Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

BXBstudio
BXBstudio
BXBstudio
ul. Ślusarska 3/14
30-701 Kraków
tel. +48 533 779 315
e-mail: info@bxbstudio.com
bxbstudio.com

BXBstudio od 2009 roku prowadzi Bogusław Barnaś, absolwent wydziałów architektury na Politechnice Krakowskiej oraz Uniwersytecie w Münster. Doświadczenie zawodowe architekt zdobywał m.in. w biurach Foster & Partners, Make Architects czy Ingarden & Ewy Architekci. W latach 2012-2017 pracował też jako nauczyciele akademicki na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. W 2014 roku magazyn „Wallpaper*” zaliczył Barnasia do grona 20 najbardziej utalentowanych młodych architektów na świecie. BXBstudio na koncie ma przede wszystkim realizacje domów, w tym Dom Eko (2015), Dom z Cegły czy wielokrotnie nagradzane Małopolską Chatą Podcieniową (2020) i Polską Zagrodę (2020).

Bogusław Barnaś

Bogusław Barnaś

właściciel
Saint-Gobain Glass Design Award: konkurs dla architektów i studentów projektowania Firma Saint-Gobain zaprasza wszystkich architektów i studentów, którzy w swoich realizacjach bądź projektach wykorzystują produkty marki do udziału w konkursie Saint-Gobain Glass Design Award. Pula nagród wynosiż 70 tys. zł.
Nagroda Roku SARP 2022: architekci wybrali najważniejsze realizacje minionego roku Nagroda Roku SARP to jedna z najważniejszych nagród architektonicznych w Polsce. Realizacje zgłaszają głównie sami architekci, a ich koledzy z lokalnych oddziałów SARP wybierają laureatów. W tym roku jury nie było jednomyślne. Przyznało trzy nagrody równorzędne, a w kategorii Budynek Mieszkalny Wielorodzinny w ogóle nie wyłoniło zwycięzcy.
Polska Zagroda: nowoczesne siedlisko według BXBstudio W miejscu pięciu dawnych budynków gospodarczych architekci z BXBstudio zaprojektowali pięć nowych, w typologii nowoczesnej stodoły. Połączone bryły tworzą współczesne siedlisko, które poprzez pomosty i kładkę na piętrze zintegrowano z otaczającą zielenią.
Nagrody Salonu Architektury 2021 W tym roku do konkursu o nagrody Salonu Architektury zgłoszono 21 realizacji. Zwycięzcą został obiekt sakralny autorstwa Jakuba Turbasy i Bartłomieja Pyrzyka. Statuetki zostały wręczone podczas drugiego dnia Międzynarodowego Biennale Architektury w Krakowie.
Łódź Design Festival 2020. Czas na PROGRES! Już za miesiąc startuje 14. edycja Łódź Design Festival! W planie wystawy, debaty, spotkania, oprowadzania kuratorskie, pokazy filmowe, spacery z przewodnikiem, warsztaty dla dzieci i dorosłych, ARCHIBLOK, 10 lat plebiscytu must have oraz finał konkursu make me! Wydarzenia w przestrzeni miejskiej i na lodzdesign.com.
Najbardziej ekologiczne realizacje w Polsce Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego ogłosiło wyniki 9. edycji konkursu na najbardziej ekologiczne realizacje i inicjatywy w Polsce – PLGBC Green Building Awards. Aż dwie nagrody przypadły zespołowi mieszkaniowemu Botanica w Gdańsku projektu pracowni Maarte.
Dom Symbiotyczny – powrót do przeszłości w nowoczesnym wydaniu Projekt Domu Symbiotycznego stanowi próbę nowej definicji zasad współżycia z naturą przy jednoczesnym zachowaniu komfortu użytkowników oraz wykorzystaniu najnowszych technologii. Koncepcję obiektu, w którym znalazło się miejsce zarówno na nowoczesny kurnik i stodołę, jak i basen czy szklarnię opracowały dwa biura: BXBstudio Bogusław Barnaś i Studio Projektowe Paweł Jarosz.
Stodoła Spotkań – centrum rekreacji w Ryglicach koło Tarnowa Na zlecenie władz Ryglic pracownia BXBstudio Bogusław Barnaś zaprojektowała niewielki pawilon inspirowany tradycyjną polską architekturą drewnianą. Oddany właśnie do użytku budynek pełnić ma funkcję centrum rekreacji i lokalnego miejsca spotkań.
Hotel na Mazurach Pracownia BXBstudio opracowała projekt hotelu na Mazurach. Inspiracją dla architektów były lokalne tradycje architektoniczne i budowlane.
Willa w Jordanii projektu BXBstudio Pracownia Bogusława Barnasia BXBstudio opracowała projekt rezydencji w Ammanie. Zastosowane rozwiązania architektoniczne wynikły z panującego północnej części Jordanii klimatu oraz inspiracji lokalną zabudową.