Architektura MuratorProjektyApartamenty Atmo we Wrocławiu od Maćków Pracownia Projektowa

Apartamenty Atmo we Wrocławiu od Maćków Pracownia Projektowa

Wkrótce rozpocznie się budowa zespołu apartamentowego Atmo we Wrocławiu. To kolejna realizacja Maćków Pracownia Projektowa na Kępie Mieszczańskiej.

Apartamenty Atmo we Wrocławiu od Maćków Pracownia Projektowa
Zespół mieszkaniowy Atmo, proj. Maćków Pracownia Projektowa; il. Eiffage Immobilier Polska
Zespół mieszkaniowy Atmo Wrocław, ul. Dmowskiego 13
AutorzyMaćków Pracownia Projektowa
Generalny wykonawcaEiffage Polska Budownictwo
InwestorEiffage Immobilier Polska
Data realizacji (początek)2020
Data realizacji (koniec)2022

Atmo to zespół dwóch 6-piętrowych budynków projektowanych przez pracownię Zbigniewa Maćkowa przy ulicy Dmowskiego 13. Elementem jednego z nich staną się elewacje dawnej stajni, która w XIX wieku wchodziła w skład koszar wojskowych na Kępie Mieszczańskiej. Tu architekci przewidzieli ciąg sześciu lokali usługowych. W obu obiektach znajdzie się w sumie 113 apartamentów o powierzchni od 26 do 145 m². Wszystkie wyposażone będą w balkony, loggie, tarasy lub przydomowe ogródki. Pod ziemią przewidziano ponadto jednokondygnacyjny garaż na 136 miejsc postojowych. Niewątpliwym atutem kompleksu Atmo będzie bezpośrednie sąsiedztwo planowanego przez miasto Central Parku, 4-hektarowego założenia ze strefą rekreacyjną i sportową, które ma powstać pomiędzy ulicami Mieszczańską i Dmowskiego z uwzględnieniem pomysłów mieszkańców. Deweloper, firma Eiffage Immobilier Polska, również zaangażowany jest w proces konsultacji społecznych przedsięwzięcia. Rozpoczęcie prac budowlanych przewidziano na przełom 2020 i 2021 roku. Termin zakończenia inwestycji to trzeci kwartał roku 2022. To nie pierwszy projekt pracowni Zbigniewa Maćkowa na Kępie Mieszczańskiej. Biuro ma już na koncie usytuowany na wyspie apartamentowiec Księcia Witolda 43 oraz będący obecnie w realizacji budynek Witolda 3840.

Czytaj też: Apartamenty Witolda 43 we Wrocławiu |

Apartamentowiec Bernardyńska we Wrocławiu od Maćków Pracownia Projektowa Na skwerze w sąsiedztwie Muzeum Architektury już za dwa lata stanie apartamentowiec Bernardyńska. Projekt budynku o charakterystycznych, rozrzeźbionych elewacjach pokrytych klinkierowymi płytkami ułożonymi w jodełkę opracowała Maćków Pracownia Projektowa.
Biurowiec L’UNI we Wrocławiu: zaglądamy do środka dawnego wydziału Farmacji Akademii Medycznej we Wrocławiu Trwa przebudowa dawnej siedziby Wydziału Farmacji przy ulicy Grodzkiej we Wrocławiu. Zabytkowy obiekt zostanie zaadaptowany na biurowiec według koncepcji Maćków Pracowni Projektowej. Zapraszamy na fotospacer po modernizowanym gmachu.
Osiedle Aleja Dębowa we Wrocławiu Zaprojektowane w minimalistycznej estetyce proste, geometryczne rozwiązania subtelnie odwołują się do przeszłości i otoczenia – o nowej realizacji biura Maćków Pracownia Projektowa pisze Anna Miśniakiewicz.
Dom handlowy Renoma we Wrocławiu: kolejna przebudowa Dom handlowy Renoma we Wrocławiu wkrótce po raz kolejny zostanie przebudowany. Po modernizacji, przeprowadzonej według koncepcji Maćków Pracownia Projektowa, zwiększy się strefa gastronomiczna, odtąd otwarta na obie sąsiadujące z budynkiem przestrzenie publiczne: plac Czysty i plac Kościuszki.
Wyniki konkursu na zespół szkolno-przedszkolny na Lipie Piotrowskiej we Wrocławiu Maćków Pracownia Projektowa zwyciężyła w konkursie na koncepcję Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Cynamonowej we Wrocławiu. Prezentujemy prace nagrodzone i wyróżnione.
Zbigniew Maćków z Honorową Nagrodą SARP 2020 Tegorocznym laureatem Honorowej Nagrody SARP został wrocławski architekt Zbigniew Maćków. Kapituła doceniła projektanta za talent, maestrię i umiar.