Architektura MuratorRealizacjePrzedszkole w Żorach

Przedszkole w Żorach

Budynek nie nawiązuje do pobliskich obiektów, stanowi logiczną konsekwencję warunków przestrzennych. To lakoniczna bryła, która niczym UFO pojawiła się nagle wśród niskiej zabudowy, skłaniając do refleksji nad projektowaniem dla dzieci – pisze Hanna Szukalska.

Przedszkole w Żorach
Widok dachu pokrytego w częścio roślinnością. Fot. Wojciech Bęczarski / dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Żory
Przedszkole nr 4 im. Marii KonopnickiejŻory, ul. Słoneczna 2
Autorzytoprojekt, architekci Marek Wawrzyniak, Karol Wawrzyniak, Alina Kudla, Katarzyna Mazurek
KonstrukcjaIzabela Groborz-Musik
Generalny wykonawcaDOMBUD S.A. – Katowice
InwestorGmina Żory
Powierzchnia terenu5608.0 m²
Powierzchnia zabudowy1060.0 m²
Powierzchnia użytkowa912.0 m²
Powierzchnia całkowita1060.0 m²
Kubatura4770.0 m³
Projekt (data)2015-2016
Data realizacji (koniec)2017
Koszt inwestycji5 237 300 PLN
Tagi:
Przedszkole Żółty Słonik w Suwałkach Dorosła osoba, po przekroczeniu progu przedszkola, czuje się w nim jak Guliwer w krainie Liliputów. Jest to świat dzieci, o dostosowanym do ich wzrostu nie tylko podstawowym wyposażeniu. Cały budynek został zaprojektowany z myślą o nich – pisze Hanna Szukalska.
Przedszkole na Gumieńcach w Szczecinie Na zlecenie Biura Inwestycji i Remontów Oświatowych Urzędu Miejskiego w Szczecinie pracownia maxberg przygotowała projekt nowego przedszkola na osiedlu Gumieńce. Realizacja ma się rozpocząć pod koniec 2019 roku.
Nowa szkoła w Stargardzie W sierpniu tego roku oddano do użytku nowy zespół szkolno-przedszkolny w Stargardzie. Budynek autorstwa lokalnej pracowni Art-Projekt zrealizowano zaledwie w ciągu 10 miesięcy.
Ekologiczne przedszkole w Lądku-Zdroju Architekci, wykorzystując energię z podziemnych źródeł wód geotermalnych, zaprojektowali pierwszy w Polsce pasywny budynek przedszkolny, ogrzewany zimą i chłodzony latem. Dla 180 dzieci przedszkolnych i 21 maluchów w żłobku stworzyli bezpieczny, nowoczesny i funkcjonalny obiekt, pozbawiony wszelkich barier architektonicznych – pisze Justyna Wojtas-Swoszowska.
Przedszkole i żłobek w Jemielnicy Konkurs na projekt obiektu władze miasta zorganizowały we współpracy z SARP-em. Zwyciężyło biuro ch+.
Przedszkole+ od ch+ Pracownia ch+ architekci zwyciężyła w konkursie na projekt przedszkola w Jemielnicy na Opolszczyźnie. Wartością dodaną będzie realizacja trzech ogrodów edukacyjnych, mających uwrażliwiać dzieci na piękno przyrody i potrzebę poszanowania środowiska.