Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

MAKAA
MAKAA
ul. Żeligowskiego 3/5
90-752 Łódź
tel. +48 42 208 09 19
e-mail: makaa@makaa.pl
www.makaa.pl

Pracownię MAKAA założyli w 2010 roku Katarzyna Waloryszak i Marcin Waloryszak. Doświadczenie zawodowe zdobywali, pracując w renomowanych pracowniach w Paryżu i Warszawie przy takich projektach jak apartamentowiec Złota 44, centrum biznesowe Paris Trocadero czy Radisson Resort & Spa Hotel na Krymie. Na koncie mają głównie realizacje domów jednorodzinnych i wnętrz. Oboje są także autorami wystaw i współpracownikami „Architektury-murator”.

Katarzyna Waloryszak

Katarzyna Waloryszak

Marcin Waloryszak

Marcin Waloryszak

Finalistki IV edycji konkursu Top Woman in Real Estate Justyna Biernacka z Koła Architektury Zrównoważonej OW SARP, Katarzyna Waloryszak z  łódzkiej pracowni MAKAA czy Klara Janicka i Anna Kurowska z APA Wojciechowski Architekci to tylko niektóre z finalistek Top Woman in Real Estate 2021. Laureatki poznamy w czerwcu, ale swoją faworytkę mogą też wskazać internauci.
Hotel Breath-in w Łodzi Hotel Breath-In powstać ma w samym centrum w Łodzi, u zbiegu ulic Narutowicza i Sienkiewicza. Budynek o konstrukcji z drewna klejonego krzyżowo CLT zaprojektowała lokalna pracownia MAKAA.
Chmura nad fabryką, czyli Monopol Wódczany w Łodzi według MAKAA group Firma Virako zaprezentowała niedawno nowy pomysł przekształcenia dawnego Monopolu Wódczanego w Łodzi. Zabytkowy zespół zostanie zaadaptowany na funkcje biurowe według projektu pracowni Grupa 5 Architekci i Jerzego Lutomskiego. Prezentujemy wcześniejszą koncepcję, autorstwa studia MAKAA group.
"Odcienie szarości. Architekci i polityka w PRL-u". Premiera książki Błażeja Ciarkowskiego W swojej najnowszej książce pt. Odcienie szarości. Architekci i polityka w PRL-u Błażej Ciarkowski opisuje relacje pomiędzy architektami i polityką w latach 1944-1989. Opowiada również o wybranych projektach i budynkach, a także okolicznościach, w jakich były one realizowane. Premiera publikacji odbędzie się 30 maja w Łodzi.