Architektura MuratorStudenciNagroda Integracyjna BDA – SARP: wyniki konkursu na identyfikację wizualną

Nagroda Integracyjna BDA – SARP: wyniki konkursu na identyfikację wizualną

Poznaliśmy laureatów konkursu na opracowanie identyfikacji wizualnej Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA – SARP. Jury poza nagrodą główną przyznało również trzy równorzędne wyróżnienia honorowe.

Nagroda Integracyjna BDA – SARP: wyniki konkursu na identyfikacje wizualną
Zwycięska praca (forma przestrzenna), autor  Mikołaj Niewęgłowski

W dniu 24 września w siedzibie SARP przy ul. Foksal w Warszawie odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników w konkursie na opracowanie identyfikacji wizualnej Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA – SARP, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Architektów  Polskich oraz Bund Deutscher Architekten BDA.

Konkurs skierowany był do studentów wydziałów architektury, a jego celem było zwiększenie rozpoznawalności i dalsza promocja Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA – SARP. Nagroda BDA – SARP przyznawana jest od 19 lat za najlepszy projekt dyplomowy magisterski PL/DE, którego autor uzyskał w roku poprzednim stopień magistra inżyniera architektury, a którego przedmiotem jest środowisko aktywności społecznej człowieka w przyszłości. Finał Nagrody wraz warsztatami odbywa się przez 4 dni każdego roku w maju/czerwcu, naprzemienne w Polsce lub w Niemczech.

Laureaci konkursu

Jury w składzie: Jacek Lenart (przewodniczący), prof. Ryszard Wilk (wiceprzewodniczący), Jan Wirth, dr Olaf Bahner, Grzegorz Stiasny i Agnieszka Mietlicka (sekretarz organizacyjny ze strony SARP, bez prawa głosu) postanowiło przyznać:

Nagrodę Główną w wysokości 5000 PLN

Mikołajowi Niewęgłowskiemu
Uzasadnienie:
Nagrodę przyznano za oryginalny logotyp Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA-SARP, który stanowi zupełnie nowe spojrzenie na wspólna granicę Niemiec i Polski jako znaku. Znaku, nie podziału, a łącznie, gdzie prosty ścieg krawiecki zszywa wysiłek BDA i SARP w sięganiu po lepsze w kreowaniu wspólnej przestrzeni.

Jury postanowiło również przyznać trzy równorzędne wyróżnienia honorowe

  • Karolinie Kajdzie

Uzasadnienie:
Wyróżnienie przyznano za czytelnie architektoniczny w wyborze języka znak graficzny, będący bezspornym formalnie symbolem niemiecko-polskiej wspólnoty w kształtowaniu myśli o budowie przestrzeni.

  • Aleksandrze Żak i Michałowi Starzakowi

Uzasadnienie:
Wyróżnienie  przyznano za wyraz estetyczny wielowarstwowej formy kolorowego medalu zawierającego w abstrakcyjnej formie odniesienia  do narodowych barw Polski i Niemiec. Jury doceniło kreatywność  zawierającej wiele wariantów zastosowań projektu łącznie z propozycją  projektu znaczków pocztowych

  • Krzysztofowi Żakowi

Uzasadnienie:
Wyróżnienie przyznano za jasny i zwięzły język, który przekłada niemiecko-polską relację na piękną współczesną grafikę. Rzeźba reprezentuje szczególną zmysłowość dzięki ręcznie wykonanej materialności.

Konkurs zorganizowano przy wsparciu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej

Tagi:
Konkurs Young Design 2020! Zdobądź stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej Young Design to pierwszy w Polsce program, którego celem jest wskazanie najbardziej obiecujących projektantów młodego pokolenia. Główną nagrodą jest stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej w wysokości 20 tys. złotych.
Konkurs SARP Furmańska: nowa siedziba nauk społecznych na Powiślu Uniwersytet Warszawski i Stowarzyszenie Architektów Polskich zapraszają do udziału w konkursie na projekt nowego budynku dydaktycznego na Powiślu. Składanie wniosków do 26 października.
Paweł Grobelny z nagrodą DNA Paris Design Awards 2020 Poznański skwer zaprojektowany przez Pawła Grobelnego został kolejny raz wyróżniony – tym razem w ramach DNA Paris Design Awards.
Dom przyszłości z dachem solarnym SunRoof: konkurs dla architektów i studentów Firma SunRoof zaprasza do udziału w międzynarodowym konkursie na projekt domu przyszłości z dachem solarnym. Pula nagród wynosi 4000 euro.
Jump the Gap 2020 – specjalna pandemiczna edycja. 5 zwycięskich projektów Konkurs designu jumpthegap® ogłasza zwycięzców specjalnej edycji 2020 skoncentrowanej na nowych produktach i rozwiązaniach, które odnoszą się do obecnej sytuacji pandemii w sferze higieny, infrastruktury sanitarnej i jakości życia. Wszystkie projekty w konkursie jumpthegap® otrzymały nagrodę w wysokości 1000 EURO.
Przestrzeń wspólna jest wartością – Nagroda NIAiU Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki ogłosił trzecią edycję konkursu na najlepsze prace magisterskie dotyczące przestrzeni wspólnych i budynków użyteczności publicznej. Zgłoszenia do 7 września.