Architektura MuratorStudenciNagroda Integracyjna BDA – SARP: wyniki konkursu na identyfikację wizualną

Nagroda Integracyjna BDA – SARP: wyniki konkursu na identyfikację wizualną

Poznaliśmy laureatów konkursu na opracowanie identyfikacji wizualnej Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA – SARP. Jury poza nagrodą główną przyznało również trzy równorzędne wyróżnienia honorowe.

Nagroda Integracyjna BDA – SARP: wyniki konkursu na identyfikacje wizualną
Zwycięska praca (forma przestrzenna), autor  Mikołaj Niewęgłowski

W dniu 24 września w siedzibie SARP przy ul. Foksal w Warszawie odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników w konkursie na opracowanie identyfikacji wizualnej Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA – SARP, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Architektów  Polskich oraz Bund Deutscher Architekten BDA.

Konkurs skierowany był do studentów wydziałów architektury, a jego celem było zwiększenie rozpoznawalności i dalsza promocja Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA – SARP. Nagroda BDA – SARP przyznawana jest od 19 lat za najlepszy projekt dyplomowy magisterski PL/DE, którego autor uzyskał w roku poprzednim stopień magistra inżyniera architektury, a którego przedmiotem jest środowisko aktywności społecznej człowieka w przyszłości. Finał Nagrody wraz warsztatami odbywa się przez 4 dni każdego roku w maju/czerwcu, naprzemienne w Polsce lub w Niemczech.

Laureaci konkursu

Jury w składzie: Jacek Lenart (przewodniczący), prof. Ryszard Wilk (wiceprzewodniczący), Jan Wirth, dr Olaf Bahner, Grzegorz Stiasny i Agnieszka Mietlicka (sekretarz organizacyjny ze strony SARP, bez prawa głosu) postanowiło przyznać:

Nagrodę Główną w wysokości 5000 PLN

Mikołajowi Niewęgłowskiemu
Uzasadnienie:
Nagrodę przyznano za oryginalny logotyp Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA-SARP, który stanowi zupełnie nowe spojrzenie na wspólna granicę Niemiec i Polski jako znaku. Znaku, nie podziału, a łącznie, gdzie prosty ścieg krawiecki zszywa wysiłek BDA i SARP w sięganiu po lepsze w kreowaniu wspólnej przestrzeni.

Jury postanowiło również przyznać trzy równorzędne wyróżnienia honorowe

  • Karolinie Kajdzie

Uzasadnienie:
Wyróżnienie przyznano za czytelnie architektoniczny w wyborze języka znak graficzny, będący bezspornym formalnie symbolem niemiecko-polskiej wspólnoty w kształtowaniu myśli o budowie przestrzeni.

  • Aleksandrze Żak i Michałowi Starzakowi

Uzasadnienie:
Wyróżnienie  przyznano za wyraz estetyczny wielowarstwowej formy kolorowego medalu zawierającego w abstrakcyjnej formie odniesienia  do narodowych barw Polski i Niemiec. Jury doceniło kreatywność  zawierającej wiele wariantów zastosowań projektu łącznie z propozycją  projektu znaczków pocztowych

  • Krzysztofowi Żakowi

Uzasadnienie:
Wyróżnienie przyznano za jasny i zwięzły język, który przekłada niemiecko-polską relację na piękną współczesną grafikę. Rzeźba reprezentuje szczególną zmysłowość dzięki ręcznie wykonanej materialności.

Konkurs zorganizowano przy wsparciu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej

Tagi:
Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Tree house 2021 Anna Piątek, Piotr Gajdka i Mikołaj Kociołek zdobyli wyróżnienie w międzynarodowym konkursie na zaprojektowanie domku na drzewie Tree house 2021. Projekt jest nie tylko spełnieniem dziecięcych marzeń, lecz także odpowiedzią na bieżące problemy, z którymi mierzy się ludzkość.
Linoleum od nowa: wyniki konkursu Poznaliśmy laureatów konkursu na najlepsze projekty i realizacje z wykorzystaniem ekologicznego linoleum meblowego. Główne nagrody zdobyli Katarzyna Dobiecka oraz biuro Algorytm Design!
Polka nagrodzona w konkursie proHolz Student Trophy 2020 Modulus, projekt nadbudowy na budynku mieszkaniowym z lat 60. XX wieku zlokalizowanym w Wiedniu, autorstwa Moniki Kalinowskiej i Denysa Karandiuka został nagrodzony w konkursie proHolz Student Trophy 2020.
Muzeum Czartoryskich wśród najlepszych placówek w Europie! Poznaliśmy nominacje do European Museum of the Year Award. Wśród 27 instytucji z całego kontynentu znalazły się aż dwie z Polski: odnowione Muzeum Książąt Czartoryskich oraz Thesaurus Cracoviensis, czyli Centrum Interpretacji Artefaktów Muzeum Krakowa.
Dom Przyszłości. Najlepszy projekt SunRoof 2020: wyniki międzynarodowego konkursu Poznaliśmy laureatów międzynarodowego konkursu „Dom Przyszłości. Najlepszy projekt SunRoof 2020. Projektowanie Domu Przyszłości z dachem solarnym SunRoof przy użyciu BIMobject”. Zwyciężył architekt Adam Piaseczyński, wyróżnienie dla Igi Soczawy z Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej.
Konkurs Young Design 2020! Zdobądź stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej Young Design to pierwszy w Polsce program, którego celem jest wskazanie najbardziej obiecujących projektantów młodego pokolenia. Główną nagrodą jest stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej w wysokości 20 tys. złotych.