Architektura MuratorProjektyMikroapartamenty Minimaxy we Wrocławiu

Mikroapartamenty Minimaxy we Wrocławiu

Przy ul. Zarembowicza, nieopodal wrocławskiego lotniska, trwa realizacja zespołu mieszkaniowego projektu pracowni Dziewoński Łukaszewicz Architekci.

Mikroapartamenty Minimaxy we Wrocławiu
Mikroapartamenty Minimaxy Wrocław, ul. Zarembowicza
AutorzyDziewoński Łukaszewicz Architekci
Generalny wykonawcaAlfa-Dach
InwestorIglica Nieruchomości
Data realizacji (koniec)2019

W pierwszym etapie inwestycji, której realizacja już się rozpoczęła, powstaną dwa 4-piętrowe budynki ze 128 mikroapartamentami. Jak zapowiada inwestor, firma Iglica Nieruchomości, będzie je można  wykorzystać jako lokale biurowe lub mieszkalne. Kolejne dwa obiekty przewidziano w etapie drugim. W każdym z obiektów znajdzie się ok. 60 lokali: 45 dwupoziomowych na piętrach od pierwszego do trzeciego, o powierzchni 30 m2, oraz 15 jednopoziomowych na czwartym piętrze, o powierzchni 23 m2. W parterach zaplanowano przestrzenie usługowe, a na terenie osiedla parkingi dla samochodów i rowerów. Wszystkie mieszkania wyposażone będą w balkony. Cena jednego apartamentu wynosi 158,5 tys. zł netto.

Zakończenie realizacji: 2019

Mikroapartamenty Minimaxy we Wrocławiu
Mikroapartamenty Minimaxy we Wrocławiu
Mikroapartamenty Minimaxy we Wrocławiu
Architektura dla ludzi pod znakiem White Stone Ekologia, zielone certyfikacje i nowoczesne technologie stały się już standardem. Na przestrzeni ostatnich lat świat budownictwa i architektury zachłysnął się nimi i zapomniał o tym, co najważniejsze – o ludziach. W końcu powoli odkrywamy, że budujemy przede wszystkim dla człowieka – rozmowa z Katarzyną Szymborską – co-CEO, Sales & Marketing w grupie White Stone Development, działającej głównie w sektorze mieszkaniowym.
100-lecie budownictwa komunalnego w Wiedniu W tym roku Wiedeń z wielka pompą obchodzić będzie 100-lecie budownictwa komunalnego. Nic dziwnego. W miejskich lokalach mieszka dziś blisko 500 tys. wiedeńczyków.
Warszawska Dzielnica Społeczna – odpowiedź stolicy na Nowe Żerniki Z inicjatywy pracowni BBGK Architekci powstał projekt modelowej dzielnicy mieszkaniowej, uwzględniającej lokale dla różnych użytkowników, a także miejsca pracy, drobny handel i inne usługi oraz tereny zielone. Władze miasta planują go zrealizować na 16-hektarowym terenie na granicy Woli i Bemowa.
Najlepsze mieszkaniówki 2018 Nie ustaje dyskusja na temat nowych typologii wielofunkcyjnych i miastotwórczych zespołów mieszkaniowych. Śledzimy ją uważnie od lat, szukając realizacji, które charakteryzuje nie tylko piękna forma. Publikujemy najciekawsze zespoły mieszkaniowe 2018 roku.
Współczesny system prefabrykacji według Urba Architects W połowie grudnia spółka PFR Nieruchomości ogłosiła wyniki konkursu na kompleksowy system prefabrykowanej zabudowy mieszkaniowej. Prezentujemy założenia wyróżnionej pracowni Urba Architects z Krakowa.
Mieszkalnictwo w Polsce 1918-2018: raport na stulecie niepodległości Z okazji stulecia odzyskania niepodległości GUS postanowił zbadać, jak od 1918 roku zmieniły się warunki bytowe Polaków. Prezentujemy wyniki raportu wraz z analizą ekspertów portalu domiporta.pl.