Życie w Architekturze 2020 Po raz IX wyłonione zostaną najlepsze polskie realizacje. Zgłoś projekt w jednej z 7 kategorii!
Prada nad Wisłą! W pawilonie MSN-u będzie ekskluzywny butik Już za dwa lata na placu Centralnym w Warszawie stanie gmach Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Wiemy, jak zostanie wykorzystany wówczas pawilon Adolfa Krischanitza nad Wisłą. W obiekcie swój pierwszy butik w Polsce otworzy włoski dom mody Prada.
Serwis www.architektura.murator.pl od teraz bez rejestracji! Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom, znosimy obowiązkową rejestrację do serwisu. Dostęp do unikatowych materiałów jest teraz łatwiejszy niż kiedykolwiek przedtem.
Wystawy on-line. Architektoniczne wydarzenia na czas kwarantanny: stale aktualizowana lista wystaw i wykładów on-line Większość wystaw i spotkań, którym patronujemy została niestety odwołana. Przygotowaliśmy więc mały kulturalny przewodnik dla zamkniętego w domu miłośnika architektury. W kolejnych dniach tę listę wykładów i wystaw on-line będziemy poszerzać i aktualizować.
Counterspace projektuje pawilon Serpentine 2020 Pracownia Counterspace założona przez trzy młode architektki z Johannesburga zaprojektuje dwudziesty pawilon Serpentine. To jak dotąd najmłodsze autorki tego tymczasowego obiektu, który corocznie powstaje obok londyńskiej galerii Serpentine.
Kina w Warszawie: architektura stołecznych kin. Wystawa Najbardziej znane kina w Warszawie: od Atlantiku, Iluzjonu i nieistniejącej już Skarpy po multipleksy. Na wystawie „Przekrój kino!” już wkrótce zobaczymy architekturę przybytków X Muzy w kontekście przemian społeczno-kulturalnych, gospodarczych i technologicznych.
Pionierki: kolejny zbiór esejów o prekursorkach architektury w Polsce Wydawnictwo EMG zaprasza na spotkanie wokół książki „Pionierki”, poświęconej udziałowi kobiet w tworzeniu polskiej kultury architektonicznej. Z Hanna Faryną-Paszkiewicz, Martą Leśniakowską i Grzegorzem Piątkiem rozmawiać będzie prof. Małgorzata Omilanowska.
Dekton 2020 – premiera nowej kolekcji Dekton w Arkadach Kubickiego Cosentino zaprasza na premierowy pokaz kolekcji Dekton 2020. Nowe wzory powierzchni Dekton zaprojektowały takie studia jak londyńskie PATTERNITY czy  Daniel Germani Designs.
Cały świat to Bauhaus! Idee Bauhausu w Warszawie Wystawa „Cały świat to Bauhaus” w ośmiu sekcjach prezentuje najważniejsze idee słynnej szkoły projektowania i ich wpływ na wszystkie sfery codziennego życia. Ekspozycji towarzyszy bogaty program przygotowany przez SARP i Instytut Goethego w Warszawie.
Grafton Architects: Yvonne Farrell i Shelley McNamara z Pritzker Prize 2020 [GALERIA] Yvonne Farrell i Shelley McNamara z Grafton Architects laureatkami nagrody Pritzkera 2020. Jury doceniło projektantki m.in. za ich wiarę we współpracę i nieustanne zaangażowanie w doskonalenie architektury.
Architekci Oddziału Warszawskiego SARP: spotkanie z pracownią 22Architekci Stołeczny oddział SARP zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu prezentującego warszawskie pracownie architektoniczne. Gośćmi wieczoru będą projektanci ze studia 22Architekci.
Konkurs TEORIA i stypendium PRAKTYKA 2019 – wyniki Jury stypendium PRAKTYKA organizowanego przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza wybrało finalistów. Laureatów poznamy już 26 marca.
O komunikacji. Profesor Jerzy Bralczyk gościem specjalnym 17. edycji OKK! design 17. edycja OKK! Design poświecona zostanie komunikacji. Uczestnicy rozmawiać będą o greenwashingu, relacjach architektów z mediami i odbywającej się na naszych oczach cyfrowej rewolucji na rynku prasy.
Dlaczego wojewoda unieważnił warszawską uchwałę krajobrazową? Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł (PiS) unieważnił w całości warszawską uchwałę krajobrazową. Dlaczego tak się stało? Jakie uzasadnienie podał wojewoda?
Smart City Forum 2020: nowy termin Organizatorzy XI edycji Smart City Forum zmienili termin wydarzenia. Spotkanie poświęcone rozwojowi inteligentnych miast odbędzie się w dniach 15-16 czerwca 2020 roku.
Muzeum Czartoryskich: nowy wyraz narodowej wypowiedzi Muzeum w swojej nowej odsłonie jest realizacją wyrafinowaną i stonowaną – to warunki dla ponadczasowości, o które w architekturze zawsze chodzi najbardziej. W Polsce szukamy ciągle wyrazu dla tego, co patriotyczne i narodowe. Rzadko wyraz ten jest osiągany przez dzieła eleganckie, ustępując taniej symbolice i rozgadanej, pseudohistorycznej architekturze. Muzeum Czartoryskich w Krakowie jest wyznacznikiem nowego wyrazu narodowej wypowiedzi.
Galerie