Architektura MuratorRealizacjeShowroom Office Inspiration Centre w Krakowie

Showroom Office Inspiration Centre w Krakowie

Budynek ma się stać modelowym salonem wystawienniczym firmy, służącym prezentacji najnowszych rozwiązań wyposażenia wnętrz biurowych. Z uwagi na modułową formę i wysokiej klasy materiały wykończenia sam przypomina ekskluzywny mebel – pisze Dawid Hajok.

Showroom Office Inspiration Centre w Krakowie
Budynek nowego Showroomu Grupy Nowy Styl pierwotnie miał być siedzibą firmy; prestiżowy charakter budynkowi nadaje zarówno forma obiektu, jak i detal, budzący skojarzenia z Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach również autorstwa biura DDJM; Fot. Bartosz Kutniowski; Grupa Nowy Styl
Showroom firmy Grupa Nowy Styl – Office Inspiration CentreKraków, ul. Walerego Eljasza Radzikowskiego 182
AutorzyDDJM Biuro Architektoniczne, architekci Marek Dunikowski, Jarosław Kutnowski, Wojciech Miecznikowski
Współpraca autorskaarchitekci Paweł Görlich, Justyna Tomczyk
Architektura wnętrzDDJM Biuro Architektoniczne, Grupa Nowy Styl: Joanna Zapała, Sebastian Wiśniewski
Architektura krajobrazuGAJDA – Architektura Krajobrazu
KonstrukcjaTEQUM, Tomasz Kęcki
Generalny wykonawcaWAKO
InwestorGrupa Nowy Styl
Powierzchnia terenu5394.0 m²
Powierzchnia zabudowy725.0 m²
Powierzchnia użytkowa1850.0 m²
Powierzchnia całkowita2216.0 m²
Kubatura9220.0 m³
Projekt2013-2015
Data realizacji (początek)2015
Data realizacji (koniec)2017
Koszt inwestycjinie podano
Autor: Dawid Hajok
Zespół biurowy na Kopaninach w Poznaniu Na zdegradowanych terenach poznańskiej Kopaniny rozpoczęła się budowa biurowców projektu pracowni easst.com
Biurowiec Comarch w Łodzi Nowa siedziba firmy Comarch, z wkomponowaną w bryłę dawną fabryką, stała się budynkiem symbolicznym. Przy zachowaniu tego, co stanowi o tożsamości Łodzi jest nowocześnie zaprojektowanym miejscem tworzenia zaawansowanych programów – pisze Jerzy S. Majewski
Biurowiec SQ Business Center we Wrocławiu Obiekt zlokalizowany przy ulicy Legnickiej zostanie oddany do użytku w I kwartale 2019 roku. Za jego projekt odpowiedzialne jest Studio Mańczak.
Budynek biurowo-usługowy w Limanowej Przy ul. Krakowskiej w Limanowej koło Nowego Sącza powstanie nowy budynek biurowo-usługowy projektu krakowskiej pracowni MOKAA Architekci.
Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej W pełni przeszklone elewacje nowego obiektu od południa otwierają się na Pole Mokotowskie, od północy zaś na istniejące zabudowania politechniki, łącząc przestrzennie wnętrze kampusu z zielenią parkową po drugiej stronie ruchliwej arterii – pisze Hanna Szukalska.
Konstrukcja biurowca – o biurowcu Za Bramką Jerzy Kolbusz Ponieważ tarasy zaplanowano na każdej kondygnacji, geometria każdego stropu jest inna. Stworzyło to problemy z ich podparciem. W miarę regularny w dolnych partiach obiektu układ słupów tracił wraz z wysokością swoją powtarzalność. W efekcie część słupów wyższych kondygnacji obciąża niższe stropy w przęsłach płyt i podciągów. Wymagało to sporego wysiłku przy konstruowaniu i tworzeniu modeli obliczeniowych – pisze główny konstruktor budynku Jerzy Kolbusz.