Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

GD&K Consulting
GD&K Consulting
GD&K Consulting
sp. z o.o.
ul. Mogilska 65
31-545 Kraków
tel. 12 3614200
fax 12 3614201
e-mail:biuro@gdkgroup.pl
www.gdkgroup.pl

Krakowska GD&K Group od 1998 zajmuje się nie tylko projektowaniem budynków, ale i ich budową jako deweloper, doradza w sprawach inwestycji oraz sprzedaje i wynajmuje powierzchnie biurowe i mieszkalne. Zaprojektowali wiele luksusowych krakowskich biurowców, niektóre zrealizowane we współpracy z innymi biurami architektonicznymi, m.in. wyróżniony w konkursie Budowa Roku 2005 biurowiec na Grzegórzkach (2004), budynek handlowo-usługowy na ul. Kupa (2005), biurowiec klasy A Meduza M65 (2008), hotele Off White (2008) i Park Inn (projekt Jurgen Mayer H. & Achitekten, wnętrza: JOI STUDIO & Ovotz Design Lab., 2009), biurowiec Avia na Czyżynach (2011), w planach jest wieżowiec biurowo-mieszkalny SequoJa w dzielnicy Dębniki (2012) oraz TreiMorfa (projekt Biuro Architektoniczne DDJM), wykorzystujący konstrukcję słynnego Szkieletora.

Szymon Duda

Szymon Duda

Projekt biurowców przy Dworcu Głównym w Krakowie Na poprzemysłowym terenie na wschód od torów kolejowych Dworca Głównego w Krakowie, PKP S.A. planuje wzniesienie kilku budynków biurowych. Projekt przygotowała firma GD&K Consulting. Znajdujące się tu zabytkowe budynki drukarni, wieży ciśnień i lokomotywowni zostaną poddane modernizacji. Zakończenie budowy planowane jest na 2019 rok.
Stypendium profesora Bohdana Lisowskiego przyznane Już po raz drugi w  Galerii Architektury Krakowskiego Oddziału SARP wybitnie uzdolnionym  studentom wydziałów architektury krakowskich uczelni wręczone zostały nagrody
M65 Meduza Eksperymentując z formą i skupiając się na walorach estetycznych nie zapomniano również o pragmatycznej, funkcjonalnej stronie obiektu. Dzięki ścianie kurtynowej, opalizująca fasada zapewnia izolację termiczną biurowca.
Rozdeptana żaba Trwa budowa nowoczesnego hotelu w Krakowie, kórego robocza nazwa jest skrótem od angielskiego określenia "steped on frog".