Architektura MuratorŻycie w Architekturze2015Aktualności 2015Agnieszka Samsel o Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie [FILM]

Agnieszka Samsel o Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie [FILM]

W dzień światło rozprasza się na powierzchni fasady, w porze nocnej filtrowane jest z jej wnętrza. (...) Budynek staje się swego rodzaju lampionem i poprzez grę światłem komunikuje się ze swoim otoczeniem. O Filharmonii Szczecińskiej w ramach otwartych obrad jury VIII edycji konkursu Życie w Architekturze, opowiada Agnieszka Samsel z pracowni Barozzi Veiga.  

Agnieszka Samsel
Zawód Architekt: Alberto Veiga Budujemy dla zwyczajnych ludzi. Chcemy, by odczuwali nasze intencje. Prostota jest dobrym sposobem by to osiągnąć - z Alberto Veigą rozmawia Maja Mozga-Górecka.
Agnieszka Samsel o wnętrzach Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie [FILM] Wnętrza Filharmonii Szczecińskiej zaprojektowano jako promenadę, prowadzącą publiczność od holu wejściowego, przez wszystkie kondygnacje do sal koncertowych i ekspozycyjnych. Zataczając pełne koło, powraca się do przestrzeni wejściowej. Białe, purystyczne przestrzenie foyer, kontrastują z wnętrzem sali symfonicznej, w której złoty ornament stanowi zarówno dekorację, jak i pełni funkcję akustyczną. O realizacji opowiada Agnieszka Samsel w ramach otwartych obrad jury VIII edycji konkursu Życie w Architekturze.
Filharmonia Szczecińska z podświetloną elewacją Elewacja Filharmonii Szczecińskiej ma stać się ekranem, na którym wyświetlane będą ruchome wzory. Iluminacja elewacji diodami LED ma podkreślić formę budynku nowej filharmonii, którą zaprojektowało studio Barozzi Veiga z Barcelony