Architektura MuratorProjektyMikroapartamenty Minimaxy we Wrocławiu

Mikroapartamenty Minimaxy we Wrocławiu

Przy ul. Zarembowicza, nieopodal wrocławskiego lotniska, trwa realizacja zespołu mieszkaniowego projektu pracowni Dziewoński Łukaszewicz Architekci.

Mikroapartamenty Minimaxy we Wrocławiu
Mikroapartamenty Minimaxy Wrocław, ul. Zarembowicza
AutorzyDziewoński Łukaszewicz Architekci
Generalny wykonawcaAlfa-Dach
InwestorIglica Nieruchomości
Data realizacji (koniec)2019

W pierwszym etapie inwestycji, której realizacja już się rozpoczęła, powstaną dwa 4-piętrowe budynki ze 128 mikroapartamentami. Jak zapowiada inwestor, firma Iglica Nieruchomości, będzie je można  wykorzystać jako lokale biurowe lub mieszkalne. Kolejne dwa obiekty przewidziano w etapie drugim. W każdym z obiektów znajdzie się ok. 60 lokali: 45 dwupoziomowych na piętrach od pierwszego do trzeciego, o powierzchni 30 m2, oraz 15 jednopoziomowych na czwartym piętrze, o powierzchni 23 m2. W parterach zaplanowano przestrzenie usługowe, a na terenie osiedla parkingi dla samochodów i rowerów. Wszystkie mieszkania wyposażone będą w balkony. Cena jednego apartamentu wynosi 158,5 tys. zł netto.

Zakończenie realizacji: 2019

Mikroapartamenty Minimaxy we Wrocławiu
Mikroapartamenty Minimaxy we Wrocławiu
Mikroapartamenty Minimaxy we Wrocławiu
PRS: instytucjonalny najem mieszkań. Przewodnik po rynku PRS PRS, czyli Private Rented Sector, na razie skupia w Polsce zaledwie kilka tysięcy mieszkań i apartamentów, ale jego wzrost w najbliższych miesiącach będzie spektakularny – przewidują eksperci. Prezentujemy przewodnik po rynku PRS, czyli mieszkań na wynajem instytucjonalny.
Nowa metoda: o osiedlu Nowe Żerniki Łukasz Pancewicz Odwiedzający Nowe Żerniki urbanista może mieć mieszane uczucia. Z jednej strony pojawia się zachwyt nad efektem pracy architektów, z drugiej rodzi pytanie, dlaczego po tylu latach doświadczeń wrocławski projekt stanowi wyjątek, a nie regułę. O realizacji pierwszego etapu wrocławskiego osiedla Nowe Żerniki pisze Łukasz Pancewicz.
Osiedle społeczne we Włocławku: wyniki konkursu SARP W ramach gminnego programu rewitalizacji władze Włocławka planują przeznaczyć jeden z kwartałów w śródmieściu na potrzeby społecznego budownictwa czynszowego. Projekt nowego zespołu wyłoniły w konkursie zorganizowanym we współpracy z SARP.
Budownictwo mieszkaniowe wczoraj i dziś. Rozmowa z architektem Bogdanem Kulczyńskim Budownictwo mieszkaniowe w ciągu ostatnich trzydziestu lat przeszło ogromną transformację. Wyniknęła ona przede wszystkim z wielu zmian społecznych, technologicznych i kulturowych. O tym, jak zmieniło się projektowanie dużych zespołów wielorodzinnych opowiada architekt Bogdan Kulczyński z warszawskiej pracowni Kulczyński Architekt.
Architektura dla ludzi pod znakiem White Stone Ekologia, zielone certyfikacje i nowoczesne technologie stały się już standardem. Na przestrzeni ostatnich lat świat budownictwa i architektury zachłysnął się nimi i zapomniał o tym, co najważniejsze – o ludziach. W końcu powoli odkrywamy, że budujemy przede wszystkim dla człowieka – rozmowa z Katarzyną Szymborską – co-CEO, Sales & Marketing w grupie White Stone Development, działającej głównie w sektorze mieszkaniowym.
100-lecie budownictwa komunalnego w Wiedniu W tym roku Wiedeń z wielka pompą obchodzić będzie 100-lecie budownictwa komunalnego. Nic dziwnego. W miejskich lokalach mieszka dziś blisko 500 tys. wiedeńczyków.