Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

ecoLogicStudio
ecoLogicStudio
ecoLogicStudio
London Office
LG07 INK COURT
419 WICK LANE
E3 2PW
tel. +44 20 8123 6366
e-mail: ecologicstudio@ecologicstudio.com
https://www.ecologicstudio.com/

ecoLogicStudio założyli w Londynie w 2005 roku Claudia Pasquero i Marco Poletto. Pracownia zdobyła międzynarodowe uznanie dzięki innowacyjnym projektom łączącym biotechnologię i cyfrowe prototypowanie. Do najbardziej znanych instalacji biura należą HORTUS XL dla Centrum Pompidou w Paryżu (2019) czy metaFolly na wystawie Archilab w Orleanie (2014). Na koncie mają też m.in. wnętrza biblioteki (2007) i dom Lightwall Cirie w Turynie (2009), ekodach w Mediolanie (2009) i pierwszą biocyfrową, fotosyntetyczną fasadę budynku, zainstalowana w Dublinie w 2018 roku. EcoLogicStudio swoje prace wielokrotnie prezentowało m.in. na biennale architektury w Wenecji, a w 2017 roku Claudia Pasquero była główną kuratorką biennale architektury w Tallinie. Obecnie biuro jest częścią projektu PhotoSynthetica, w skład którego wchodzą również partnerzy akademiccy, tacy jak Synthetic Landscape Lab na Uniwersytecie w Innsbrucku oraz Urban Morphogenesis Lab na UCL London.

Claudia Pasquero

Marco Poletto

Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy 2022: podpowiadamy, co można zgłosić Do 6 lutego można przesyłać zgłoszenia do 8. edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy. Podpowiadamy, jakie realizacje ukończono i jakie wydarzenie architektoniczne miały miejsce w stolicy w 2021 roku.
Algi – biomateriał przyszłości: rozmowa z Claudią Pasquero Mikroalgi to jeden z najstarszych organizmów na naszej planecie. Są w stanie usunąć część zanieczyszczeń z przestrzeni miejskiej. Pracujemy z różnymi rodzajami mikroorganizmów. Interesuje nas, jak działają i w jaki sposób te procesy można zintegrować z architekturą – mówi Claudia Pasquero z londyńskiego biura ecoLogicStudio. Rozmową z nią otwieramy nowy cykl na łamach „A-m” – Technologie architektury przyszłości.
Airbubble: pierwszy w Polsce biotechnologiczny plac zabaw Jeszcze do 31 października można korzystać z biotechnologicznego placu zabaw przy Centrum Nauki Kopernik. Airbubble to pierwsze taka przestrzeń w Polsce wykorzystująca oczyszczające właściwości alg. Za projektem tego miejskiego eksperymentu stoi ecoLogicStudio.
Biomimetyzm w architekturze 2.0 Architekci z ecoLogicStudio wykorzystali algi i pajęcze sieci do stworzenia prototypów żyjących fasad. Projekt jest próbą redefinicji pojęcia sztucznej inteligencji.
BioTallinn 2017 Tegoroczne Tallinn Architecture Biennale zaplanowano pod hasłem bioTallinn, a jego kuratorką jest architektka, ekolożka i współzałożycielka londyńskiego ecoLogicStudio - Claudia Pasquero.