Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

MAKAA
MAKAA
ul. Żeligowskiego 3/5
90-752 Łódź
tel. +48 42 208 09 19
e-mail: makaa@makaa.pl
www.makaa.pl

Pracownię MAKAA założyli w 2010 roku Katarzyna Waloryszak i Marcin Waloryszak. Doświadczenie zawodowe zdobywali, pracując w renomowanych pracowniach w Paryżu i Warszawie przy takich projektach jak apartamentowiec Złota 44, centrum biznesowe Paris Trocadero czy Radisson Resort & Spa Hotel na Krymie. Na koncie mają głównie realizacje domów jednorodzinnych i wnętrz. Oboje są także autorami wystaw i współpracownikami „Architektury-murator”.

Katarzyna Waloryszak

Katarzyna Waloryszak

Marcin Waloryszak

Marcin Waloryszak

Gala Top Woman in Real Estate 2021 Już za kilkanaście dni poznamy laureatki konkursu Top Woman in Real Estate 2021. Uroczysta gala odbędzie się w dniach 30-31 sierpnia. Specjalnie dla naszych Czytelników organizatorzy przewidzieli zniżkę na bilety wstępu!
Finalistki IV edycji konkursu Top Woman in Real Estate Justyna Biernacka z Koła Architektury Zrównoważonej OW SARP, Katarzyna Waloryszak z  łódzkiej pracowni MAKAA czy Klara Janicka i Anna Kurowska z APA Wojciechowski Architekci to tylko niektóre z finalistek Top Woman in Real Estate 2021. Laureatki poznamy w czerwcu, ale swoją faworytkę mogą też wskazać internauci.
Hotel Breath-in w Łodzi Hotel Breath-In powstać ma w samym centrum w Łodzi, u zbiegu ulic Narutowicza i Sienkiewicza. Budynek o konstrukcji z drewna klejonego krzyżowo CLT zaprojektowała lokalna pracownia MAKAA.
Chmura nad fabryką, czyli Monopol Wódczany w Łodzi według MAKAA group Firma Virako zaprezentowała niedawno nowy pomysł przekształcenia dawnego Monopolu Wódczanego w Łodzi. Zabytkowy zespół zostanie zaadaptowany na funkcje biurowe według projektu pracowni Grupa 5 Architekci i Jerzego Lutomskiego. Prezentujemy wcześniejszą koncepcję, autorstwa studia MAKAA group.
"Odcienie szarości. Architekci i polityka w PRL-u". Premiera książki Błażeja Ciarkowskiego W swojej najnowszej książce pt. Odcienie szarości. Architekci i polityka w PRL-u Błażej Ciarkowski opisuje relacje pomiędzy architektami i polityką w latach 1944-1989. Opowiada również o wybranych projektach i budynkach, a także okolicznościach, w jakich były one realizowane. Premiera publikacji odbędzie się 30 maja w Łodzi.