Architektura wnętrz

Pedet wraca do Renomy. Dobiega końca przebudowa popularnego domu handlowego we Wrocławiu

2023-09-05 15:45

Już wkrótce w domu handlowym Renoma we Wrocławiu zostanie otwarta nowa strefa gastronomiczna. Siedem tzw. konceptów kulinarnych działać będzie pod wspólną nazwą Pedet. Za aranżację strefy odpowiada wrocławska pracownia 3XA.

Trwający już dwa lata remont domu handlowego Renoma we Wrocławiu powoli dobiega końca. Koncepcję zmian przygotował zespół architektów pod kierunkiem Zbigniewa Maćkowa, który odpowiadał też za przebudowę obiektu w 2009 roku.

Pedet Renoma

Wkrótce zostanie otwarta tu nowa strefa gastronomiczno-kulturalna pod nazwą Pedet. Projekt aranżacji tej przestrzeni opracowało wrocławskie biuro 3XA. Architekci nawiązali do charakterystycznego wystroju domu handlowego Wertheim z lat 30., ale wprowadzili też liczne akcenty odnoszące się do czasów powojennych, gdy budynek funkcjonował jako Powszechny Dom Towarowy, czyli popularny Pedet. Na posadzkach przewidzieli współczesną wersję lastryko, a na ścianach ceramiczne płytki w pionowym układzie. Całość uzupełnią meble ze sklejki, lekkie ekrany z malowanej na pastelowo stali i szkła dekoracyjnego oraz duża ilość roślin w donicach.

Renomowane koncepty w Pedecie

W Pedecie, usytuowanym od strony placu Czystego, znajdzie się siedem konceptów kulinarnych firmowanych przez cenionych restauratorów. Będzie można spróbować tu m.in. kuchni włoskiej, hiszpańskiej, amerykańskiej czy azjatyckiej. Centralnym punktem nowej przestrzeni ma być bar z wydzieloną strefą na wydarzenia kulturalno-artystyczne. To nie koniec zmian. Wiosną 2024 roku odwiedzający Renomę będą mogli skorzystać także z części restauracyjnej z obsługą kelnerską od strony placu Kościuszki.