Architektura MuratorWydarzeniaUniwersytet Warszawski otwiera Kampus

Uniwersytet Warszawski otwiera Kampus

Za bramą przy Krakowskim Przedmieściu 26/28 można nie tylko zwiedzić zabytkowe budynki, ale także smacznie zjeść, napić się kawy, odpocząć w cieniu drzew, coś skserować czy nadać list.

Uniwersytet Warszawski otwiera Kampus

8 października odbyła się inauguracja internetowego przewodnika po Kampusie Głównym Uniwersytetu Warszawskiego. Celem projektu jest zachęcenie do odwiedzania tego miejsca nie tylko studentów, lecz także mieszkańców Warszawy i turystów. Przewodnik podzielony jest na kategorie takie jak: relaks, jedzenie, usługi czy miejsca do nauki. Każda z nich zawiera długą listę praktycznych informacji oraz atrakcji wraz z opisami. Wszystkie punkty są zaznaczone na mapie.

Strona powstała w ramach Projektu Powiśle realizowanego przez studentki i zespół specjalizacji Animacja Kultury w Instytucie Kultury Polskiej UW w latach 2017-2018, we współpracy z Pracownią Otwierania Kultury (Centrum Cyfrowym). Były to twórcze badania dzielnicy, jego sfery społecznej, materialnej, wizualnej, audialnej przy pomocy strategii sztuki współczesnej. Działania miały na celu lepszą integrację wewnętrznej społeczności uniwersyteckiej oraz zewnętrznej – środowiska UW z otoczeniem społecznym, zarówno instytucjonalnym, jak i z mieszkańcami dzielnicy. Podsumowaniem Projektu Powiśle jest wystawa, która na przełomie czerwca i lipca miała swoją premierę w Centrum Nauki Kopernik, a teraz można ją oglądać w Instytucie Kultury Polskiej UW.