Konkurs TEORIA i stypendium PRAKTYKA 2019 – prezentacje finalistów Jury stypendium PRAKTYKA organizowanego przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza wybrało finalistów. Laureatów poznamy już wkrótce podczas otwartego dla publiczności finału w pawilonie Zodiak.
O komunikacji. Profesor Jerzy Bralczyk gościem specjalnym 17. edycji OKK! design 17. edycja OKK! Design poświecona zostanie komunikacji. Uczestnicy rozmawiać będą o greenwashingu, relacjach architektów z mediami i odbywającej się na naszych oczach cyfrowej rewolucji na rynku prasy.
Dlaczego wojewoda unieważnił warszawską uchwałę krajobrazową? Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł (PiS) unieważnił w całości warszawską uchwałę krajobrazową. Dlaczego tak się stało? Jakie uzasadnienie podał wojewoda?
Smart City Forum 2020 Smart City Forum 2020 startuje już 16 marca. Dwudniowe wydarzenie poświęcone rozwojowi inteligentnych miast po raz kolejny pozwoli na wymianę opinii i doświadczeń między przedstawicielami samorządów, środowisk akademickich i biznesu.
20 opowieści z wnętrza Dzisiejsze mikroapartmenty, lofty lat 70., nieformalne aranżacje lat 60., wypełnione sprzętami gospodarstwa domowego wnętrza lat 50., a także pierwsze otwarte, przenikające się przestrzenie z lat 20. Wystawą Home Stories. 100 Years, 20 Visionary Interiors Vitra Design Museum rozpoczyna dyskusję o prywatnych wnętrzach mieszkalnych ostatniego stulecia.
OVO Grąbczewscy w Berlinie OVO Grąbczewscy Architekci to kolejna polska pracownia, która będzie miała okazję zaprezentować swój dorobek w Berlinie. Tytuł wystawy – Playing Architecture – odnosi się do credo tego katowickiego biura, które stara się projektować budynki egalitarne i oddziałujące na emocje użytkowników.
DAM PREIS 2020: najlepsza niemiecka architektura Najlepszy niemiecki budynek roku 2020 zaprojektował brytyjski architekt. 31 stycznia jury DAM PREIS przyznało nagrodę Davidowi Chipperfieldowi - autorowi berlińskiej James-Simon-Galerie.
Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz 2020 Już 7 marca w Krakowie rozpocznie się VI Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz, tym razem pod hasłem In (the) FUTURE: perspektywa sztuki przestrzeni.
Kościół Ducha Świętego w Tychach w rejestrze zabytków Kościół pod wezwaniem Ducha Świętego w Tychach, zaprojektowany przez zespół Stanisława Niemczyka i wykończony przy udziale Jerzego Nowosielskiego, został wpisany do rejestru zabytków. To obecnie najmłodszy zabytek w mieście!
Jak pisać o architekturze (żeby dało się to czytać)? Dyskusja. 30 stycznia w warszawskim Zodiaku odbędzie się dyskusja poświęcona mediom i publikacjom architektonicznym. W spotkaniu udział wezmą: Agnieszka Rasmus-Zgorzelska z Centrum Architektury, Bogna Świątkowska z Fundacji Bęc Zmiana i nasz redakcyjny kolega Tomasz Żylski. Dyskusję poprowadzi Anna Cymer.
Kup pan cegłę, czyli jak Kowalski kupuje materiały budowlane: prezentacja raportu Serwis Murator.pl zaprasza na konferencję „Kup pan cegłę, czyli jak Kowalski kupuje materiały budowlane”, podczas której zaprezentowany zostanie raport z badań ścieżki zakupowej klienta budowlano-remontowego. Spotkajmy się na Budmie – 5 lutego o godzinie 14.00!
Podziękowania dla architektów za pomoc Beacie Makowskiej Do redakcji przyszedł list od Dariusza Makowskiego z podziękowaniem dla wszystkich, którzy wspierają jego walkę o utrzymanie żony przy życiu. Historia szczecińskiej architektki poruszyła środowisko.
CLIMATE CHANGE Travel Grants 2020 Berlińskie studio architektoniczne GRAFT we współpracy z niemiecką polityk Marianne Birthler ogłosiło konkurs o dwa granty na podróż studialną lub badania dotyczące zmian klimatu i ich konsekwencji dla środowiska zbudowanego.
Szukamy redaktorki lub redaktora! Redakcja „Architektury-murator” poszukuje pasjonata architektury, twórczej i energicznej osoby, na stanowisko: redaktor merytoryczny. Oferujemy umowę na pełny etat, możliwość rozwoju w jednej z najbardziej uznanych grup mediowych w Polsce oraz dużą niezależność i swobodę w realizowaniu zadań.
Polish Architects Declare Polskie pracownie architektoniczne dołączają do międzynarodowego grona sygnatariuszy kampanii „Architects Declare”, ogłaszając ekologiczny stan wyjątkowy
Odrzańska Residence we Wrocławiu. Kawałek Szczecina na Dolnym Śląsku? Architekci Marek Skorupski i Michał Zgorzyński przebudowali biurowiec z lat 70. na nowoczesną kamienicę. Elewację apartamentowca Odrzańska Residence przesłaniają dziś cienkie żyletki z hartowanego szkła, wyróżniając obiekt na tle historycznej zabudowy wrocławskiego śródmieścia.
Galerie