Architektura MuratorStudenciNagroda Integracyjna BDA – SARP: wyniki konkursu na identyfikację wizualną

Nagroda Integracyjna BDA – SARP: wyniki konkursu na identyfikację wizualną

Poznaliśmy laureatów konkursu na opracowanie identyfikacji wizualnej Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA – SARP. Jury poza nagrodą główną przyznało również trzy równorzędne wyróżnienia honorowe.

Nagroda Integracyjna BDA – SARP: wyniki konkursu na identyfikacje wizualną
Zwycięska praca (forma przestrzenna), autor  Mikołaj Niewęgłowski

W dniu 24 września w siedzibie SARP przy ul. Foksal w Warszawie odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników w konkursie na opracowanie identyfikacji wizualnej Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA – SARP, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Architektów  Polskich oraz Bund Deutscher Architekten BDA.

Konkurs skierowany był do studentów wydziałów architektury, a jego celem było zwiększenie rozpoznawalności i dalsza promocja Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA – SARP. Nagroda BDA – SARP przyznawana jest od 19 lat za najlepszy projekt dyplomowy magisterski PL/DE, którego autor uzyskał w roku poprzednim stopień magistra inżyniera architektury, a którego przedmiotem jest środowisko aktywności społecznej człowieka w przyszłości. Finał Nagrody wraz warsztatami odbywa się przez 4 dni każdego roku w maju/czerwcu, naprzemienne w Polsce lub w Niemczech.

Laureaci konkursu

Jury w składzie: Jacek Lenart (przewodniczący), prof. Ryszard Wilk (wiceprzewodniczący), Jan Wirth, dr Olaf Bahner, Grzegorz Stiasny i Agnieszka Mietlicka (sekretarz organizacyjny ze strony SARP, bez prawa głosu) postanowiło przyznać:

Nagrodę Główną w wysokości 5000 PLN

Mikołajowi Niewęgłowskiemu
Uzasadnienie:
Nagrodę przyznano za oryginalny logotyp Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA-SARP, który stanowi zupełnie nowe spojrzenie na wspólna granicę Niemiec i Polski jako znaku. Znaku, nie podziału, a łącznie, gdzie prosty ścieg krawiecki zszywa wysiłek BDA i SARP w sięganiu po lepsze w kreowaniu wspólnej przestrzeni.

Jury postanowiło również przyznać trzy równorzędne wyróżnienia honorowe

  • Karolinie Kajdzie

Uzasadnienie:
Wyróżnienie przyznano za czytelnie architektoniczny w wyborze języka znak graficzny, będący bezspornym formalnie symbolem niemiecko-polskiej wspólnoty w kształtowaniu myśli o budowie przestrzeni.

  • Aleksandrze Żak i Michałowi Starzakowi

Uzasadnienie:
Wyróżnienie  przyznano za wyraz estetyczny wielowarstwowej formy kolorowego medalu zawierającego w abstrakcyjnej formie odniesienia  do narodowych barw Polski i Niemiec. Jury doceniło kreatywność  zawierającej wiele wariantów zastosowań projektu łącznie z propozycją  projektu znaczków pocztowych

  • Krzysztofowi Żakowi

Uzasadnienie:
Wyróżnienie przyznano za jasny i zwięzły język, który przekłada niemiecko-polską relację na piękną współczesną grafikę. Rzeźba reprezentuje szczególną zmysłowość dzięki ręcznie wykonanej materialności.

Konkurs zorganizowano przy wsparciu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej

Tagi:
Gdyński Modernizm w Obiektywie: konkurs fotograficzny Trwa 12. edycja konkursu fotograficznego Gdyński Modernizm w Obiektywie 2022. Zgłoszenia do 12 sierpnia.
Top Woman in Real Estate 2022: wyniki konkursu Poznaliśmy wyniki konkursu Top Woman in Real Estate 2022. Wśród nagrodzonych po raz pierwszy mężczyzna!
Konkurs na najpiękniejsze wizualizacje z drzwiami DRE Supreme by K. Miruć Jesteś projektantem, architektem, grafikiem lub designerem? Umiesz tworzyć piękne wizualizacje wnętrz? Koniecznie weź udział w konkursie organizowanym przez DRE! Stwórz wizualizację z drzwiami z linii DRE Supreme by K. Miruć i wygraj nawet 10 000 złotych. Zgłoszenia można wysyłać do 16 maja.
Ostatnie dni na zgłoszenie do konkursu o ekobudownictwie Jesteś studentem i interesujesz się ekologicznymi rozwiązaniami? Jeszcze tylko do 14 marca możesz zgłosić się do konkursu. Zadanie konkursowe polega na zaprezentowaniu ciekawego i ekologicznego rozwiązania, które może wpłynąć na zmianę sposobu, w jaki budujemy, mieszkamy i żyjemy.  Możesz je wykonać za pomocą infografiki, krótkiego filmu lub tekstu. Zaprezentowane przez Ciebie rozwiązanie może być zarówno Twoim autorskim pomysłem, jak i koncepcją, która jest już powszechnie stosowana. Zanim przystąpisz do pracy, zapoznaj się z krótką listą inspiracji.
9. edycja konkursu dla młodzieży w ramach programu Kształtowanie przestrzeni Organizatorzy programu edukacyjnego Kształtowanie Przestrzeni zapraszają młodzież w wieku 12-19 lat do udziału w konkursie na niezwykłe opowieści o miejscu zamieszkania.
Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Tree house 2021 Anna Piątek, Piotr Gajdka i Mikołaj Kociołek zdobyli wyróżnienie w międzynarodowym konkursie na zaprojektowanie domku na drzewie Tree house 2021. Projekt jest nie tylko spełnieniem dziecięcych marzeń, lecz także odpowiedzią na bieżące problemy, z którymi mierzy się ludzkość.