wszystko i wiele więcej to wymagania dotyczące przyszłościowego oświetlenia przemysłowego. Od ponad 30 lat E-Line zapewnia doskonałe światło w każdym zastosowaniu przemysłowym. Teraz, po raz kolejny, firma TRILUX przeniosła odnoszącą sukcesy w całej Europie linię ciągłą na wyższy poziom.

E-Line Pro - połączenie doświadczenia i ewolucji

Pod hasłem doświadczenia i ewolucji firma TRILUX opracowała linię E-Line. Ten system oświetlenia liniowego przeszedł kompleksową modernizację, wykorzystując zgromadzoną wiedzę w celu zrewolucjonizowania produktu na przyszłość. Nowy profil nośny z ciągłym prowadzeniem prądu umożliwia integrację i elastyczne pozycjonowanie wkładów opraw, modułów funkcyjnych, reflektorów akcentujących, oświetlenia awaryjnego, czujników i komponentów IoT. Instalacja została usprawniona i stała się bardziej intuicyjna, częściowo dzięki nowym złączom, które dźwiękowo zatrzaskują się na miejscu, sygnalizując bezpieczne połączenie mechaniczne i elektryczne - zapobiegając błędom instalacyjnym i ostatecznie oszczędzając czas i pieniądze.

Dzięki wysokiemu poziomowi elastyczności, linia E-Line nie jest przeznaczona wyłącznie do zastosowań przemysłowych. Oferuje ona łącznie 21 specyficznych dla danego zastosowania układów optycznych z różnymi technologiami oświetleniowymi, zaspokajając szeroki zakres zadań oświetleniowych. Dodatkowo, dostępne są akcentujące lub dekoracyjne moduły funkcjonalne, takie jak reflektory punktowe dostosowane do optymalnego oświetlenia w środowiskach detalicznych. Specjalnie do zastosowań biurowych po raz pierwszy opracowano moduł z komponentem światła pośredniego, który jest zintegrowany z profilem nośnym. Światło pośrednie równomiernie rozjaśnia sufity i tworzy przyjemne oświetlenie oraz relaksującą atmosferę pracy. Ostatecznie oprawa E-Line Pro jest przystosowana do każdego zastosowania, bez względu na to, jak bardzo jest ono wymagające.

Oświetlenie zewnętrzne - zrównoważony rozwój, bezpieczeństwo i komfort wizualny

Zewnętrzne oprawy oświetleniowe TRILUX są nie tylko liderem pod względem efektywności i jakości światła, ale także wyróżniają się pod względem zrównoważonego rozwoju, biorąc pod uwagę potrzeby zarówno ludzi, jak i przyrody. Wybór odpowiednich opraw, kompetentne planowanie systemu i inteligentny system zarządzania oświetleniem, mogą skutecznie zminimalizować emisję światła dla siedlisk roślin i zwierząt. TRILUX jest wyjątkowo przyjazny dla użytkownika, zwiększa bezpieczeństwo i komfort wizualny, minimalizując olśnienie dzięki technologii, która do tej pory była stosowana tylko w pomieszczeniach.

Low Contrast Light (LCL) - maksymalny komfort wizualny dzięki podświetleniu

Maksymalizacja komfortu widzenia i minimalizacja olśnienia dla wszystkich użytkowników dróg - z myślą o tym celu firma TRILUX wprowadza technologię Low Contrast Light do zastosowań zewnętrznych. Dzięki unikalnej konstrukcji układu optycznego, rozproszone światło LED nie jest niszczone, lecz kierowane do płytki emitującej światło za pośrednictwem światłowodu. To "podświetlenie" zmniejsza kontrast między źródłem światła a sąsiednimi powierzchniami. Rezultatem jest nie tylko wyjątkowo przyjemne i nieoślepiające światło, LCL zmniejsza zanieczyszczenie światłem, a tym samym wnosi istotny wkład w ochronę przyrody i środowiska. Początkowo technologia LCL ma być dostępna dla opraw Lumantix i ConStela 19.

O TRILUX 

TRILUX SIMPLIFY YOUR LIGHT to najprostsza i najbardziej niezawodna droga do spersonalizowanych, energooszczędnych i przyszłościowych rozwiązań oświetleniowych. Na dynamicznym i coraz bardziej złożonym rynku oświetleniowym klienci otrzymują optymalne doradztwo, idealną orientację i doskonałe światło. Aby to zapewnić, TRILUX oferuje szerokie portfolio technologii i usług, a także wysokowydajnych partnerów i firm z Grupy TRILUX. Specjalista ds. oświetlenia łączy pojedyncze komponenty w celu stworzenia niestandardowych, kompletnych rozwiązań - zawsze idealnie dostosowanych do wymagań klienta i konkretnych zastosowań. W ten sposób złożone i rozległe projekty mogą być łatwo i szybko realizowane przez jednego dostawcę. Zgodnie z zasadą SIMPLIFY YOUR LIGHT, oprócz jakości i wydajności, klienci koncentrują się na prostym planowaniu, instalacji i łatwości użytkowania.

 Grupa TRILUX posiada siedem zakładów produkcyjnych w Europie i Azji oraz obsługuje międzynarodowych klientów za pośrednictwem 33 spółek zależnych i dużej liczby partnerów handlowych. Dział oświetlenia obejmuje marki TRILUX SIMPLIFY YOUR LIGHT, Oktalite i Zalux. Spółki stowarzyszone obejmują wtec, Crosscan, ICT i platformę internetową watt24. Jako dział badań i rozwoju, Centrum Innowacji łączy w sobie siłę innowacji pod parasolem TRILUX. Akademia TRILUX posiada lokalizacje w Niemczech, Austrii, Niderlandach, Belgii, Wielkiej Brytanii, Francji, Polsce i Hiszpanii, przekazując specjalistyczną wiedzę na temat trendów i nowych rozwiązań w sektorze oświetleniowym. Firma zatrudnia prawie 5000 pracowników na całym świecie, a jej główna siedziba znajduje się w Arnsbergu w Niemczech.

 Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie internetowej www.trilux.com.

Trilux

i

Autor: Trilux