Architektura MuratorKonkursyFasada Roku 2020 – konkurs na najlepsze elewacje

Fasada Roku 2020 – konkurs na najlepsze elewacje

Trwa czternasta edycja konkursu Fasada Roku. Zdobywcy nagród w każdej z pięciu kategorii tradycyjnie wezmą udział w międzynarodowej odsłonie konkursu Baumit Life Challenge.

Fasada Roku 2020 – konkurs na najlepsze elewacje
Instytut Konfucjusza - Centrum Języka i Kultury Chińskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie – Fasada Roku 2019 w kategorii „Budynek po termomodernizacji”; fot. Baumit

Fasada Roku po raz czternasty!

Architekci, inwestorzy oraz wykonawcy, będący autorami bądź właścicielami obiektu, na elewacji którego zastosowano kompletną technologię Baumit, po raz kolejny mogą wziąć udział w konkursie Fasada Roku! Organizatorzy czekają na zgłoszenia w następujących kategoriach: Budynek jednorodzinny nowy, Budynek wielorodzinny nowy, Budynek po termomodernizacji, Budynek niemieszkalny i Budynek zabytkowy po renowacji. W każdej przewidziana jest nagroda główna w wysokości 10 tys. zł oraz ewentualne wyróżnienia. Warunkiem dopuszczenia obiektu do rywalizacji jest oddanie go do użytku w terminie od 1 stycznia 2019 roku do 30 września 2020 roku oraz ukończona w 100% elewacja – łącznie z elementami takimi jak barierki, balustrady, tarasy, strefa cokołowa.

Jak zgłosić obiekt do konkursu Fasada Roku 2020

Aby zgłosić obiekt do konkursu Fasada Roku 2020 wystarczy wejść na stronę: www.fasadaroku.baumit.com, wypełnić dostępny formularz elektroniczny i dołączyć do niego co najmniej 5 zdjęć (min. 2400 x 1600 px), prezentujących realizację w kontekście oraz detale wykonania zasadniczych partii wykończenia. W przypadku kategorii Budynek zabytkowy po renowacji i Budynek po termomodernizacji należy pamiętać o dołączeniu fotografii ukazujących obiekt przed i po metamorfozie.

Fasada Roku 2020: wyniki

Laureatów konkursu Fasada Roku 2020 poznamy w listopadzie. Zdobywcy nagród głównych w każdej z kategorii wystartują w międzynarodowej odsłonie konkursu Baumit Life Challenge. Dodatkowo 1 maja startuje głosowanie internautów – do 31 października mogą oni wskazać swoich faworytów poprzez oddanie głosu na stronie konkursowej. Każdy internauta ma pięć głosów, po jednym w każdej kategorii.

Zgłoszenia do 30 września poprzez formularz na stronie www.fasadaroku.pl

Zobacz film prezentujący laureatów ubiegłorocznej edycji konkursu Fasada Roku. Spośród 226 elewacji wykonanych w kompletnej technologii Baumit (system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem) jurory wyłoniło 5 zwycięzców!

Fasada Roku 2019: znamy zwycięzców Po raz trzynasty rozstrzygnięto konkursu Fasada Roku na najlepsze elewacje wykończone w technologii Baumit. Tegoroczna edycja okazała się szczęśliwa dla pięciu realizacji, które teraz będą reprezentowały Polską na arenie międzynarodowej.
Fasada Roku 2017: wyniki konkursu Znamy wyniki organizowanego przez firmę Baumit od 11 lat konkursu, mającego wyłonić najlepsze elewacje w pięciu kategoriach. Patronat nad wydarzeniem objęła "Architektura-murator".
Rusza konkurs Fasada Roku 2017 To już jedenasta edycja konkursu na najlepszą fasadę roku. Celem jest wyłonienie i nagrodzenie najciekawszych rozwiązań elewacyjnych stworzonych z wykorzystaniem kompletnej technologii Baumit. Zgłoszone realizacje oceni profesjonalne jury, pula nagród wynosi 50 tys. złotych. Zwycięzcy wezmą udział w międzynarodowej odsłonie konkursu – Baumit Life Challenge 2018.
Dworzec w Piasecznie walczy o tytuł w europejskiej odsłonie konkursu Fasada Roku! Renowację modernistycznego dworca w Piasecznie wyróżniono tytułem Fasada Roku 2015 w kategorii budynek niemieszkalny. Teraz obiekt ma szansę zdobyć nagrodę w konkursie Life Challenge.
Najlepsze polskie fasady 2015 roku Do dziewiątej edycji konkursu Fasada Roku 2015 zgłoszono 200 obiektów, których elewacje zrealizowano z wykorzystaniem technologii Baumit. Nagrody przyznano w pięciu kategoriach. Laureaci wezmą udział w Bumit Life Challenge, w ramach którego przyznany zostanie tytuł Europejskiej Fasady Roku.
Fasada roku 2014 Już po raz ósmy rozstrzygnięto konkurs Fasada Roku, w którym nagradzane są najlepsze rozwiązania elewacyjne w Polsce. Obiekty walczące o miano Fasady Roku 2014 oceniane były w pięciu kategoriach, uwzględniających zarówno obiekty nowo powstające, jak i poddawane modernizacji, budynki mieszkalne oraz użyteczności publicznej.