Architektura MuratorProjektyDom między brzozami

Dom między brzozami

Dom reprezentuje popularny w architekturze domów jednorodzinnych typ nowoczesnej stodoły. Jednorodna, czarna bryła wpisuje się w otoczenie i staje tłem dla otaczających drzew. Projekt powstał w poznańskiej pracowni Też Architekci.

Dom między brzozami
Źródło: materiały pracowni Też Architekci, wizualizacje: RA_
Wojnówko, województwo wielkopolskie
AutorzyTeż Architekci
Koncepcja:architekt: Małgorzata Siekanko, designer: Marta Sękowska – Kulińska, student architektury: Wojciech Andrzejewski
Projekt budowlano-wykonawczy:architekt: Paulina Wielgosz-Konewka, konstruktor: Maciej Kaleta
Powierzchnia użytkowa167.0 m²
Makieta:Małgorzata Siekanko
Znamy wyniki konkursu na projekt Modelowego Domu Jednorodzinnego Rozstrzygnięto kolejny konkurs na modelowe rozwiązania w programie Mieszkanie Plus. Tym razem architekci wzięli na warsztat wzorcowe domy jednorodzinne. Osobne opracowania przedstawiły biura architektoniczne, osobne uczelnie techniczne.
Dom w Kuźnicy Kiedrzyńskiej Jednorodzinny dom na skraju lasu, projektu pracowni Grupa Verso, zwraca uwagę charakterystycznym kształtem dachu i drewnianą okładziną zastosowaną na elewacji.
Rezydencja w Genewie Nad brzegiem Jeziora Genewskiego w dzielnicy Cologny powstanie dom projektu biura Barycz i Saramowicz.
Dom w Łaziskach Projekt pracowni SLAS Architekci to przeobrażenie typowego domu "kostki" z lat 60., gdzie nachylona działka staje się impulsem do oryginalnej aranżacji przestrzeni mieszkalnej.
Dom na Kaszubach Budynek projektu Grzegorza Layera, osadzony w krajobrazie Pojezierza Kaszubskiego, ma być prostym i funkcjonalnym domem, z którego można korzystać cały rok.
Dom Sky Garden w Warszawie Projekt budynku zwyciężył w konkursie na Energooszczędny Dom Dostępny roku 2013. Właśnie dzięki wygranej i publikacji wyników w mediach został zauważony przez inwestorów. Dodatkową wartość stanowi tu wkomponowany w bryłę ogród zimowy – pisze Hanna Szukalska.