warszawa2.10.2014 // 14.12.2014
slajd 1 slajd 3 slajd 4 slajd 5
zobacz listę obiektów

Dom Bezpieczny

Ruchome ściany wpływają na funkcjonowanie całej działki i zamieniają budynek w twierdzę. Pierwszy projekt Roberta Koniecznego, który łamie dotychczasowe wyobrażenie o domu, a zarazem tak dosłownie odpowiada na potrzeby i światopogląd inwestora.

Makieta Domu Bezpiecznego
Makieta Domu Bezpiecznego
Fot.: Marcin Czechowicz
Dom BezpiecznyOkolice Warszawy
AutorzyKWK Promes, architekt Robert Konieczny
Współpraca autorskaarchitekci Łukasz Zadrzyński, Marcin Jojko
Architektura wnętrzMagdalena Radałowicz-Zadrzyńska
KonstrukcjaStatyk – Grzegorz Komraus, Aleksandra Pałach
Generalny wykonawcaPrzedsiębiorstwo Budowlane Wiesław Wadyl
Inwestorprywatny
Powierzchnia terenu7362.0 m²
Powierzchnia zabudowy485.0 m²
Powierzchnia użytkowa567.0 m²
Powierzchnia całkowita623.0 m²
Kubatura1719.0 m³
Projekt2004-2005
Data realizacji (początek)2005
Data realizacji (koniec)2008
Nagrody 25-lecia „Architektury-murator” [GALERIA] Z okazji 25-lecia redakcja miesięcznika „Architektura-murator” postanowiła uhonorować szczególne, przełomowe osiągnięcia w dziedzinie architektury.  To  twórcy, którzy stali się międzypokoleniowym wzorcem;  budynek, który przeszedł do historii, ale też niezrealizowany projekt – symbol.
Wybór jest zawsze arbitralny Jak powstawała kolekcja i jakie kryteria brano pod uwagę przy wyborze obiektów – Ewa P. Porębska
Dom handlowy VitkAc w Warszawie To budynek charakteryzujący się ponadczasową elegancją i dużą dozą pewności siebie, choć jego wyjątkowa lokalizacja wymagałaby od architekta pokory. Dobrze oddaje warsztat projektowy pracowni Stefana Kuryłowicza, który wyróżnia bezkompromisowość i odrzucenie dogmatów.
Nowe Muzeum Śląskie w Katowicach Umieszczenie pod ziemią głównych przestrzeni wystawowych tego minimalistycznego muzeum bywa odczytywane jako romantyczne nawiązanie do górniczych tradycji.
Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach Budynek to inteligentna architektoniczna gra z kontekstem, materią, przestrzenią i historią, niczym instrumentalna muzyka rozpisana na beton, drewno, szkło i czerwony piaskowiec. Zachwyca harmonią funkcji, formy i konstrukcji.
Wieżowiec Cosmopolitan w Warszawie Budynek wyznacza nową jakość w zabudowie ścisłego centrum, z dużą wrażliwością łącząc metropolitalne aspiracje Warszawy z jej historią, kulturą i tradycją.
20 lat architektury murator

Na stronie wykorzystano zdjęcia Marcina Czechowicza, Konrada Kalbarczyka, Jarosława Kąkola, Wojciecha Kryńskiego.