Życie w Architekturze 2020 Trwa plebiscyt na Ulubieńca Polski 2015-2019. Zdecyduj, która z 46 realizacji najbardziej zasługuje na to miano i zagłosuj!
OBEL AWARD 2020 dla Anny Heringer OBEL AWARD to nowa architektoniczna nagroda dotowana kwotą 100 tys. euro. Ma na celu promowanie nowatorskich rozwiązań służących publicznemu dobru. 21 października przyznana została po raz drugi - tym razem wyróżniono niemiecką architektkę Annę Heringer za zrealizowane w Bangladeszu lokalne centrum pod nazwą Anandaloy.
Pogotowie Portfolio: bezpłatne konsultacje on-line Sekcja młodych warszawskiego oddziału SARP i Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej zapraszają na drugą edycję „Pogotowia Portfolio”. Architektoniczno-graficzne konsultacje odbędą się on-line z udziałem przedstawicieli takich pracowni jak Kuryłowicz & Associates, JEMS, APA Wojciechowski, 22Architekci, WXCA i Projekt Praga.
Wisła łączy: projekt, który podzielił Kraków? Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie przymierza się do rewitalizacji bulwarów wiślanych. Prezentacja pierwszych wizualizacji w mediach społecznościowych wzbudziła jednak liczne kontrowersje. Główny zarzut to brak skonsultowania projektu z mieszkańcami i rezygnacja z konkursu architektonicznego na projekt zagospodarowania nabrzeży.
Dostroyka – Completion: polski projekt na Biennale Architektury w Tbilisi 2020 Biennale Architektury w Tbilisi 2020 odbywa się w tym roku pod hasłem „What do we have in common?”. Polskę reprezntuje projekt „Dostroyka – Completion” młodych architektek Anny Nauwaldt i Aleksandry Zawistowskiej oraz reporterki Stasi Budzisz.
Domy przyszłości: filmowa relacja architektki Natalii Szyk Trochy z Dutch Design Week 2019 Dutch Design Week (DDW), czyli największy festiwal dizajnu na północ od Alp, w tym roku odbywa się jedynie w formie on-line. Zobaczcie relację architektki Natalii Szyk Trochy z ubiegłorocznej edycji wydarzenia.
Zbigniew Karpiński: architekt Ściany Wschodniej Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki zaprasza na wydarzenia on-line uzupełniające ekspozycję „Ściana Wschodnia / Architektura Zbigniewa Karpińskiego”. Program towarzyszący wystawie przypomina jedną z najważniejszych warszawskich realizacji, również w kontekście jej społecznego znaczenia dla tożsamości współczesnej stolicy.
The invincible city: międzynarodowa konferencja z udziałem ekspertów UNESCO, ICOMOS i ICCROM Jak na przestrzeni lat zmieniło się podejście do rekonstrukcji historycznych zespołów? Jakie mamy dziś możliwości ochrony zagrożonego dziedzictwa i jakie wyzwania stoją przed architektami i konserwatorami zabytków? Między innymi na te pytania spróbują znaleźć odpowiedź uczestnicy międzynarodowej konferencji „The invincible city. Society in cultural heritage recovery” organizowanej z okazji 75-lecia odbudowy Warszawy i 40. rocznicy wpisania stołecznej starówki na listę UNESCO.
BIM DAYS 2020: podsumowanie konferencji Autodesk Jakie trendy zdominują przyszłość polskiej architektury? Czy BIM w Polsce się opłaca? Jak wykorzystać BIM w procesie projektowania konstrukcji i planowania realizacji? To tylko niektóre z zagadnień, które zostały omówione podczas październikowej konferencji BIM DAYS 2020.
Po co nam rzemiosło? Pierwsza w Polsce konferencja o nowym rzemiośle Kim jest nowy rzemieślnik? Czy jest sens odróżniać nowe rzemiosło od tradycyjnego? Rzemiosło to moda, czy społeczny trend? Między innymi na te pytania będą starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji „Wytwórczo / Makingly” organizowanej przez Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.
Inflatales. Stalowe opowieści Oskara Zięty Galeria Architektury GAGA MOS zaprasza na wystawę „Inflatales” przygotowaną z okazji 10. rocznicy działalności Zieta Studio.
Well-Being Design 2020: projektowanie dla przyszłości Cztery tytuły wnętrzarskie, wykłady i dyskusje z udziałem architektów, designerów i specjalistów z dziedziny projektowania doświadczeń. Już 5 listopada odbędzie się całodniowa konferencja Well-Being Design 2020 poświęcona projektowaniu, które skupia się na podnoszeniu jakości życia użytkowników i trosce o środowisko!
Ewa Kuryłowicz i Piotr Todys: dyskusja o dostępności przestrzeni publicznej Jak aranżować przestrzenie miejskie, by były dostępne dla wszystkich użytkowników: nie tylko osób poruszających się na wózkach, ale też rodziców z małymi dziećmi czy seniorów? Na to pytanie spróbują odpowiedzieć Ewa Kuryłowicz, autorka książki „Projektowanie uniwersalne. Udostępnienie otoczenia osobom niepełnosprawnym” oraz Piotr Todys, współzałożyciel Fundacji TUS, zajmującej się m.in. prowadzeniem audytów miejsc publicznych pod kątem ich dostępności.
Otwarte obrady jury konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE: fotoreportaż Marcina Czechowicza Otwarte obrady jury konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE już za nami: dwa dni, ponad 9 godzin transmisji i 21 prezentacji. Wkrótce zamieścimy też filmy, tymczasem prezentujemy fotoreportaż Marcina Czechowicza
W jak Wrocław Wspólne dobro: W to wystawa o wrocławskiej literze W, jednym z najbardziej charakterystycznych tamtejszych miejskich symboli.
Oliva Koncept projektu Arch-Deco Dobiegła końca realizacja osiedla Oliva Koncept w Gdańsku według projektu Arch-Deco. W ramach pierwszego etapu powstało sześć kameralnych budynków o elewacjach wykończonych ceramiczną okładziną [GALERIA].
Galerie