Architektura MuratorRealizacjePrzedszkole w Żorach

Przedszkole w Żorach

Budynek nie nawiązuje do pobliskich obiektów, stanowi logiczną konsekwencję warunków przestrzennych. To lakoniczna bryła, która niczym UFO pojawiła się nagle wśród niskiej zabudowy, skłaniając do refleksji nad projektowaniem dla dzieci – pisze Hanna Szukalska.

Przedszkole w Żorach
Widok dachu pokrytego w częścio roślinnością. Fot. Wojciech Bęczarski / dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Żory
Przedszkole nr 4 im. Marii KonopnickiejŻory, ul. Słoneczna 2
Autorzytoprojekt, architekci Marek Wawrzyniak, Karol Wawrzyniak, Alina Kudla, Katarzyna Mazurek
KonstrukcjaIzabela Groborz-Musik
Generalny wykonawcaDOMBUD S.A. – Katowice
InwestorGmina Żory
Powierzchnia terenu5608.0 m²
Powierzchnia zabudowy1060.0 m²
Powierzchnia użytkowa912.0 m²
Powierzchnia całkowita1060.0 m²
Kubatura4770.0 m³
Projekt (data)2015-2016
Data realizacji (koniec)2017
Koszt inwestycji5 237 300 PLN
Tagi:
Przedszkole+ od ch+ Pracownia ch+ architekci zwyciężyła w konkursie na projekt przedszkola w Jemielnicy na Opolszczyźnie. Wartością dodaną będzie realizacja trzech ogrodów edukacyjnych, mających uwrażliwiać dzieci na piękno przyrody i potrzebę poszanowania środowiska.
Przedszkole integracyjne w Górze Kalwarii Głównym założeniem architektów było otwarcie budynku na otoczenie i zapewnienie dużej ilości naturalnego światła we wnętrzach. Zaprojektowali przedszkole o modułowej formie, świetnie wkomponowane w heterogeniczny krajobraz miejscowości.
Przedszkole i żłobek w Jemielnicy. Konkurs Gmina Jemielnica we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich O/Opole zapraszają do udziału w konkursie realizacyjnym na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej przedszkola i żłobka w Jemielnicy.
Archi-przygody po raz drugi. Zgłoszenia Narodowe Centrum Kultury czeka na zgłoszenia studentów i absolwentów wydziałów architektury, którzy mieliby ochotę poprowadzić zajęcia z dziećmi w ramach programu Archi-przygody. Termin rejestracji upływa 28 stycznia.
Przedszkole modułowe w Krakowie W jednym z najnowszych projektów Franta Group proste formy i czytelny plan mają stać się tłem dla wyobraźni dzieci. Budynek uzyskał nominację do nagrody Architektury Roku Województwa Śląskiego 2017 w kategorii "Dzieło eksportowe".
Nowe przedszkole w Wilanowie Na warszawskim Wilanowie ukończono realizację publicznego przedszkola według projektu pracowni Tremend.