Architektura MuratorProjektyApartamenty Atmo we Wrocławiu od Maćków Pracownia Projektowa

Apartamenty Atmo we Wrocławiu od Maćków Pracownia Projektowa

Wkrótce rozpocznie się budowa zespołu apartamentowego Atmo we Wrocławiu. To kolejna realizacja Maćków Pracownia Projektowa na Kępie Mieszczańskiej.

Apartamenty Atmo we Wrocławiu od Maćków Pracownia Projektowa
Zespół mieszkaniowy Atmo, proj. Maćków Pracownia Projektowa; il. Eiffage Immobilier Polska
Zespół mieszkaniowy Atmo Wrocław, ul. Dmowskiego 13
AutorzyMaćków Pracownia Projektowa
Generalny wykonawcaEiffage Polska Budownictwo
InwestorEiffage Immobilier Polska
Data realizacji (początek)2020
Data realizacji (koniec)2022

Atmo to zespół dwóch 6-piętrowych budynków projektowanych przez pracownię Zbigniewa Maćkowa przy ulicy Dmowskiego 13. Elementem jednego z nich staną się elewacje dawnej stajni, która w XIX wieku wchodziła w skład koszar wojskowych na Kępie Mieszczańskiej. Tu architekci przewidzieli ciąg sześciu lokali usługowych. W obu obiektach znajdzie się w sumie 113 apartamentów o powierzchni od 26 do 145 m². Wszystkie wyposażone będą w balkony, loggie, tarasy lub przydomowe ogródki. Pod ziemią przewidziano ponadto jednokondygnacyjny garaż na 136 miejsc postojowych. Niewątpliwym atutem kompleksu Atmo będzie bezpośrednie sąsiedztwo planowanego przez miasto Central Parku, 4-hektarowego założenia ze strefą rekreacyjną i sportową, które ma powstać pomiędzy ulicami Mieszczańską i Dmowskiego z uwzględnieniem pomysłów mieszkańców. Deweloper, firma Eiffage Immobilier Polska, również zaangażowany jest w proces konsultacji społecznych przedsięwzięcia. Rozpoczęcie prac budowlanych przewidziano na przełom 2020 i 2021 roku. Termin zakończenia inwestycji to trzeci kwartał roku 2022. To nie pierwszy projekt pracowni Zbigniewa Maćkowa na Kępie Mieszczańskiej. Biuro ma już na koncie usytuowany na wyspie apartamentowiec Księcia Witolda 43 oraz będący obecnie w realizacji budynek Witolda 3840.

Czytaj też: Apartamenty Witolda 43 we Wrocławiu |

Ogrody Graua autorstwa Maćków Pracownia Projektowa Zabytkowa willa przy ul. Gdańskiej we Wrocławiu odzyskała dawną świetność. Obiekt został zmodernizowany w ramach realizacji nowego zespołu mieszkalnego, za którego koncepcję odpowiada Maćków Pracownia Projektowa.
Osiedle Aleja Dębowa 17-19 we Wrocławiu Na wrocławskim Borku rozpoczęła się budowa nowego osiedla, w którym zaplanowano łącznie 41 mieszkań. Najmniejsze będą mieć 30 m2, największe, trzypoziomowe, nawet 197 m2. Za projekt zespołu odpowiada Maćków Pracowania Projektowa.
Biurowiec Green2Day we Wrocławiu Biurowiec zaprojektowany przez Maćków Pracownię Projektową zdobył pierwsze miejsce w ubiegłorocznym konkursie Obiekt Roku w Systemach Aluprof. Budynek w centrum Wrocławia to ekologiczna, energooszczędna i przyjazna użytkownikom inwestycja, w której dużą rolę odgrywają atrakcyjnie rozplanowane przeszklenia, tworzone z wykorzystaniem systemów aluminiowych polskiej marki.
Biurowiec Nowy Targ we Wrocławiu Przy niedawno odnowionym placu stanął budynek, który porządkuje przestrzeń w historycznym centrum miasta. Zarówno plac, jak i biurowiec powtarzają geometryczny motyw kraty. O nowym projekcie pracowni Zbigniewa Maćkowa piszą Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak.
Młyn Maria – Maćków Pracownia Projektowa rewitalizuje zabytkowy zespół w centrum Wrocławia Zabytkowy zespół Młyna Maria we Wrocławiu czeka rewitalizacja. W miejscu dawnych silosów i magazynów architekci zaprojektowali w pełni wykończone apartamenty.
Zespół mieszkaniowy Angel River we Wrocławiu Zakończyła się budowa zespołu mieszkaniowego Angel River nad Oławą według koncepcji Maćków Pracownia Projektowa. Kompleks charakteryzuje 55-metrowa wieża z widokiem m.in. na Ostrów Tumski, most Grunwaldzki i Halę Stulecia.